Araba Önerisi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Araba Önerisi

Selam dostlar, bu hafta araba alıyorum da birde sizlerin fikrini öğrenmek istedim.

Bütçem 27-28 bin kafamda Fiat Linea var uzun zamandır çok seviyorum bunu birde Renault Symbol bu ikisi arasında kaldım.

Linea 1.3 multijet
Symbol 1.5 dci

siz hangisini önerirsiniz ya da memnun kaldığınız başka marka model var mıdır? önceliğim sedan

Symbol piyasanın en az yakan dizel aracıdır.

Linea biraz daha geniştir ve 1.3 versiyonu fazla yakar. Linea alınacaksa 1.6 multijet tercih edilmeli.

linea ve symbol de önermem...

ne konfor var nede tatmin edici perfonmans.yerine biraz daha eski ama daha iyisini alabilirsin.

linea falan hiç alma o kadar para verip lineamı alınır kardeşim 1,4 tdi polo falan bak 2009 model falan var yapma gözünü seveyim böyle şeyler :)

o paraya burada cok temiz kullanilmis bmw 3 serisi 2008 model buluyorsun
tayyipe oy vermeye devam edin siz
vallah yazik su paralara

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk

2011 1.6 dizel yarı otomatik Dsg şanzıman Polo

"Gebriete zu heiss stopp" hatası veriyor. Dişli çok sıcak gibi bir anlamı varmış. Emniyet şeridine çektim bekledim 1 saat düzelmedi, gecenin bu saatinde çekici çağırıp sanayiye bıraktım" Arıza uyarısı varken araç yürümüyor da malum.

2017 şubatta aldım aracı. 1 kere de yılbaşı gecesi verdi aynı arızadan. Tam evin önüne park ederken vermeye başladı, Park ettim sabah bakarım dedim. Sabah bindim bir şey yok. Bugüne kadar vermemişti. Bugün de aracı henüz 15 dakikadır kullanıyordum arızayı verdiğinde. Geçen hafta da 10 bin bakımına sokmuştum. Yağ, filtre vs. değişti ekstra bir şey olmadı. Bakımdan kaynaklanan bir şey değildir. Ben dişli sıcaklığını ölçen sensörün yanlış ölçmesinden kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Gece bıraktığım tamirci de (sözde tanıdık vasıtasıyla gittik) gece gece baktı 2 dakika aracı içeri almadan önce hemen yok debriyaj ayırmıyor, bu toyotada yaptı geçen yetkili servis 18bin lira dedi biz 4 bine yaptık falan sayıyor yavşak gecenin 12sinde, 2 dakika baktı hemen düdükleyecek bizi 4binle açtı kapıyı. Nah yaptırırım sana ben o paraya onu. Gece gece sinir etti. Skimsonik 100 liralık sensörden kaynaklanan bir şey muhtemelen.

Bu nasıl esnaflık ya, tamam tecrüben var, arabanın sesinden, osundan, busundan anlarsın ne olduğunu da hemen düdükleme moduna geçmesene ulan.

Neyse arkadaşlar arabadan anlayan var mı acil bişeyler yazsın nedir bu "Gebriete zu heiss" Var mı yaşayan?

herhangi bisey yapma verme de tamire. sogudugunda devam edebilir tekrar. dsg trafikte bu hatayi cok veriyo. sanziman yagini konttol et. durduk yere sokmasinlar masrafa.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 1.6 dizel yarı otomatik Dsg şanzıman Polo

"Gebriete zu heiss stopp" hatası veriyor. Dişli çok sıcak gibi bir anlamı varmış. Emniyet şeridine çektim bekledim 1 saat düzelmedi, gecenin bu saatinde çekici çağırıp sanayiye bıraktım" Arıza uyarısı varken araç yürümüyor da malum.

2017 şubatta aldım aracı. 1 kere de yılbaşı gecesi verdi aynı arızadan. Tam evin önüne park ederken vermeye başladı, Park ettim sabah bakarım dedim. Sabah bindim bir şey yok. Bugüne kadar vermemişti. Bugün de aracı henüz 15 dakikadır kullanıyordum arızayı verdiğinde. Geçen hafta da 10 bin bakımına sokmuştum. Yağ, filtre vs. değişti ekstra bir şey olmadı. Bakımdan kaynaklanan bir şey değildir. Ben dişli sıcaklığını ölçen sensörün yanlış ölçmesinden kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Gece bıraktığım tamirci de (sözde tanıdık vasıtasıyla gittik) gece gece baktı 2 dakika aracı içeri almadan önce hemen yok debriyaj ayırmıyor, bu toyotada yaptı geçen yetkili servis 18bin lira dedi biz 4 bine yaptık falan sayıyor yavşak gecenin 12sinde, 2 dakika baktı hemen düdükleyecek bizi 4binle açtı kapıyı. Nah yaptırırım sana ben o paraya onu. Gece gece sinir etti. Skimsonik 100 liralık sensörden kaynaklanan bir şey muhtemelen.

Bu nasıl esnaflık ya, tamam tecrüben var, arabanın sesinden, osundan, busundan anlarsın ne olduğunu da hemen düdükleme moduna geçmesene ulan.

Neyse arkadaşlar arabadan anlayan var mı acil bişeyler yazsın nedir bu "Gebriete zu heiss" Var mı yaşayan?
Hocam o olsa olsa Getriebe zu heiss olur. Getriebe şanzıman demek. Heiss ise sıcak demektir.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

herhangi bisey yapma verme de tamire. sogudugunda devam edebilir tekrar. dsg trafikte bu hatayi cok veriyo. sanziman yagini konttol et. durduk yere sokmasinlar masrafa.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağolasın renktaş. Zaten abuk abuk bir şey çıkartırsa alacağım direkt arabayı, 200-300 liraya sensör değiştirdik şanzıman yağını yeniledik falan derse eyvallah derim.

Alman VW forumlarında google translate yardımıyla anladığım kadarıyla şanzımanın orada soğutan bir fan var diyorlar, çalışmıyor olabilir falan demişler.

Üst Alt