Askerliği nerede yaptınız? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Askerliği nerede yaptınız?

Cevap: Askerliği nerede yaptınız?

Süre : 15 ay

Acemi Birliği : İzmir-Gaziemir Ulaştırma Personel Okulu

Usta Birliği : Manisa Merkez-İstasyon

Dönem : 1989/4

Acemi : Ankara MEBS Okulu

Usta : Kırklareli Babaeski-Marmara Ereğlisi Askeri Kampı..

Her Fakir Asker Doğar kuralınından dolayı 15 ay askerlik yaptım...

Bir daha giderim bir daha giderim Vatan için...

Süre : 16 ay

Acemi Birliği : Ankara/Etimesgut/Zırhlı Birlikler Tümen Komutanlığı/Asteğmen Okulu/Tankçı

Usta Birliği : Erzurum/9ncu Kolordu Komutanlığı/İngilizce Tercüman

Dönem : Aralık 2001'de askerliğe başladım, 2003 Mart ayında terhis oldum. 3 senem askerde geçti.

Anı : Hayatımda belki bir kez görebileceğim 2002 Dünya Kupası heyecanını, askerde yaşadım.

Kötü anı ise 2002'de fenere kaybettiğimiz tarihi farkta Erzurum'da askerdeydim.

2003'te tarihi farkın rövanşında asker iznindeydim ve ASY'de feneri 2-0 yendiğimiz maçta, stattaydım.

303. dönem yedek subay

Dinazorluğum şuradan belli olacak, ben 251.nci dönemdim.

16 ay Yedek Subay olarak yaptım.

Yedek Subay Okulu: Polatlı Topçu Okulu (Topçu marşını hala ezbere bilirim, çıkmadı zihnimden anasını satayım)

Görev yeri: Sarıkamış (Termometrede -35 derece gördü bu gözler)

Anı: Soğukta tüfeğe diliyle dokunduğunda birşey olmayacağını düşünen kaç kişi olduğuna inanamazsınız. Tüfek borularına çakmak tutup da kurtardık hepsini. :)

Ha bir de çok ödül aldım. Meğer tabanca ile atışlarım çok iyiymiş, bunu askerde öğrendim.

Süre : 12 Ay

Sınıf Okulu : Topçu ve Füze Okul K.lığı Polatlı

Görev yeri : KTBK K.lığı Girne/KKTC

Dönem : 337 Y.Subay

Süre : 1 gun

Acemi Birliği : Lyon

Usta Birliği : Lyon

Dönem : 17 yasindayken yaptik iste karisik donemler vardi bizden daha yasli olan vs.

Anı : Cok guzel bir gundu yemek bedava, ilk yardim falan ogretiyorlar Fransa'nin askerlerini falan tanitimi oluyor ve sonunda 2 tane otobus bileti veriyorlar.

Bayan erkek karisik salondayiz :D.

Bende yapacam gelecek ay Nancy'de once yapmam gerektide sorunlar cikti yoksa 18 e girmeden yapiyorsun :D

Giresun Şebinkarahisar Altınova köyü Jandarma kısa dönem:) nası bi yerdi orası lanet gelsin:D

Dinazorluğum şuradan belli olacak, ben 251.nci dönemdim.

16 ay Yedek Subay olarak yaptım.

Yedek Subay Okulu: Polatlı Topçu Okulu (Topçu marşını hala ezbere bilirim, çıkmadı zihnimden anasını satayım)

Görev yeri: Sarıkamış (Termometrede -35 derece gördü bu gözler)

Anı: Soğukta tüfeğe diliyle dokunduğunda birşey olmayacağını düşünen kaç kişi olduğuna inanamazsınız. Tüfek borularına çakmak tutup da kurtardık hepsini. :)

Ha bir de çok ödül aldım. Meğer tabanca ile atışlarım çok iyiymiş, bunu askerde öğrendim.
soğuk ile anım abimin anlattıkları van çaldıranda yaptı askerliği akşam nöbeti 15 dakika sürüyormuş,nöbet sırasında buruna,kulağa dokunmak yasak

:D

Üst Alt