Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!

Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!

Futbolun başına Peter Kenyon mu gelecek? Yahu Adnan Öztürk geçen sene adamla 3 ayda bir Türkiye'ye gelip toplantılarda ekonoomik görüş belirtmesi için anlaşmıştı, iyice uçtu medya.

bir düzeltme yapmak gerek... ingiliz takımı chelsea'yi... ingiltere'de... ingiltere futbol federasyonunun kurallarıyla... ingiliz medyasıyla... ve ingiliz taraftarının mantalitesine hitap ederek.... chelsea yapan adam kenyon...

teknik direktörlük tamam... futbolculuk da tamam ama... sportif direktörlük veya yöneticilik başka birşey... ülkenin dinamiklerine hakim olmak gerekmez mi???...

Adnan Sezgin gibi bir görevi olmaz.Galatasaray markasının uluslararası alanda bilinirliğini artıracak girişimlerde bulunur. Markanın, ürünlerin,yayınların dünyada daha kolay ulaşılabilmesini temin eder vs...

Yeri burası değil ama şu anda LigTvde 2002deki Antalya maçının özeti vardı , o zaman Albayrak Futbel şube sorumlusu , adam taraftarın arasında taraftarla birlikte haykırarak takımı destekliyo , sıkıntıdan terlemiş , bi taraftarı su almaya salıyor müthiş göruntulerdi .

Geçen bir haber okumuştum Peter Kenyon ve bir kişi daha birlikte bir menegerlik şirketi kurmuşlar ve genç oyuncuların Bonservislerini alıp büyük kulüplere satacaklarmış.

Peter Kenyon'u futbol şubesinin başına filan getiremezler sadece adam sene başı gelir bize bir izlememiz gereken bir vizyon haritası çizer ve ara ara gelip gerekli düzenlemeleri yapar.

Ayrıca ortağı olduğu menegerlik şirketinden genç oyuncuları almamız kolaylaşır.

Adnan Sezgin gibi bir görevi olmaz.Galatasaray markasının uluslararası alanda bilinirliğini artıracak girişimlerde bulunur. Markanın, ürünlerin,yayınların dünyada daha kolay ulaşılabilmesini temin eder vs...

buna katılıyorum... ancak bu konuda yardımı olabilir bize...

fakat su anda bunu yapacak durumda mıyız bunu konuşmak gerek... peter kenyonun söylediklerini yapabilmesi için pazarlayabileceği birşeyler olmalı... bu uefa şampiyonu oldugumuz dönemde yapılacak bir operasyondu... beceremedik... ancak su anda öncelikli olan peter kenyon veya onun gibi birine, üzerinde çalışacağı başarıyı getirecek takımı yaratmak olmalı... biz her zaman malzemesiz birseyler yapmaya calısıyoruz...

rijkaard örneğinde olduğu gibi... sadece rijkaard değil... barcelona'nın teknik ekibini olduğu gibi getiriyoruz... ama onlara verecek malzememiz yok.. onlar malzeme isteyince de elimizdekilerle yap işte birşeyler diyoruz...

çor zor... çokkk...

Thomas Kurth

Thomas Kurth, UEFA’da Avrupa Kupaları sorumlusu olarak uzun süre görev yaptı. Oradaki tecrübelerinden faydalanan spor adamı Avrupa’da büyük yankı uyandıran G-14’ün kurucularından biri olarak dikkat çekti. Kurth, Avrupa’nın en büyük kulüpleriyle iyi ilişkiler kurdu ve G-14’ün daha büyümesi için harekete geçti. G-14’ün Genel Müdürü ardından UEFA ile bir anlaşma yapıp bu birliğin sona ermesi konusunda geri adım atmak zorunda kaldı. Kurth şu an iletişim devi Mindspring Middle East’in Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

Peter Kenyon

Futbol dünyasının Manchester United ve Chelsea’den tanıdığı İngiliz sportif direktör Peter Kenyon, kariyerine UMBRO’da Genel Müdür olarak başladı. Futbola Manchester United Genel Müdür yardımcısı olarak giren Kenyon, daha çok CEO görevini üstlendi. Alex Ferguson’un kulüpte kalmasında önemli rol oynayan tecrübeli futbol adamı, transferde de son söze sahipti. Sebastian Veron ve Rio Ferdinand gibi flaş isimlerin takıma kazandırılmasında başroldeydi. Manchester United, Kenyon sayesinde dünyanın maddi manevi en istikrarlı kulübü olmayı başardı ve uluslararası üne sahip oldu. Bu başarı öylesine dikkat çekti ki, Rus işadamı Roman Abramoviç, futbol dünyasında bir ilke imza attı ve bir CEO’yu Chelsea’ye transfer etti; Peter Kenyon Chelsea’de de Jose Mourinho ile beraber çalışıp, 2 sene üst üste Premier Lig’de zafer sevinci yaşadı.

Esteve Calzada

Dows Digital CEO’su (2007’den beri)

Prime Time Sport CEO’su (2007’den beri)

Geçmişi

FC Barcelona Marketing Bölümü Sorumlusu

FC Barcelona Reklam Bölümü Sorumlusu

Reckitt Benckiser Uluslararası Marketing Müdürü

Adnan Öztürk işini biliyor.

Ünal Aysal'ın yönetiminde 2. başkan olması kesinleşen Adnan Öztürk, futbolu Peter Kenyon'a emanet edecek.

