Artık Hücum Futbolu İstiyoruz - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Artık Hücum Futbolu İstiyoruz

Cevap: Hücum Futbolu İstiyorum Artık

4 hücum karakterli adam koysan defansta açık veriyorsun.3 hücumcu koysan bazıları yetmiyor diyor.Sahaya da 11 adamla çıkacağımıza göre çözüm orta sahayı 2 yönlü oyunculardan kurmaktır.

en son hücum futbolu oynadığıumızda ligi 3. bitirebildik.hücum futbolu oynayan oyuncuların ve teknik ekibin hepsi kapıya kondu.servetin atacağı jeneriklik golleri hayal et ve bekle:D

Rijkaard döneminde oynadığımız şeye hücum futbolu demem. Skibbe oynatıyordu düzgün hücum futbolunu, ondan önce de Gerets (çoğunlukla ilk sezonunda). Çok olmasa da Hagi de oynatmıştı 100. yılda.

BAM dan kurtulduğumuz vakit hucumu da defansı da iyi yaparız merak etmeyin.Maçları iyi izlerseniz 1000 tane atak başlamadan bitiyor,BAM ın yeteneksizlikleri yüzünden.Adam yanındaki adama pas veremiyor nasıl hucum yapalım? Culio geldi sorun biraz azaldı,biglia gelsin tamamen düzlüğe çıkarız.Biglia ön libero oynuyor vs vs diyebilirsiniz,ama adamın oyun zekası var ve pasları iyi,bu bile akıllı hucum yapmamız için yeter ve artar bile.

Özellikle Barış ve Aydın, tüm atakları kesiyor. Rakip takımın defansı gibiler. Aynı şekilde yaşından dolayı Ayhan'da. Birde Sarp kabusu tabi ki. 4 isim giderse, gerçekten üstümüzden kara bulutlar gider, en azından gelenler bunlara benzemez.

Şuan da önliberodan kurtulacak lüksümüz yok malesef,cana yı yok saymış oluruz.Seneye o şekil bir yapılandırmaya gidebiliriz. Örneğin Trabzon ligde ön liberosuz oynayan tek takım,ama nasıl oynuyorlar? Selçuk gibi bir adam var orda,eğer rijkaard zamanında ledesma-rosicky ikilisi gelseydi şuan uefa finalini mi konuşuyorduk,şampiyonluğu mu konuşuyorduk bilmem.

Cana ve Culio'nun yanına Ayhan Barış Mustafa üçlüsünden birini koymadıkça başarılı oluruz. KAzım, ARda ve Pino'nun da aynı anda oynaması da lazım.

Cevap: Artık Hücum Futbolu İstiyoruz

Hücum futbolu sistemle alakalı bir şey değil. 4-6-0 la da hücum futbolu oynayabilirsiniz.

Önemli olan sahaya topu koşturma niyetinde olan futbolcularla kurulu ve dengeli bir takım çıkarmak.

Uyum sağlayıp oyununuzu oturttuktan sonra 4-2-4 de oynarsınız, 4-3-3 de, 4-4-2 de, 5-4-1 de. Nitekim Ronaldinho Rivaldo ve Ronaldo'lu Brezilya milli takımı 3-4-3 benzeri bir sistemle oynamıştı. Kanatlara Roberto Carlos ve Cafu'yu koyup 2 oyuncu ile tüm kanat hattını ofansif defansif kontrol etmişlerdi. Bu işi yapabilecek başka da oyuncu görmedim ben. Forvete de 3 R'yi koyup orta sahanın ortasını da 2 tane teknik ve güçlü oyuncuya teslim etmişler ve işi bitirmişlerdi. Turnuva sonunda teknik direktörleri sistemle ilgili olarak elimdeki en iyi 11 oyuncuyu bir kağıda yazdım sistemi sonra kurdum demişti.

Olay budur. Oyununu oturtursan hücumun defansın dizilişle alakası olmaz.

Ama Fatih Terim'in Milan'ı eleyip UEFA kupasına katıldığımız maç sonucu gördüm ki savunma yapmayı beceremiyoruz bundan sonra hep hücum yapıcaz lafı doğrudur. Bu Şekerspor'a karşı bile ortaya çıkmıştır. O nedenle Arda, Kazım, Emre, Pino, Baros, Culio gibi teknik kapasitesi yüksek oyuncularımızı kullanmaya mecburuz. Barış'la, Mustafa Sarp'la, Balta ile istedikleri defansı yapsınlar maç kazanamayacağımız çok net ortadadır.

Cevap: Artık Hücum Futbolu İstiyoruz

Hücum futbolu atak yaparken ayağınızda olan topun etrafına doğru dizilmektir. Hücum futbolu zeki oyundur, basit futboldur. Hücum futbolu toplu halde hücum, toplu halde savunmadır. Top rakipteyken topun arkasına geçmektir. Hücum futbolu çok farklı bir oyundur ve bunu "savaşan Galatasaray" isteyen bir yönetim ve teknik ekiple başaramazsınız. Basitçe bu oyuncularla da başaramazsınız.

Üst Alt