Aykut Kocaman'ın Açıklamaları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Aytemiz Alanyaspor'u 3-0 yendikleri karşılaşma sonrası konuştu.

Tecrübeli teknik adam basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

"İlk yarıyı Alanya 3-1 önde tamamlayabilirdi. Mutlak ve mutlak kazanmak zorunda olduğumuz bir maçtı. Kazandık. İyi de bir skorla kazandık. Bu anlamda son derece mutluyuz. Alanyaspor'un şanssızlığı oldu. Bizim de bu sezon ilk defa futbol şansımız oldu. Geçen hafta Başakşehir karşısında oynadığımız oyunu sürdürebilirsek, değil Türkiye şampiyonu, Fenerbahçe'yi Avrupa şampiyonu dahi yapabiliriz. Çünkü doğru oyun bu. Ama bugünkü gibi kopuk oynarsak da olmaz. İlk yarıdaki oyun bizi taşımaz."

“Algı operasyonu gibi bir amacım olmadı”

Hakem hatalarıyla ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan Kocaman, “Hakemlerle ilgili olarak bir şeyi düzelteceğim. Benim derdim bireysel olarak hakemlerle değil. Hakemlerin içinde yetersiz, yeteneksiz, meslek namusundan yoksun insanlar varsa, antrenörlerin içinde de bu var. Hakemleri oraya iten etkenlerle ilgiliydi benim söylemim. Abdullah Yılmaz’ın hakemliği bırakma dilekçesini yazması ve MHK’nın da buna verdiği cevap bir skandal. Dolayısıyla kurumların başındaki insanların esas itibariyle konuşmaları derlemeleri gerekiyor. Benim de içinden geldiğim futbolcular, içinde bulunduğum antrenörler sütten çıkmış ak kaşık değil. Bizi buraya sürükleyenler güç dengeleridir. Hiçbir hakem, kasti hatalar yapmak istemez. Hakemleri direkt olarak suçlamak değil derdim. Ben burada 3 Temmuz’u yaşadım. Çok net şekilde 3 Temmuz’da yaşanan ortamdan yararlanan bir takım vardı. Şu anda başka takımlar başka konularda güç sahibi. Aykut Kocaman algı operasyonu yaptı diyenler var. Böyle bir amacım yok” diye konuştu.

“Pepe ve Talisca’nın yokluğu, Beşiktaş’ı etkilemez”

Beşiktaş maçına uzun bir süre olduğunu söyleyen Kocaman, “Beşiktaş maçına 8 gün var. Köprünün altından çok sular akacak. Önce bir sakinleşip ne oluyor diye etrafa bakıp sonrasında Beşiktaş maçına odaklanacağız. Pepe ve Talisca oynamayacak. Benim takımımda ana kadroda oynama ihtimali olan 4, 5 oyuncudan yoksun olarak gidiyorduk. Bunu dillendirmemeye çalıştım. Beşiktaş gibi son 2 yılın şampiyonu, Şampiyonlar Ligi’nde grubu lider bitiren bir takımın oyuncu eksikliği hissedeceğini düşünmüyorum. Kendi sahalarında oynayacaklar, güç kaybı olacağını sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

“Kalan haftalarda çok şey değişir”

Şampiyonluk yolundaki rakipleriyle ilgili olarak da konuşan Kocaman, “Başakşehir için, Arda transferini yapabilecek kadar kudret sahibi bir takımın şampiyonluğa gücünün yeteceğini söylemiştim. En güçlü rakibimiz Başakşehir demedim. Söylediğim şeyi biliyorum. Türkiye’deki futbol ortamında artık hiçbir şeye şaşırmıyorum ama Talisca’nın cezasının ertelenmesi konusu absürt bir durum olur, bu kadarını beklemiyorum. İkinci yarıdaki 5 haftalık periyot, puan kayıplarının ligin sonuna kadar devam edeceğini gösteriyor. Konyaspor; Fenerbahçe’yle, Başakşehir’le Trabzonspor’la ve Beşiktaş’la oynadı ve yenilmedi. Baktığınız zaman puan durumunda düşmemeye oynadığı görünüyor. Saha içi organizasyonu ve oyuncu kalitesi çok güçlü takımlar var. Biz Galatasaray’ı yensek ya da tam tersi olup da Galatasaray bizi yense, kimse iki takımı da şampiyon olarak ilan edemez. Galatasaray maçına 4 hafta var. Bu periyotta çok şey değişebilir” diyerek sözlerini sürdürdü.

“Hakemlerin doğal hatalarının başımızın üzerinde yeri var”

Fernandao’nun attığı golün ofsayt olduğu söylenen Aykut Kocaman, “O zaman Fernandao’nun golünde büyük bir yanlışlık ve hakem adına da büyük bir şanssızlık oldu. Ne kimsenin hakkının yenmesini, ne de bizim hakkımızın yenmesini istiyorum. Keşke olmasaydı bu pozisyon. İnsanların hatalarından zevk alan birisi değilim. Bazı grupların haksız yere kazanç elde etmesini de istemiyorum. Hakem hataları doğal olduğu sürece başımın üzerinde yeri var” diye konuştu.

