Arda Turan: "F.Bahçe aslan gibi bir duruş sergiledi" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan: "F.Bahçe aslan gibi bir duruş sergiledi"

Cevap: Arda Turan: "F.Bahçe aslan gibi bir duruş sergiledi"

tanju bile senin kadar pislik çıkmadı be arda...bu cümleyi de bana kurdurdun ya..burda senin yuvan falan yok artık defol git...sempatik velet görünme çabaların da bi yere kadar...onun bunun kıçını öperek popüler kalmaya çalışacağını hiç tahmin etmezdim...fenerbahçe takımıyla ve beşiktaş tribünüyle mutluluklar.2 yıl sonra kıçına tekme bastıklarında yavaş yavaş yanaşacaksın bize ama bu kapı kapalı artık sana utanmaz herif!

tamamını okumadan yorum yapmayın lan. ben okudum çocuk falso bişe dememiş, gazetecenin işgüzarlığı.

Yazının tamamını okudum ama bu söyleşisindeki tarzını oldukça irrite edici buluyorum.

bu arada neymiş sergiledigi duruş mr. civataları gevşek ? CAS'tan cekilmek mi ?

ya bu herif ne dedigini bilmiyor, ya da cerceve belli.

bizden giden yabancılar olumlu şeyler söylerken , bizden giden yada emekli olan yerliler (hepsi değil) sürekli iğneleme çabası anlayabilmiş değilim.

Fenerbahce hakkinda dedigine katilmiyorum ama o dedigi soz reportajin %95i olsa gerek. Baska dedikleri bana gore daha enteresan. Cok kirgin ve uzgun, cocuk. Anlayabiliyorum. Turkiyede herkes ustune gitti ve ustune gitmekte devam ediyor. Yok kardesim cok konusuyormus. Yav gidin Allah askina...siz hangi devirde yasiyorsunuz? Kendinize gelirse bir baslik uzere adamin agzina etmeye cekinmiyorsunuz ama adam ilgi kaynagi olmus, Turkiyede bir yildiz olarak gecen birisi ve karakter yapisi olarak konuskan ve dogal konusuyor. Yani basinla konusmak, gozluklu, mozluklu paparazziye yakalanmak bu ulkede terbiyesiz, karaktersizlik oluyormus.

Bence Arda kirginliginda hakli. Cok ustune gidildi. En kotu sezonumuzda bir sovecek ve yuklenecek birisini aradik ve Arda karakteriyle on planda oldugu icin bu yuku yedi bizden. Ve hala yiyor. Yok kardesim Arda gotunu kaldirmiyormusmusda, Arda cok konusuyormusmusda. Uyduruk ve bahane bunlar. Arda giydigi formanin hakkini bir taraftar gibi verdi; saha icinde aglamadi kaldi bizim takimimizin haline. Ama biz, buyuk Galatasaray'in buyuk taraftari olarak bizim oyunculara sahib cikmayi bilmiyoruz. Yabanci olsun, bizim olsun kardesim. Neymis bize Arda, neymis bize Sabri, neymis bize Hakan Balta. Getirin bize Riera'lari, onlara sahib cikalim.

Arda baslikta yazdigi seyi soylemis olabilir ve biz buna katilmayabiliriz ama biraz baska dediklerini okuyup kendimize baksak daha iyi olur. Arda'nin dedigi gibi 'birseylerin degismesi lazim ve onun icin konusmaya devam ediyorum' ; biz NE dedigine bakmiyoruz ki, biz konusuyor diye laf atiyoruz konusana. Okumadan, anlamadan konusanlar aptaldir.

Başlık dışında söylediklerinin çoğu doğru. O kadar şey söylemiş adam, yapa yapa bunu mu başlık yapmışlar. Cımbızla çekmek bu olsa gerek :)

tamamen okudum.Bu konunun başlıgı bu olmamalıymış.Başlığa göre yorum yapanlar olacaktır.

Röportajını okudum.

Aslında Arda'nın Galatasaray'ı çok sevdiğine inanıyorum ama bazen çok saçmalıyor.

Başlıktaki sözü mesela.

Aptallık.

