Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu 2. Maç | Galatasaray 6-0 Maccabi Netanya | Maç Sonucu - Sayfa 51 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu 2. Maç | Galatasaray 6-0 Maccabi Netanya | Maç Sonucu

Cevap: Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu 2. Maç | Galatasaray 6 - 0 Maccabi Netanya | Maç

Galatasaray için kolay bir maç oldu Netanya maçı.Rakip her nekadar zayıf olsada takımın gösterdiği performans çok iyiydi.Özellikle de Aydın Yılmaz'ın performansı görülmeye değerdi.Topla hızlanma,boş alanlara katetme,başarılı ortalar ve sonucunda gelen asistler.Tek kelimeyle mükemmel oynadı Aydın Netanya maçında.

İlk olarak maça girişteki sıkı güvenlik kontrolleriyle başlamak istiyorum.Normalde turnikeden geçmeden önce ve sonrası olmak üzere 2 aramadan geçerdik.Bu maç öncesi 3 arama noktası oluşturulmuştu.İsrailli rakip olduğundan mıdır bu arttırılmış güvenlik bilmiyorum.Bundan sonraki maçlarda öğreneceğiz böyle devam edip etmeyeceğini...

Maça çok iyi başladı takımımız.Aydın'ın çizgiye inip verdiği etkili pasında ceza sahasında Barış kafayı vurdu ve 1-0 öne geçtik.2.golde asist gene Aydın'ındı.Keita mükemmel bir golle sonuçlandırdı bu pası.Ardından attığı taklalar görülmeye değerdi. :)

3.gol 2. yarıda geldi.Bu sezon klasikleşen Arda kornerlerinden birini kullandı ve Barış tekrar kafayla golünü attı.4.golde Nonda'nın kafasında geldi.5. gol gene bir Aydın asisti sonrası Nonda'dan geldi.6. gol ise yıllardır özlemini çektiğimiz frikikten geldi.

Sağol Nonda,özlemiştik... (Ancak gözler Sabri'yi aradı tabiki bu frikikte :) )

Futbolcuların bireysel değerlendirmelerini yapalım birazda.

Leo Franco'ya iş düşmedi,bu maçla onu değerlendirmek imkansız.Ancak bir kaç pozisyonda topu oyuna akıllıca sokarak kalitesini az da olsa gösterdi.

Defansta Emre'lere pek iş düşmedi.Ancak Emre Aşık biraz daha öne çıktı diyebiliriz.Özellikle bir

pozisyonda defanstan topu alıp birkaç Netanyalı'yı geçmesi biz tribünleri coşturdu.

Tüm stad Emre Emre Aşık diye inledi o anda...

Sağ bekte Sabri'nin yerine oynayan Uğur yavaş yavaş kendini buluyor.Kapalı'dan kendisine gelen Uğur-Uğur seslerininde motivasyonunu arttırdığı kesin.

Solda Hakan Balta ise her zamanki gibi iyi oynadı.

Tobi'de kendine geliyor.En büyük transferlerimizden biri olacak gibi tam hazır olunca.Birkaç pozisyonda şut girişimleri ve verdiği akıllı paslarla da bunu göstermeye başladı.

Barış attığı 2 kafa golüyle işini yaptı zaten.

Aydın'a gelirsek çok boş alan buldu ve mükemmele yakın performans sergiledi yazımın başındada belirttiğim gibi.Rijkaard kendisinden bu sene büyük ihtimal yararlanacaktır.Asistlerin devam etmesini bekliyoruz.Çok bekledik biz onu gerçi.Konya maçından beri bekliyoruz.(Ayrıca Arda'dan iyi olduğunu söyleniyordu)

Arda şovunu sürdürdü bu maçtada.Birkaç pozisyonda arkadaşlarına pas vermeyip kendi golü bulmak istemeseydi skor çok daha farklı olabilirdi.Ama verdiği paslar yeter heralde.Birazcık bencillik yapma hakkı olsun,kim yapmıyorki... :)

Tribünler Büyük Kaptan Arda Turan diye onurlandırıyor kendisini her maçta.Hakettiği gibi...

Keita maçın başında kendisine taraftarında verdiği gazla maça çok iyi başladı ve çok güzel bir gol attı.(Galatasaray'ın Avrupa'da 300.golünü atarak tarihede geçti)

Gol sonrası taklaları görülmeye değerdi.

Lalalalalalaylaylay Abdul Kader Keita...

