Barcelona - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Barcelona

Cevap: Barcelona sinirlerimi çok bozuyor

bu aynı bizim 4 sene üst üste şampiyon olup uefayı aldığımız yıllardaki fenerlilerin durumu gibi olmuş :lol:

oynadıkları oyun çok hoş izletiyor ama bir süre sonra sıkıyor be kardeşim okadar pas yapılırmı insan bazen yeter artık diyor.

Nasıl sıkılıyorsunuz anlamıyorum. :)

Adamlar yavaş ve ağır pas trafiği de kurmuyor; aksine hızlı hızlı bir oraya bir buraya, bir içeri bir sağa-sola zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Açıkçası ben dünkü maçta zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Barcelona'nın oyunundan sıkılanlar kesinlikle karşı takımı tutan ya da sempati besleyen kimselerdir. Benim gibi objektif açıdan izleyip, futboldan zevk almaya çalışan kimselerin böyle bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum.

Çünkü Barcelona, bizden daha büyüğü yok dşüncesinde.

Yıllarca foma reklamı almamasının nedenidir bu, bunedenle unicef dir***** reklamı...

Hiçbir futbolcunun ben yıldızım, büyüğüm demesine fırsat vermiyorlar. Real Yıldız diye oyuncu alıyor, Barca futbolcu üretip, çıkarıyor.

Tüm yazılanları tek tek okudum çok güzel muhabbetler dönmüş öncelikle konuyu açtığı için Emir kardeşime teşekkür ediyorum. Tüm yazılanları katılıyorum. Gerçekten artık maçın sonucu bilerek izlemek hiç keyif vermiyor. Tıpkı dün maçı izlerken karasal yayında ilk yarıda sesin önceden gelmesi gibi. Daha topu vurmadan aut falan demeye başlayınca ilk yarıyı ses tamamen kapalı izledik arkadaşımla.

Yada Schumacher'in F1 de sürekli şampiyon olması gibi. Futbolun doğasında bu yok olmamalı heyecan olmalı son dakikaya kadar kimin kazanacağını kestirememeliyiz. Hakikaten işin mokunu çıkarttı artık Barça. Tamam güzel takım kurdular kabul ama düşünsenize 365 gün sürekli kahvaltıda ekmek arası çikolata yiyorsunuz!!!

O tür şeylerin olması için, önce taraftar düşünce devrimi yapması lazım, hava alanında futbolcuyu kral gibi karşılamamak lazım, bizim kanımızda var bu, ya göğe çıkartıyoruz ya da yerin dibine sokuyoruz.Öyle bir şey başarmak için iyi bir felsefe ye sahip olmak lazım, bakın daha bu sene 10. sıradayız diye fırtınalar koparttık, yönetim, medya taraftar, hepsi bu sıra Galatasaray'a yakışmaz deyip durdu, oysa bu sene geçti zaten diyip, Anıl, Cem, Emre Çolak gibi gençlere daha fazla şans vermek kimsenin işine gelmedi.(bazı kesimler hariç)

Durum bu, kendimizi kandırmaya gerek yok!!!!!!

Çünkü Barcelona, bizden daha büyüğü yok dşüncesinde.

Yıllarca foma reklamı almamasının nedenidir bu, bunedenle unicef dir***** reklamı...

Hiçbir futbolcunun ben yıldızım, büyüğüm demesine fırsat vermiyorlar. Real Yıldız diye oyuncu alıyor, Barca futbolcu üretip, çıkarıyor.

Çoğu oyuncusunu altyapıdan yetiştirdikleri bir gerçek. Ancak Barcelona'da transfere en çok para harcayan kulüplerden bir tanesi. Kendi bünyesinde yıldız çıkardığı doğru ama bunlara transfer ettiği yıldızlarlada destek veriyor. Son 3 sezonda Barcelona'nın altyapı dışında ki transferleri aşağıda ki şekilde ve onların harcadığı rakamlarda baya yüksek.

Gabriel Milito - 20 Mil €

Maxvell - 5 Mil €

Adriano - 9.5 Mil €

David Villa - 40 Mil €

Javier Mascherano - 20 Mil €

Affelay - 3 Mil €

Zlatan İbrahimovic - 69,5 Mil € + Eto'o

Dmytro Chygrynskiy - 25 Mil €

Abidal - 15 Mil €

Kierrison - 14 Mil €

Dani Alves - 41,5 Mil €

Cecares - 16,5 Mil €

Hleb - 15 Mil €

Keita - 14 Mil €

Pique - 5 Mil €

FC Barcelona - Alle Transfers - transfermarkt.de

Adamlar 3 ihtimalli oyunu tek ihtimale indirdikleri için sıkılıyoruz.

