Argoyla Aranız Nasıl ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Argoyla Aranız Nasıl ?

Cevap: Argoyla Aranız Nasıl ?

Fena sayılmaz; ama yurt dışındayken nasıl olsa anlayan yok diye ayarı pis kaçırdığım oluyor :ka21:

argo hayatın olmazsa olmazlarındandır argo ve küfür olmasaydı stres atılmazdı

Trafikte gerizekalilar olunca, ister istemez olur argo kufur :). Ama milletle konusurken argo'dan uzak durmaya calisirim.

Bir ara abim Türkiyede danimarkaca konuşuyordu, vay su kızlara bak falan, yani küfür değil. Kızlarda dönüp danimarkaca cevap vermezmi :asd:

Benim de başıma geldi o. Rusya'da taksi çevirdim, gitmek istediğim yeri İngilizce tarif ettim, lavuk İngilizcenin i'sini bilmiyor, dediğimi anlamıyor. Karısını aradı, telefonu bana verdi, güya karısı İngilizce biliyor da benim dediğimi lavuğa çevirecek. O da fayda etmedi. Ben de sinirlen bastım kalayı küfürü. Küfürü yiyince lavuk kendine geldi, "vaayyy gardaş, sen Türksen" falan bülbül gibi şakımaya başladı. Adam Azeriymiş meğer, Türklere de bayılıyor, 1 saat bana takside Tarkan'ı övdü. Tarkan şöyle, Tarkan böyle, bu Ruslar Tarkana bayılıyor falan :asd:

Benim de başıma geldi o. Rusya'da taksi çevirdim, gitmek istediğim yeri İngilizce tarif ettim, lavuk İngilizcenin i'sini bilmiyor, dediğimi anlamıyor. Karısını aradı, telefonu bana verdi, güya karısı İngilizce biliyor da benim dediğimi lavuğa çevirecek. O da fayda etmedi. Ben de sinirlen bastım kalayı küfürü. Küfürü yiyince lavuk kendine geldi, "vaayyy gardaş, sen Türksen" falan bülbül gibi şakımaya başladı. Adam Azeriymiş meğer, Türklere de bayılıyor, 1 saat bana takside Tarkan'ı övdü. Tarkan şöyle, Tarkan böyle, bu Ruslar Tarkana bayılıyor falan :asd:

Tarkan is nambir van Tarık abi.

Bizim zamanımızda lisede anamız Tansu babamız sülümandı o yüzden ona göre söverdik. Bir ara bende bırakayım dedim 1 haftaya yakın küfretmedim hatta, sonra haftasonu geldi Sakarya-Istanbul yapmam gerekti bindim arabaya aktım sol şeride ve en fazla 30dk dayanabildim :sgr: Istanbula vardığımda epey insanın gelmişiyle geçmişiyle haşır neşir olmuştuk. Vazgeçtim tabiii...

Sonra öğrencilik bitti ailemle aynı evde kalmaya başladık.E babamda fenerli maç seyrederken sıkıntı çıkıyor dedim yine bırakayım ben argo işini. Haftasonu maç geldi çattı, ne aksi ki BJK-GS maçı var bizim kadroda da Necati. :D Gerisi malum Necati yüzünden bozuldu yine. Argo birazda gün içinde muhattap olduğunuz insanlarla ne kadar samimi olduğunuza bağlı, kendi işinizin patronu veya çalışan olmanıza da.

ankarada büyüdüğüm için argonun kralını küçüklükten damarlarıma işlettim lise yıllarında en maksimum seviyeye çıktım fakat daha sonra bunun farkına vararak geri dönüş yaptım tek kalan lan la gibi kelimeler oldu oda angaralının hepsinde var diyerek geçiştiriyoruz :)

Bir ara abim Türkiyede danimarkaca konuşuyordu, vay su kızlara bak falan, yani küfür değil. Kızlarda dönüp danimarkaca cevap vermezmi :asd:

Siz de var ya :) Turkiye'de Danca Danimarka'da Turkce. Almancilar da aynisi. Almanya'da Turkce Turkiye'de Almanca :) Yanlis yerlerde yanlis dilleri konusuyorsunuz :)

Üst Alt