Nonda bu maç sonrası takımda kalmayı garantilemiştir heralde.Bulduğu fırsatları çok iyi değerlendirdi ve hattrick yaparak maçı tamamladı.

Attığı frikik golüyle özlemimizide giderdi...

Kewell,Serdar ve Ayhan'da sonradan oyuna dahil olan isimlerdi.Kewell Nonda'nın 2.golünde asist yaptı.Genel olarak sonradan giren oyuncularında performansları iyiydi denebilir.

Ayrıca mor forma ile ilk maça çıkılmış oldu.Aslanlara ne giyse yakışıyor,tabi arkada reklam olmayınca!

Tribünlerden bahsedelim birazda.

Tobol maçındaki karmaşa bu maçta yoktu.Kapalı-Eski Açık birbirine uyumlu şekilde desteğini yaptı.90 dakika susmadı(susmadık) taraftarlar...

Kapalı'dan birkaç yeni besteyide belirterek yazımı bitireyim.

Nondaya;

Shabani Nonda,Shabani Nonda,3.köprü yapılır onla... :)))

Rijkaard'a;

Kıvırcık saçlarına,

Ak düşmüş uçlarına,

Cimbom taraftarına,

El salla Frank Rijkaard... :)

Birde klasikleşen Nevizade Geceleri'nin Eski Açık ile organize şekilde sırayla söylenmeside stadda güzel bir atmosfer yarattı.Tv'lere ne kadarı yansıdı bilmiyorum...

Daha zor maçlardada böyle güzel performanslar izlemek dileğiyle...

(Blog'uma bunları yazdım maçtan gelince... :))

Eline saglik cok guzel analiz etmissin..Ben izninle Leo Franco yla ilgili bir kac sey ekleyeyim..2 mactir dikkat ediyorum..

Top ona cokca gelmemesine ragmen ve bir geri pasinda topu taca atmasi disinda..Hem oyunu hizli kuruyor hemde ayakla attigi uzun toplari orta sahanin sagina yahut soluna ama hep ayni noktalara -daha once bana calisilmis izlenimini veren sekilde- atiyor..Hemen hemen onun attigi uzun toplarin tamami ortasahada oyuncularimizin gogsunde ve kafasindan 2.pas olarak oyuna sokuldu..

O yuzden Leo yu sadece kurtarislariyla degil ayagina olan hakimiyetiyle de begendim..

Tabi onun topu atacagi yerleri ve degajin karsilanacak yerlerini bile Rijkaard in oyuncularina antremanda calistirdigini dusunuyorum..2 maci da dikkatli izleyenlerinde fark ettigine eminim..

Sevgiler..

P.S : Nevizade geceleri geldin TV den..Guzeldi agziniza saglik:007:

Cevap: Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu 2. Maç | Galatasaray 6 - 0 Maccabi Netanya | Maç

Keita'nın adamın kafasına vurduğu serbest vuruşta klübeye dönüp ben atıyım mı iznini alması küçük birşey olsada klübenin ağırlığından olsa gerek ;).

Ve maçta çok hoşuma giden birşey oldu garip gelebilir ama ;):), Arda çıkarkan Adnan Polat alkışlıyordu ve öyle sıcak şekilde ''Aferin Arda'' dedi ki o an iyi ki Galatasaray'lıyım dedim çok garip geldi bana :).(ağzını okudum ;):)).

Ben de tribündeki Gökhan Zan'ın ağzını okudum.

Gökhan Zan(Alkışlayıp yanındakine dönerek 5. gol sonrası): 5 mi oldu? :D

aydın, hepimizin cok uzun zamandır bekledigi patlamayı yaptı ohh bee :) cok şans bulacak ve rijkaard onu adam edecek.

nonda aydına arabasının anahtarını versin nondayı yıldızlaştırdı :) (takımda kalacaksa bu akşamki performansıyla kalır.)

ugur ve tobi tam olarak hazır degilerdi ama cok olumlu sinyaller verdi 1 aya kalmaz onlarda vitesi artırırlar, tabi sakatlık olmazsa. ahh ugur bi kendine gel o formayı birdaha cıkarma.

keita gercekten cok kaliteli futbolcu. ister istemez onu izlerken aklıma ribery geliyor oda böyle kendini belli etmişti, bence keita cok büyük bir patlama yapacak ama zamana ve uyuma ihtiyacı var biraz daha sabır.

emre güngör bence gökandan cok daha iyi.

birincisi emre cok cok daha hızlı,ikincisi teknigi cok daha iyi görünüyor ve üçünçü olarak bu sistemin oyuncusu.

böyle bir kadroyu oynatabilecek en iyi teknik ekiplerden biri elimizde degerini bilmeliyiz.