Büyük takımlar üstlerinde formalar birbirleriyle maç yapıyorlar birbirlerini eliyorlar...O takımın karşısına Barcelona çıkıyor,diyor ki benim de bir Xavi'm olsa benim de bir Iniesta'm olsa,başkan bize niye almıyorsun,bizde niye yok?!!!

Problem en başta sözde profesyonel olan Türk oyuncularda başlıyor. Ne kadar Barcelona bu durumlara gelebilmiş olsa da bu durumlara gelebilmek için geçmişte ne kadar acı çektiği de ortada. Alt yapıdan çıkardıkları adamlara duydukları sonsuz güven onları başta bocalatsa da daha sonra çok iyi yerlere götürdü.

Türk futbolunun en büyük problemi sabır. Günü kurtarmaya yönelik anlayışı, bu kadar yıl geçti hala kıramadık. Takımı ikinci yaptı diye direk gönderilen hoca vakaları en çok Türkiye'de oluyordur büyük ihtimal. Problemi çözmek için en alttan başlamak lazım yani alt yapıdan. Alt yapıdan itibaren profesyonel futbolcu adaylarına gerek mental, gerek psikolojik gerekse de sosyal yönden, ciddi eğitimler verilmeli. Oyuncuların o yaşlarda bariz bir şekilde görülen mental eksikliklerinin giderilebilmesi için çaba harcanmalı. Bunun için gerekirse yabancı hocalar getirelim başta, direktörlük yapsınlar, yönlendirsinler alt yapı hocalarını çünkü onlar da bilmiyor, futbolcu eğitmeyi.

Bu şekilde bilinçsiz yetişen adaylar ileride sözde profesyonel futbolcuları oluşturuyor ve bu adamlar sürekli sorunlarıyla gündeme geliyor. Türk futbolcu sakatlanıyor, normalden daha uzun sürede fazla kilolarla dönüyor, yabancı bir futbolcu ise daha kısa sürede çakı gibi dönüyor. Meslek bilinci bile eksik olan futbolcu çok Türkiye'de. Bunun için dediğim gibi alt yapıdan başlayan köklü bir değişime gitmek ve bu çalışmalarda ısrar etmek lazım. Oyuncuları bir çırpıda silip atmak yerine, geliştirebilecekleri özelliklerini geliştirebilmelerini sağlamak, mental yönden özellikle ilerleme kaydettirmek lazım.

Yeni bir döneme giriyoruz, yeterince dibe battık eğer amacımız günü kurtarmak değilse -ki olmamalı- bu sistemi yerleştirmemiz lazım. Belirli yaşa gelmiş adamları düzeltme şansımız zor artık ancak en azından gelecek için genç takımlardan başlayarak bu işe girmemiz lazım. Bu köklü değişimin yapılmadığı her saniye Türk futbolu için kayıptır.

Ne kadarki su takim var zevkini alin.onlarda bir gün yok olub gidecek.hasretini cekicez güzel futbolun.

U_Mad_Bro_RE_Do_you_have_to_have_the_last_word_Sonisphere_UK_2011-s469x428-137106-535.jpg

Ben Ispanya'ya da gittim o kenti de gordum insanlarla da konustum. Tarihlerini vs. vs. anlattilar. Livorno olsun Barca olsun farkli gercekliklerde onlar hatta Live bile. Livorno neden kirmizi takim. Kentin Italya tarihindeki rolu ile alakali. Tesaduf degil maclarda kocaman Che pankartlari falan acmalari miting gibi maca gitmeleri. Ne kadar futbol endustrisinin icine girip o ozelliklerini kaybetseler de halen gecmisteki bir takim ozelliklerini devam ettiriyorlar. Sir var kac yildir ekstra Wenger var kac yildir altyapiya onem verir oyuncu yetistirir yildiz yaratir vs. vs. Fakat bir sistemi kopyalayinca sonuc alacaksin diye birsey yok. Cok farkli iki gerceklikten bahsediyoruz. Ekstra dedim ya Pep'in aciklamalari ve futbol takimlarini resmen ulusal ordulari gibi goruyorlar. Sosyolojik olarak inanilmaz farklar var. Herkes ister sonucu Barca gibi olmayi vs. vs. fakat olamiyorlar iste. O egitim merkezlerinde futbolun otesinde farkli bir kimlik de kazandiriyorlar. Tartisiriz da Barca tarihini arastirmistim cunku uzun sure. Kirilma noktalari nelerdir vs. vs. Barca'nin siyasi bir yapisi var kabul edilsin ya da edilmesin. Kendilerini mecbur Madrid karsiti tanimlamak zorunda idiler. Onlarca yil reklam almadilar simdi aldilar sanirim. Onlar da iyice sistemin icine giriyorlar. Fakat iste sistemi kopyala yapistir sonuc gelsin. O kadar kolay degil. Tarihlerini falan arka plana atamazsin. Madrid gercekligini Franco gercekligini Ispanya'nin ic gercekligini falan ayristiramazsin orda futbol tarihinden. Galatasaray hic bir zaman bir kesimin sozcusu olmadi Turkiye'de hic bir takim olmadi aslinda. Stadlarda insanlar maca mi gidiyor mitinge mi gidiyor gibi bir durum soz konusu olmadi Galatasaray tarihinde. Devlet tarafindan baski gormedi bu maci kaybedeceksiniz diye.

