# Atalay Babacan - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Atalay Babacan

bu adamın zirveyi gördüğü ve fransayı süpürdüğü yıllarda bile 30 küsür maçta 1-2 ya da 3-5 gol atıyordu. sneijder, alex gibi atan attırandan ziyade hücum organizasyonunun bir çarkı gibi düşünülebilir belhanda. ofansif ortasaha olmasına rağmen asist sayıları da yüksek değil. çünkü genellikle asistin asistini yapıyor. Belhanda bu ligdeki oyun görüşü en yüksek oyuncu. tekniği ortasınıf, şutörlük özelliği zaten yok. ilerdeki kanat ve forvet oyuncuların kaliteli olursa hücumda belhanda ile etkili olursun, belhanda sinana veya erene pas attığında ilerdekiler devamını getiremediği için belhanda tü kaka oluyor. zaten transferi yapan komisyon ya da teknik ekip bunu bilerek yapacaktı. az analiz etselerdi kör mü diyeceğim ama belhandayı analiz etmeye gerek yok, çok yakından tanıdığımız-tanınan bir oyuncu. detaya inmeye gerek yok. sneijder alternatifi olarak alındıysa GS'ın vay haline, bu teknik ekiple işimiz var o halde. yok sneijder yerine değil, biz farklı bir takım farklı bir anlayış kuracağız diye aldılar ise o zaman ne ala, sıkıntı yok. fakat eğer 2. seçenek doğru ise o halde farklı bir anlayış hala kurulamamış demektir, ya da kurulmaya çalışılan anlayış başarısız olmuş. yok 1. seçenek ise, yani sneijder alternatifi olarak düşünüldüyse vay halimize. belhandaya gol atmak yasak değil sonucunu rahatlıkla çıkarırız, bu adam önü boş olsa bile vurmuyor. hem tarzı hem de karakteri gereği daima pası düşünen, ileriyi besleyen, topu geriden çıkaran bir ofansif ortasaha. zaten o oynamadığında kalitesiz takımın daha da kalitesizleşerek bölgesel amatör küme takımı hüviyetine düşüp acınacak hale gelmesine ve rakip kim olursa olsun paspas olmamıza neden oluyor. o olduğunda da bu rezil takım oyunu sürekli rakip alana yıkıyor. fakat orda da ne dikine koşu atan ne de pas isteyen biri olmadığı için rakip cezasahası önünde yan pas yapıp kaptırıp gol yiyoruz. zaten ileri ucunda sinan olduktan sonra real madrid takımı ol istersen, tüm toplar duvara çarpmış gibi geliyor geri. özellikle sinan evet ama ileri ucun çoğu böyle. bu forum bana şu bedeviyi bile savundurtuyor.
Savunmana gerek yok.55 sayfa yazı yazsan bile şut özürlüsü,üretkenlikten, gole bukadar uzak bi 10 numara veya 8 numarayı (her ne haltsa bu herif) kimse bana savunamaz. Belhandayı yakından takip ediyorsan zaten 2011 şampiyonluğu sonrası bi halt oynamadığını d.kiev gibi boş bi takımda bile varlık gösteremediğini göçebe gibi takım takım gezdiğini de bilirsin zaten.bu bedevi tudor ve cenk ergünün bi kazığıdır.tıpkı maicon ve feghouli gibi

Savunmana gerek yok.55 sayfa yazı yazsan bile üretkenlikten, gole bukadar uzak bi 10 numara veya 8 numarayı (her ne haltsa bu herif) kimse bana savunamaz. Belhandayı yakından takip ediyorsan zaten 2011 şampiyonluğu sonrası bi halt oynamadığını d.kiev gibi boş bi takımda bile varlık gösteremediğini de bilirsin zaten.bu bedevi tudor ve cenk ergünün bi kazığıdır.tıpkı maicon ve feghouli gibi

fransadaki kariyerinde de istatistiksel anlamda elle tutulur bir verisi yok. dediğim gibi koca sezonu 3-5 asist 1 gol ile tamamlayan bi futbolcu. kazık olduğu kısımda hemfikiriz. zaten defalarca yazdım komisyon transferi olduğunu. sen 2011'den sonra hiç bir şey oynamadı diyorsun ama ben kariyerinin hep böyle olduğunu iddia ediyorum. iyi bir takımın sadece bir çarkı olur, kimsenin daha fazla beklentiye girmesine gerek yok.