Son olarak hatalarla ilgili konuşan Kocaman, “Bu sezon golle sonuçlanan hata yapan takımlar içinde ilk sıradayız. Puan hesabımızı en fazla şaşırtan durum buydu. Ancak ilk yarıda özellikle forvetlerden biraz daha katkı gelseydi, belki bu durumu biraz daha az yaralanmaya doğru çevirebilirdik” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak : Fanatik

Hakem hatalarıyla ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan Kocaman, “Hakemlerle ilgili olarak bir şeyi düzelteceğim. Benim derdim bireysel olarak hakemlerle değil. Hakemlerin içinde yetersiz, yeteneksiz, meslek namusundan yoksun insanlar varsa, antrenörlerin içinde de bu var. Hakemleri oraya iten etkenlerle ilgiliydi benim söylemim. Abdullah Yılmaz’ın hakemliği bırakma dilekçesini yazması ve MHK’nın da buna verdiği cevap bir skandal. Dolayısıyla kurumların başındaki insanların esas itibariyle konuşmaları derlemeleri gerekiyor. Benim de içinden geldiğim futbolcular, içinde bulunduğum antrenörler sütten çıkmış ak kaşık değil. Bizi buraya sürükleyenler güç dengeleridir. Hiçbir hakem, kasti hatalar yapmak istemez. Hakemleri direkt olarak suçlamak değil derdim. Ben burada 3 Temmuz’u yaşadım. Çok net şekilde 3 Temmuz’da yaşanan ortamdan yararlanan bir takım vardı. Şu anda başka takımlar başka konularda güç sahibi. Aykut Kocaman algı operasyonu yaptı diyenler var. Böyle bir amacım yok” diye konuştu.

Şu açıklamadan 1 ay hak mahrumiyeti çıkması lazım. Karaktersizliğe bak.

3 temmuzdaki ortamdan yararlandigimiz bir gercek . Ama bu kendi kazdigin kuyuya dusmek denir

boyle bir eylem icerisinde bulunup oyuncularini elde tutamazsan , siradaki en guclu rakip senin yerini alir elbette

ona ragmen sans eline kadar geldi , sen son 10 macta 10 galibiyet alan takimini kendi doneminde 3 macta 3 beraberlige getirmesen , alex le polemik yasamasan o maci kazanir 3 temmuza ragmen sampiyon olurdun

aciklamalar zekice ama falsolu biraz

Onun bunun çocukları işte.
Len ne ahlaksız şerefsiz bunlar ya. Bunlar diyorum çünkü bunların hemen hemen hepsi aynı kafadan. Feto yalanına sığındılar nede olsa ohhh ne güzel ülke be.... Neyse yazmıyorum daha fazlasını.

Türk futbol tarihinin en sinsi 2 adamından biri. Diğeri Oğuz idi. Ama teknik adamlığı 0 onun. Bu musallat oldu.

3 Temmuz diye ağlaya ağlaya o sene hiç hak etmediğin şampiyonluğu son hafta nerede ise alacaktın. Önce ki sezonda Eskişehir, Sivas, Buca, Karabük maçlarını nasıl kazandığınızı da gözler gördü boşuna hiç martaval anlatıp eski defterleri açmaya çalışmasınlar.

Galatasaray 2010-2011 de çatır çatır doğranırken kötü takım olmasından bağımsız, son 2.5 yılda en hakem mağduru takımken ağzını açmazken adam gibi yarışın. Gölge düşürmeyin.

Bu nasıl bir açıklamadır yahu? Hayır biz 3 Temmuz'da ortamdan istifade falan etmedik, bu kendini kandırmak için yapılmış bir açıklama.

Kimse Fenerbahçeye şike yapın demedi. Dolayısı ile kendi yapmış oldukları ve suç teşkil eden bir eylemin sonuçlarını başkasına muhasebe edemezler. Boşuna şu örgüt falan demesinler, herkes o sezon şike yapıldığını biliyor. Vicdanen hiç bir şekilde aklanmadılar. Üstelik kendisi de dahil olmak üzere şike yaptıklarını dolaylı bir şekilde itiraf ettiler.

Bundan ayrı olarak, o sezon Galatasaray takımı çok iyi bir takım kurmuş, ligin ilk bölümü hem kendi hatalarımız hem de hakem katliamına rağmen toparlanıp ligin çok üstünde bir top oynadı. O sezon oynanan o futbola karşı, Aykutun başında olduğu bir Fenerbahçenin hiç bir şansı yoktu.

Sonuçta aynı Fenerbahçenin Aykut ile bir sezon öncesi oynadığı topu ve anca puan eşitliği ile şampiyon olabildiğini, ki onun da nasıl elde edildiği malum, hepimiz biliyoruz.

Kimse boşuna içi boş bir algı yaratmasın. O sezon 3 Temmuz olaylarından istifade eden bir takım var ise bu Fenerbahçe takımıdır. Çünkü yaptıkları şikenin hem cezasını cekmediler hem de Süper Final adı altında çıkarılan olaydan istifade eden takımların başında geldiler.

Ayrıca kendini çok zeki sanmış bu açıklama ile ama mağdur edebiyatı yapayım derken o zaman şike yaptıklarını bir kere daha itiraf etmiş.

Son düzenleme:
Bu karşısında şike yaptıkları sezon açıklamaları ile çileden çıkardığı Şenol Güneşi var sanıyor herhalde.

Ciddiye almayınız. Sene sonunda şampiyon olmadığı anda tarihin tozlu sayfalarına karışacaktır. En iyi ihtimalle bir Anadolu takımında takılır.

Şenol'u iyice düşürür Aykut. Şike sezonunda da dengesini bozmuştu böyle. Üst üste iki fb - bjk maçı var. İyi olur yesinler birbirlerini. Fatih Terim'e klasmanları yetmez bunların. Hocanın kavgası olsa olsa TFF ile olur.

Üst Alt