Hepsi icin gercekten farkli bir anlami var Barca'nin. Ve bu durum egitimlerine falan yansimis durumda. Hatta Pep'in aciklamalarini falan da okumustum. Diyalektikden falan bahsediyordu altyapida diyalektik falan ogretilir diyordu sor bizim futbolculara o ne yiyecek mi der cogu. Azinliktaysa bir topluluk ve farkli ozlemleri varsa ve futbol takimlari da varsa zamaninda edindikleri siyasi kimlikler futbola da yansir. Su anda bu durum cok degisti kabul ediyorum fakat halen etkileri var.

Zamanindaki bagimsizlik talepleriyle sosyalizmin icice gectigini gormemek vs. vs. bunun futbola yansimasini gormemek falan yok oyle bir sey sosyolojide. Bu degisti mi degisti Sovyetler yikildiktan sonra mikro milliyetcilige saplandilar mi saplandilar. Fakat iste o tarihlerinden bir takim ozellikler kazandilar. Sonra diyalektik egitimidir futbolun sosyalizmini oynuyoruzdur falan kaldi. Cogu gitti tabi bu ozelliklerin futbol endustirisi para haric hic birseyi dinlemez vs. vs. Fakat olusumunda bir gelenegin o tarihtir, siyasi roldur falan cok etken.

Turkiye'de yok diye ornekleri dunyada yok demek degil bu.

Bu söylediklerini biz gitmeden de biliyorduk Selen, ama şu an Barcelona'nın böyle olmasının sebebini sen direk bunlara bağlıyorsun.

İş bunlarla bitseydi Livorno da bir yerlere gelirdi, takılmazdı kendi çapında.. :)

Ayrıca Barcelona bilgisine sahip olduğun kadar Galatasaray bilgisine de sahip olsaydın keşke, Türkiye'de örneği siyasi açıdan olmasa da tarih olarak, cemiyet olarak Mekteb-i Sultani geleneğiyle bugünlerine gelmiş bir Galatasaray var.

Tavsiye ederim biraz kurcala bir ara, çok seveceğinden eminim..

Bu söylediklerini biz gitmeden de biliyorduk Selen, ama şu an Barcelona'nın böyle olmasının sebebini sen direk bunlara bağlıyorsun.

İş bunlarla bitseydi Livorno da bir yerlere gelirdi, takılmazdı kendi çapında.. :)

Ayrıca Barcelona bilgisine sahip olduğun kadar Galatasaray bilgisine de sahip olsaydın keşke, Türkiye'de örneği siyasi açıdan olmasa da tarih olarak, cemiyet olarak Mekteb-i Sultani geleneğiyle bugünlerine gelmiş bir Galatasaray var.

Tavsiye ederim biraz kurcala bir ara, çok seveceğinden eminim..

Galatasaray tarihini tabiki de biliyorum :) Mekteb-i Sultani oynadigi rol, simdiki egitim kurumlari ismimizin Galatlardan gelmesi, hatta mor rengin Galatlarin simgesi olmasi, Galatlarin simdiki Keltlerin atalari olmalari ismimizle alakali biraz buralari, ordan Mekteb-i Sultani, Tevfik Fikretler, Osmanli modernlesmesinde okulun oynadigi rol, Avrupa'ya acilan pencere, Metin Oktaylar, Tanjular , Hakanlar. 2000'ler vs. vs.

Tarihsel surecler farkli. Galatasaray koksuz degilki. Sadece kendilessin 2000'leri yillari yakalasin yeterlidir. Barca falan farkli bir kulturun farkli bir sosyolojik gercekligin urunu biz farkli bir gercekligin urunuyuz.