en başından beri yazdıklarımı ve alıntı yaptığın mesajımı okumadığın gayet net.

aynı şeyi diyoruz zaten, şutör değil pasör. hatta pasör bile değil. bildiğin servis elemanı, besleyici
Onu son üç maçta olduğu gibi hatayı minimize ederek yaptığı sürece sorun yok, bu maliyette biri için beklentimi oraya kadar indirdim ama o konuda bile ne hatalar yaptığını hep birlikte izledik. İleri uç ve kanatlar argümanını da pek kabul edemiyorum bu hususta, geçen sezon Gomis, çok iyi oynayan Rodriguez, sezonun ilk yarısı itibari ile iyi durumda olan Ndiaye, Fernando, sezonun ikinci yarısı itibari ile Donk, yine sakatlanana kadar Mariano, sezonun ikinci yarısı itibari ile Nagatomo, ara ara Linnes ve geçen sezon iyisi ve kötüsü ile bir Feghouli vardı. Bu sezon son üç maç dışında da ne hatalar yaptığını izledik biliyoruz, halbuki bu üç maç öncesi de aynı oyuncular vardı takımda. Oyun görüşü iyi olan bir oyuncunun yapacağı hatalar değil bu hatalar.

Takım olarak sezon başından beri zaten bir iki maç dışında bir şey oynadığımız yok, bu yüzden ben Belhanda olunca organize oluyoruz söylemine de katılmıyorum. Ben bu sezon bir iki maç dışında organize bir Galatasaray izlemedim çünkü ve o bir iki maç bile oyunun tamamında organize oyun oynamadık.

Ne dersen de, rakip kale ile ilişkisi olan bir oyuncu, bak pozisyon vermeden yazıyorum, şut çekmesini bilecek. Örnek, altı numara olan Fernando ve son iki maç çektiği şutlar. Bir diğer örnek Atalay, oynadığı mevkiyi dahi bilmiyorum ama çocuk kaleyi gördü, vurdu ve gol.

Onu son üç maçta olduğu gibi hatayı minimize ederek yaptığı sürece sorun yok, bu maliyette biri için beklentimi oraya kadar indirdim ama o konuda bile ne hatalar yaptığını hep birlikte izledik. İleri uç ve kanatlar argümanını da pek kabul edemiyorum bu hususta, geçen sezon Gomis, çok iyi oynayan Rodriguez, sezonun ilk yarısı itibari ile iyi durumda olan Ndiaye, Fernando, sezonun ikinci yarısı itibari ile Donk, yine sakatlanana kadar Mariano, sezonun ikinci yarısı itibari ile Nagatomo, ara ara Linnes ve geçen sezon iyisi ve kötüsü ile bir Feghouli vardı. Bu sezon son üç maç dışında da ne hatalar yaptığını izledik biliyoruz, halbuki bu üç maç öncesi de aynı oyuncular vardı takımda. Takım olarak sezon başından beri zaten bir iki maç dışında bir şey oynadığımız yok, bu yüzden ben Belhanda olunca organize oluyoruz söylemine de katılmıyorum. Ben bu sezon bir iki maç dışında organize bir Galatasaray izlemedim çünkü ve o bir iki maç bile oyununun tamamında organize oyun oynamadık.

dediklerine katılıyorum, belhanda varken Galatasaray organize oluyor klişesine ben de katılmıyorum. zaten organize bir takımın türkiye liginde ne işi var. ama belhanda varken daha etkili ataklar üretiliyor ve rakip sahaya oyunu yıkmak daha kolay oluyor. bunun dışında diğer yabancı futbolcular gibi ligi ve kulübü takmıyor.