Son seçimlerde Adnan Polat'ın rakibi olan Adnan Öztürk, Peter Kenyon, Thomas Kurth ve Esteve Caldeza gibi profesyonel yöneticilerle anlaşmasıyla gündeme gelmişti. Futbolu tamamen profesyonellere emanet etme taraftarı olan Öztürk'ün bu projesi, seçimleri kaybetmesiyle rafa kalkmıştı. Ünal Aysal'ın listesinde bir kez daha kongreye hazırlanan hazırlanan Adnan Öztürk, seçimlerin kazanılması halinde 2. başkanlık koltuğuna oturacak. Öztürk, ilk iş olarak da daha önce anlaştığı Kenyon, Kurth ve Caldeza'yı göreve getirecek! Manchester ve Chelsea'de çalıştı Avrupa futbolunun önemli isimleri arasında yer alan bu üçlüyle sürekli temasta olan Adnan Öztürk, Ünal Aysal'ın da onayıyla futbolu tamamen profesyonellere emanet edecek. Daha önce Manchester United ve Chelsea'de üst düzey yöneticilik yapan Peter Kenyon'ın tam yetkili olacağı öğrenildi. Galatasaray böylece Avrupa'nın dev kulüplerine benzer bir yapılaşmaya giderek, Türkiye'de bu konuda öncü olacak.

Fanatik

Iste bunun icin Öztürk'ü destekliyordum. Cok güzel olur.

arkadaşlarrr yönetim kadrosu müthiş güçlü olmalı her yönetici kendi mevkisinde lafı gediğine oturtacak tipten olmalııı. bu sezon bitsin diyerek sabrediyoruzzz artıkkkk. yeni teknik adam bir an önce belli olmalıdır kendi içlerinde karizmatik ve futbolcuya güven verecek türden.. bir takımda futbolcuların kafasına göre takım yapılıyosa olmaz. getir bakım fatih hocayı asıl disiplin-sahip çıkmak neymiş taraftar anlasınnn....

yönetim kadrosu...

başkan ünal aysal

başkan yardımcıları

ali sabancı(ekonomik ve marketing konularında) ve adnan öztürk (idari yönden )

haluk ulusoy ( direk tff karşı ordaki kararlarda hak yedirmeyecek )

haldun üstünel ( transfer sorumlusu sportif menajer)

mali yönden ışın çelebi olabilir eski yönetimden...

önce yönetim sağlam ve birlik içinde olacakki taraftarr sadece sahayı düşüncekkkk. bıktık artıkkk saha dışındaki olaylarda acizce duran yönetimlerdennn. biz sahadaki futbolla taktikle ilgilenmek istiyoruzz,, saha dışı eleştirelere haberlere yanıt verecek taraftar grubları veya taraftarlar değilll yönetim kurulundaki yöneticilerdirr.. medyayı görücem bu isimler gelince nasıllll kıpırdayacaklarr.... bu işler böylee renkdaşlarr eğer medyaya reklam veriyosun, medya yı yönlendirecek yöneticin varsa sorun yaşamazsınnn abuk sabuk haberlerle.. gelsin bakalım ünal aysal-ali sabancı,adnan öztürk,haluk ulusoy,haldun üstünel,fatih terim gibi isimler kolaysa laf söylesinlerrr aynen cevaplarını alırlarr..

hadiiii bakalımmm 2011-2012 sezonuna herşeyi yenilenmişşş

yeni stad

yeni yönetim

yeni teknik adam

yeni takım ( formaya hak eden değil kalitesinden şüphe etmeyeceğimiz isimlerle)

yeni taraftar olgusuuuu

camiamız yarasını sararrr tt arenada gelecek sezonnnn yüzümüzü gülderecek takımı bize izletirler...

Abi, şu yeni yönetim bir önce seçilsin yaa, nedir bu divan dan çektiğimiz, çarçabuk toparlansınlar, başkan adayları elemanlarını seçsin bir an önce.

kenyon besiktasa q7,simao,almeida gibi yildizlari getiren mendes in ortagi.

Galatasaray’ın hiç bilmeyen yönetici adayları “Profesyonel yönetim” sözü ediyorlar.

Gülüyorum onlara.

Hangi profesyonel yönetimden bahsediyorsunuz? Kim olacak profesyonel yönetici?

Kimin böyle bir birikimi var.

Gösterin bana Türkiye’de bu işi bilen birini.

En bildiğini söyleyeni gördük.

Adnan Sezgin’i. Profesyoneldi.

Ünal Aysal ve Ali Dürüst’e görürsem söyleyeceğim şudur.

Bırakın bu profesyonel işlerini. Paranın başına bir profesyonel uyar.

Ama yönetim, hele hele takımların yönetimi profesyonel olmaz.

Galatasaray’ın ihtiyacı olan “sıcak” bir yönetimdir.

Sevgi dolu, iyi ilişkiler kurabilen, camiayla barışık, küstahlaşmayan, sporcuların seveceği, kendinden göreceği sımsıcak bir yönetim lazım Galatasaray’a.

Havalı cıvalı ama yanına yaklaşılmayan, aşağılık kompleksini “kasılarak” alt eden adamlardan Galatasaray’a bir halt olmaz.

Bilsinler, ona göre yönetim kursunlar.

...Fatih Altaylı...

Okuyun arkadaşlar...

Üst Alt