9af61e5757f96a77e692d20b047bcea0_400.jpg

Elano öyle bi izliyorduki;

sanki ben bu takıma niye geldim?

inşallah ileriki turlardaki zorlu rakiplerede aynı tarife çok zor tabii ama aynı futbol tarifesi uygulanır....

gözünüzden kaçmamıştır ama bir daha belirteyim ki ARTIK ölü toplaradan gol bulacağız..

neredeyse 10 yıl olacak arka direk capone ön direk suat ceza yayı ergün penbe

fener yıllardır ölü topla ayakta duruyor yada golü ölü toptan bulup sonra başlıyor düzgün oyuna..

bu bile çok önemli katkı bizim için artık

neeskens de zaten özel çalışıyoruz dedi....

geçen yıl da güzel şeyler bekliyorduk ama hep bişeyler eksikti...ne olduğunu tam anyalamadığımız bi kaç şey...ama herkes benimle hemfikrdir sanırım bu sene gerçekten bomba gibi geliyoruz...transferler bomba gibi.yedek kadro güven veriyo.kondisyon süper.sakatlar döndü...ardam kaptan oldu direk takımı yönetiyo(bence yıla damgasını bu vuracak oaly bu çünkü hırs azaldığında veya sorunlar çıktığında yıkılmayacak tek kale burası).Oyuncular hırslı.sorunlu adam yok.sabırla beklenenler patlama yapıyo ve en önemlisi kulübe artık güven veriyo...kupa gelmese de sorun değil güzel futbol armaya yakışır oyun bize yeter.......:cool: bu sene olmazsa seneye o da olmadı sonraki sene efsane yılları hatta daha fazlasını tekrar yaşıyıcaz eminim...sadece biraz sabır...

teşekkürler Galatasaray;)

Bu maç hepimiz için(teknik ekipten,futbolcusuna,yöneticisine ,taraftararına kadar) formalite maçıydı.Hepimiz inanıyorduk ve biliyorduk ki play-off'da hangi takımı istediğimize dair tahminler yapmaya başlamıştık.

Karşımızdaki takım bizimle eş değer değildi tabiki bu bir ölçüt değil ama bugün beni en çok sevindiren olay erken bulunan gollerden sonra futbolcuların maçı bırakmamasıydı. Sonucta 2-0 net bir skor varken yatmadılar bu skorun üstüne.

Rijkaard maçta önce keyfini çıkarın demiş ,onlarda o kadar güzel çıkardılar ki ...

Gol attıkça açıldılar ,sürekli koştular biz tribündekiler kimi izleyeceğimizi şaşırdık, kimin adını söyleyeceğimizi bilemedik mabetimiz hınca hınc dolmuş olmasına rağmen:)

Her yeni gün biri rijkaard ve neskeens'in elinde değerleniyor.

Bir gün kahraman serdarken diğer gün aydın oluyor...

bu gece herşeyiyle cok güzeldi...

Güzel günler bizi bekler..

Küçük bir not: Bugun Kapalıda daha 5 maç oynamamış Serdar için kocaman bir pankart vardı. Diğer takımlardan belki de en önemli farkımız bu bizim...

Biz Gençlerimize Çok Güveniyoruz :)

Ekli dosyayı görüntüle 482

Ekli dosyalar

• 6.jpg
    6.jpg
    22.1 KB · Görüntüleme: 118

Küçük bir not: Bugun Kapalıda daha 5 maç oynamamış Serdar için kocaman bir pankart vardı. Diğer takımlardan belki de en önemli farkımız bu bizim...

Biz Gençlerimize Çok Güveniyoruz :)

Güvenmekte de haklıyız, aralarından Arda çıktı, Arda gibi futbolcular da yolda, gözüken o. Bu küçük nota sevindim. :)

Bu arada bir blog'da buldum. Kanattaki 2 oyuncumuzun nasıl hızlı kat ettiğine dair örnek.

İki resim arasında yalnızca 1 saniye fark var.

sag_kanat.jpg

Dun aksam paslasmalar,ataklarimiz hersey harikaydi.Takim yavas yavas rayina oturuyor birkac hafta sonra eseriz valla.

Ben senin yaptığın alıntıda bile resmi görüyorum.İlginç.

Üst Alt