fransadaki kariyerinde de istatistiksel anlamda elle tutulur bir verisi yok. dediğim gibi koca sezonu 3-5 asist 1 gol ile tamamlayan bi futbolcu. kazık olduğu kısımda hemfikiriz. zaten defalarca yazdım komisyon transferi olduğunu. sen 2011'den sonra hiç bir şey oynamadı diyorsun ama ben kariyerinin hep böyle olduğunu iddia ediyorum. iyi bir takımın sadece bir çarkı olur, kimsenin daha fazla beklentiye girmesine gerek yok. en başından beri yazdıklarımı ve alıntı yaptığın mesajımı okumadığın gayet net.
Okumadığımı nerden çıkardın yazdığın mesajda bazı eleştirilerin olsa da belhandanın üretkenlikten yoksunluğunu aklama çaban var yazdıklarının anafikrinde. Bu adamın bu şekilde kabul edilmesi gerektiğini iddia ediyorsun ama bense bu adamdaki eksikliklerin kabul edilebilir bi boyutta olmadığını düşünüyorum

Okumadığımı nerden çıkardın yazdığın mesajda bazı eleştirilerin olsa da belhandanın üretkenlikten yoksunluğunu aklama çaban var yazdıklarının anafikrinde. Bu adamın bu şekilde kabul edilmesi gerektiğini iddia ediyorsun ama bense bu adamdaki eksikliklerin kabul edilebilir bi boyutta olmadığını düşünüyorum

okuduysan anlamamışsın, ben aklamıyorum. ben ortadaki gerçekleri konuşuyorum. bu adamın zaten üretken olmadığını söylüyorum. bunu üretken diye alan ve almasına onay verenlerin ne için bunu tercih etmiş olabildiğini ihtimaller dahilinde açıkladım. 1. ihtimal ya sneijder yerine alındı, ya da farklı bir sistem kurmak amacıyla alındı. yani olması gereken bu 2 ihtimalden birisi olmalı idi standart bir kulüpte. ama bizde ne için alındığı belli. birilerinin komisyondan cebi dolacaktı. parayı görenler hemen sneijderi deh edip komisyondan para aldılar. olan takıma oldu.

biz ŞL'deki en iyi takım oyunu oynayan kulüplerden biri olsak, AEK, porto ya da city'i yenen lyon kadrosu gibi mütevazi ama takım olmayı becerebilen bi takım olabilseydik o zaman bu takımda iş yapardı. üretkenlikten futbolculuk hayatının tümünde uzak olmuş bir adamı, üretken diye pazarlarsanız sorunu çözemezsiniz. yani teşhis doğru olmalı ki tedaviyi doğru yapasınız.

okuduysan anlamamışsın, ben aklamıyorum. ben ortadaki gerçekleri konuşuyorum. bu adamın zaten üretken olmadığını söylüyorum. bunu üretken diye alan ve almasına onay verenlerin ne için bunu tercih etmiş olabildiğini ihtimaller dahilinde açıkladım. 1. ihtimal ya sneijder yerine alındı, ya da farklı bir sistem kurmak amacıyla alındı. yani olması gereken bu 2 ihtimalden birisi olmalı idi standart bir kulüpte. ama bizde ne için alındığı belli. birilerinin komisyondan cebi dolacaktı. parayı görenler hemen sneijderi deh edip komisyondan para aldılar. olan takıma oldu. biz ŞL'deki en iyi takım oyunu oynayan kulüplerden biri olsak, AEK, porto ya da city'i yenen lyon kadrosu gibi mütevazi ama takım olmayı becerebilen bi takım olabilseydik o zaman bu takımda iş yapardı. üretkenlikten futbolculuk hayatının tümünde uzak olmuş bir adamı, üretken diye pazarlarsanız sorunu çözemezsiniz. yani teşhis doğru olmalı ki tedaviyi doğru yapasınız.
Bu transfer tamamen menajer kazıği bence komisyon da dönmüştür.d.kiev elinde patlayan adamı oraya buraya kiraya verdi zaten sürekli birine belhandayı iteleme peşindeydiler.dursun,cenk ve tudor sagolsun gidip 9 milyonluk kazığın üstüne oturdular