Yazının tamamını okumayıp ağız ishali olmuş misali etmişsiniz konunun içine. Güzel röpörtaj olmuş, güzel şeyler söylemiş, sadece bir cümleyi çekip çıkarmışlar. Bi okuyun önce..

Ah Arda niye arda? bak 23213 düzgün laf ediyosun 1 tane falso laf medya onu bulup çekiyor hala anlamıyo musun bizim medyadan bi yol olmaz...

Tamamen okudum.

Başlığın tesirinde kalınmış. Söylediklerinin coğu doğru tespitler.

Ama birkaç yeri yakaladım;

Misal Galatasaray'ı eleştirmediğinden bahsetmiş sonrada

-Yabancı olduğunu hissettiriyorlar mı?

Şu çok hoşuma gidiyor mesela. Bir şey oluyor, önce kendi altyapısından gelen futbolcuları koruyorlar. Mesela forma numarası bekliyoruz Falcao, ben, Diego. Önce Coke falan alacak, Antonio Lopez’in öncelik. Hoşuma gidiyor abi. Örfü, âdeti var adamların. Bizde olmaz bu. Takımda bir şey oluyor. Önce Gabi, Dominguez konuşuyor. Tam olması gereken yani.

Demis..

Aslan gibi lafını cok kullanmış, Alex için, Ujfa için, Bu seneki takım için, Fenerbahçe duruşu içinde kullanmış.

Genelde dobra cevaplar var..

Ama cok bilmiş ve çok şımartılmış, Adnan babası sağolsun.

Arkadaşlar bir yazıyı okusanız... O kısma dikkat bile etmedim bence Türk Futboluna yönelik çok doğru söylemleri var bence samimi bir açıklama dik duruş derken de oyuncuların duruşundan bahsetmiş orada.

Baştan sona dikkatle okudum ve tepki gösterdiğim birşey olmadı hatta özellikle bu kısımlar daha çok ilgimi çekti

Maçlar ve kamplardan fırsat bulup yakalarsam G.Saray’ın her maçını izlemeye çalışıyorum. Bunun dışında çok fazla Türk televizyonlarını takip edemiyorum. G.Saray taraftarıyım. İsteyen istediğini söylesin. Ben G.Saray taraftarıyım.

Doğru benim için şu: Fatih Terim, G.Saray’ın başında -Allah uzun ömür versin- ölene kadar kalmalıdır. Futbolla ilgili her şey ona verilmelidir. Başarı veya başarısızlık, kupa kazansın veya kazanmasın hiç önemli değil. Onun sistemini getirelim. Niye? Çünkü o bize kazanmayı öğretmiş. UEFA’yı kazanmış. Ona güvenip onla ilerlemek… Kupa kazanamazsan ne olur? Sen G.Saray’sın abi! Duruş önemli. Barcelona, Chelsea’ye eleniyor. Dakikalar gidiyor ama adam uzun top vurmuyor. Adam onu öğrenmiş. İşte biz de bir gün diyelim ki G.Saray altyapısından çıkan oyuncu şöyle oynar, pas yapar. Bir şey diyelim. Bir stilimiz olsun. Ne diyorsun? Barcelona altyapısından çıkan oyuncu pas yapar. Bu fikirlerimin hangisi yanlış? Futbolla ilgili konuşuyorum, çünkü yaşayan benim.

Başlık Kesinlikle Artniyetli ve GS-Arda çatışması için çabalıyorlar gibi...Bu kadar konuşmada 20 kez GS'yi övmüşse 1 kez Fener demiş.. Türk futbolunda ki kötü örnekleri de hep GS'den vermiş ki doğal çünkü sadece bizim takımı biliyor.. Başlık niye bu sizce şu da olabilirdi Ben Galatasaray Taraftarıyım.. yada Fatih Terim ölene kadar kalmalıdır...

AMA BUNLAR OLMAZ ÇÜNKÜ BİZ TEPKİ GÖSTERMEZSEK HABER BİR HALTA YARAMAZ...Lütfen yazıyı okuyun ve ondan sonra karar verin tepki gösterip göstermemeye..

Üst Alt