Sebebi direk baglamak degil fakat o gelenegi olusturan nedenlere de bakmak gerekir. Barca'da farkli bir gelisim soz konusu ve onlarin tarihleri futbola bakislari falan Ispanya tarihinden ayirt edilemez. Egitim dilinin Fransizca olmasi ki zamaninda 19. yuzyilda evrensel dil Fransizca idi ordan okulun seculer egitim yapmasi, entellektueller yetistirmesi, Tevfik Fikret'in Sis siiri, Avrupa kulturu ile icicelik, Ali Sami Yen'in kurarken belirttigi felsefe sonrasinda Avrupa basarilari hatta 14 yildan sonra gelen sampiyonluk sonrasi Avrupa'da da kupa gerekir soylemleri, Derwaller, edindigimiz misyon Turkiye'de ve sonrasinda Avrupa'da en etkili kulup olmamiz vs. vs. tesaduf degil o kadar.

Bir takim TR'de Avrupa'da basarili olabilir mi olabilir fakat o yolu acan her zaman ilk defa Galatasaray olur. Bizim de oyle bir misyonumuz var. Ya cok farkli gerceklikler dedigim gibi. Barca Ispanya siyasi tarihinden, Katalan kulturunden, Franco baskisindan vs. vs. ayristirilarak tam olarak anlasilmaz. Hatta dedim ya Cruyff Arjantin'deki dunya kupasina katilmadi o sirada orda askeri rejim oldugundan ve binlerce masum insanin oldurulmesinden dolayi. Futbolum ile onlari eglendirmek istemem dedi vs. vs. Hatta sonra kendi milli takimlarini kurmaya falan calisti Katalanlar. O egitimleri falan Katalan kulturu ile ic ice gecmis. Hatta kendi baskanlari Laporta bile bir soylesi de anlatiyordu bunlari.

Galatasaray koksuz tarihi falan yok demedim. Sadece farkli gercekliklerin urunu ikisi de.

Bu Barcelona'yı ancak "2001, Lucescu'nun Galatasaray'ı" yenebilirdi.

Bende Terimin Takımı yenerdi.

Dikkat ettiyseniz Madrid kupa macı ve dünkü macta Pres yedikleri önde baskı gördükleri stoperlerine ayaktan degilde havadan oynama zorunlulugu kıldıgın zaman barcadan eser yok ama işte sunu biliyorsun madrid olsun manu olsun o 15-20 dkda max oynarken barca rölantide eger o dkyı attırabilirlerse barcanın karsısındaki takım işte o zaman ona sıkıntı yaşatır eger artıramaz yavas yavas düşerse dünkü oldugu gibi elini kolunu sallaya sallaya tokatlayarak gönderir barca

Konuyla alakali oldugu icin paylasiyorum. Belki onceden burda paylasilmistir. Suanki Barcelona nin olusmasindaki en buyuk etkenlerden biri olan carles rexach in kendi agzindan THY sponsorlugunda harika kisa bir documentary.

[video=youtube;nmjVJmhJbqo]https://www.youtube.com/watch?v=nmjVJmhJbqo&feature=share[/video]

vay be !

Karşı çıkanlar olabilir ama Rijkaard ve ekibinin(Barca'nın eski ekibi) devamlı arkasında olsaydık, yönetimimiz profosyonel kişilerden oluşsaydı, zamanla birşeyler değişebilirdi. Böyle kumdan kalelerde başarı gelmez. Her sene yap-boz. Açıkcası Türk Futbolundan umutsuzum

Ben bu heriflerin oynadigi topu sevmiyorum bayginlik veriyor. Xavi olmasa hicbir heyecani kalmaz.

bi ara xavi futbolui biraktiginda adamlari sülalece cacik yemeye götürürsün sinirlerin düzelir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Barcaya sempati beslemeyen su seceneklerden birini secsin:

1) ya futbol cahilidir

2) futbolsever degil holigandir

3) is olsun diye, panpalariyla muhabette geri kalmamak icin futbol izliyordur

Ispanya ve Barca'ya karsi olan herkezle saatlerce tartismisimdir. bu iki takimin esi benzeri bir daha zor bulunur. oyunu bu denli domine etmek icin kusursuz oynamak gerekiyor ve bence iki takim da kusursuz futbol oynuyorlar. özellikle avrupadaki bazi takimlarin cok abartildigini düsünüyorum. Milli takim olarak Ingiltere, Italya, Hollanda ve Fransa. Kulüp bazinda su an tek büyük Barca'dir. Onlari alt edebilecek bir adam var oda Mourinho. Hic Inter, Real filan kendilerine pay cikarmasin. ayrica sunu belirtmek istiyorum. bu benim tezim. bir kac yil sonra Ispanya'ya kafa tutabilecek iki ülke olarak Almanya ve Türkiye'yi görüyorum. kimse farkinda degil ama Türkiyede bir ekol olusmak üzere. 2014'e kadar baya ilerlemis olur bu bence. ayni sekilde 2014'de Ispanya ve Barca'nin bir seviye asagi inecegini düsünüyorum. sebep:Xavi'nin cöküsü ile paralel.

Üst Alt