Bu transfer tamamen menajer kazıği bence komisyon da dönmüştür.d.kiev elinde patlayan adamı oraya buraya kiraya verdi zaten sürekli birine belhandayı iteleme peşindeydiler.dursun,cenk ve tudor sagolsun gidip 9 milyonluk kazığın üstüne oturdular

aynen dynamoda oynayamamış sürekli bi sene bi sene kiraya verilmiş. zaten schalkeye kiraya verilme sebebi de tekrar piyasa yaptırmak. menajerler ve transfer işlerini yapan yöneticiler sağlam para kaldırıyorlar bu işten. zaten belhanda çok pahalıya geldi bize. sebebi bonservisini yüksek gösterip komisyondan voleyi vurmak. ama anlatmak istediğim bu adam hep böyle idi, bunu sneijderin yerine düşünmek korkunç bir hamle. sneijderin yerine gelecek oyuncu bu mu diye sorsan fenerliler bile hayır der.
sneijder bmw ise biz bmwyi satıp hyundai accent aldık ve bmwye bedava binerken, 100 bin lira verip hyundai accent almak gibi salaklık yapıldı. bunu onun gibi düşünebiliriz. standart bir adam alınacaktı o zaman ne için bu kadar para verildi? sneiderin alternatifimiydi? yoksa yeni bir sistem kurulmak için mi alındı? bu gibi soruların hiç birinin cevabı çıkmıyor hepsi de yanıtsız. o yüzden komisyon işi olduğu belli. standart adam alacaksan 2-3 milyona bir sürü oyuncu var.

Sabredin biraz yahu... Hepsi ve daha fazlası takıma monte edilecek yavaş yavaş.

Şans buluyor çocuklar işte yavaşça. Formanın hakkını verdiği vakit hoca tak diye banko oyuncu yapar gencin birisini veyahut hepsini en ideal durumda ki bu çok zor olur bence.

Semih emre çolak emre b Ozan .....

Galatasaray A takımında kendisini hocanın gözüne girdiği vakit bir alt yapı oyuncumuz kredisi tükenmez kolay kolay....

Bu tükenmez Kredi bazen sıkıcı oluyor yine tabiki ama o ayrı konu
Aynen renktaş.. Fatih hoca yokken bu gençlerin esamesi okunmuyordu, şimdi gençler üzerinden hocaya sallıyorlar.. komedi resmen...

Koy orta sahaya oynasın, bizim leş orta sahadan sonra ilaç gibi gelir. Bu maç çok iyiydi

Sol ayak, teknik becerisi yüksek, kondisyonu iyi, fiziği gayet iyi

Aslanım benim bu maçta da çok iyiydin inşallah çok bambaşka bir futbolcu olacak Atalay ...

Sivas maçında 11 de olsa abilerine nasıl futbol oynanacağını öğretirdi

Aynen renktaş.. Fatih hoca yokken bu gençlerin esamesi okunmuyordu, şimdi gençler üzerinden hocaya sallıyorlar.. komedi resmen...
Bunlar daha reşit yasa yeni giren gençler hoca 2 yıldır takımın başında 2 yıl önce sabi sübyani mi oynatacaktik nerede görülmüş 14-15 yaşında çocukların a takımda oynadığı ortada iyi bir jenerasyon var ve Galatasaray menfaatleri için bunun kullanılmasını istiyoruz hepsi bu sizin terim sevginizin Galatasaray sevginizin önüne geçtiği için bunları göremezsiniz

atalayı dün izledim,fiziksel olarak geçen senenin epey önünde,bayağı baskı yapıp top kapıyor hala a takım için yetersiz göüzksede bu çocuk aklını çok iyi kullanıyor,saha görüşü çok iyi, top ayağına gelince epey geniş bir açıyla sahayı görüyor ,epey epey iniesta izlenimi veriyor bence selçukdan çok daha iyi fiziksel durumda ve takımı bir hayli idare edebilir..

NE dediysek o, 2 defa izleyip notumu vermişdim, lakin bu mesajla belirtmem lazımki Atalaydan biraz daha ileride bir genç oyuncumuz var oda Abdüssamed karnucu şu an için direk a takımda oynayacak yeterlilikde o cocuğa nedense hiç şans tanınmıyor ama korkunc iyi durumda cocuk, terim ve avanesi abdüssamed bir defa oynatılıp göze batarsa leşcuk-donk gibi çöplerin önü kapanır diye bilerek oynatmıyor şüphesi içindeyim...

Üst Alt