Başkan Ünal Aysal'a Transfer Konusunda Eleştiri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başkan Ünal Aysal'a Transfer Konusunda Eleştiri

Cevap: Başkan Ünal Aysal'a Transfer Konusunda Eleştiri

Transfer falan zor is, hemen birden Cambiasso'yu falan Avrupa kupalarina katilmayan bir takima getiremezsin.. Arsenal bile Gervinho transferi için aylardir ugrasiyor, keza Madrid, Chelsea gibi takimlar bile istedikleri futbolcuya ayni gün imza attiramiyor.. Bu isler zaman alir..

Beni en çok üzen ve hayalkirikligina ugratan ise baskanin profesyonellerle çalisacagiz deyip Tulun'u, Albayrak'i, Dürüst'ü, Gürsoy'u göreve getirip, bir çok yetkiyi onlara vermesi oldu.. Bu adamlar profesyonel degil, bizi ileriye götürecek düzeyde futbol bilgileri yok, bunda bir çok Galatasaray taraftari hemfikir..

En azından şike yapmadık iyi yönünden bakın biraz:).

Şaka bi yana gerçekten transferde hayal kırıklığına uğradım şimdiye kadar:(

vallahi birde sikemiz olsaydi yani bu sezona tuz biber ekerdi. kil payi kümede kalmisken, taraftar ve camia polat'a kin kusarken birde sike olaylarina karismis olsa idi, linc edilirdi ellam :asd:

Baskanı fakat daha evvel bu konudaki tek sorumlu olan Fatih Terimi suan itibari ile elestirecegimiz tek nokta lig sampiyonlugunun SAGLAM TAKIM DEFANSINDAN gectiginin idrak edilememesidir.

Nerede defansif orta saha oyuncusu? Nerede iyi bekler? Nerede Song stilinde defansta daha top gelmeden rakibin ensesine yapısan bir stoper?

Zira iyi bir takımda santrafor olmayan Pino ve Kazım bile meziyetleri ile tek kelime ile show yapar.

alınan oyuncular polat dönemine göre kat ve kat daha iyi muslera selçuk mesela ama transfer politikası yanlış değil sorun en azından 3 tane daha lazım

Transfer falan zor is, hemen birden Cambiasso'yu falan Avrupa kupalarina katilmayan bir takima getiremezsin.. Arsenal bile Gervinho transferi için aylardir ugrasiyor, keza Madrid, Chelsea gibi takimlar bile istedikleri futbolcuya ayni gün imza attiramiyor.. Bu isler zaman alir..

Beni en çok üzen ve hayalkirikligina ugratan ise baskanin profesyonellerle çalisacagiz deyip Tulun'u, Albayrak'i, Dürüst'ü, Gürsoy'u göreve getirip, bir çok yetkiyi onlara vermesi oldu.. Bu adamlar profesyonel degil, bizi ileriye götürecek düzeyde futbol bilgileri yok, bunda bir çok Galatasaray taraftari hemfikir..

Transfer nasil hemen yapilamiyorsa, profesyonellesme de hemen olacak birsey degil. Baskan hep 1 aylik, 100 gunluk, 1 yillik projelerden bahsediyor. Eminim eninde sonunda profesyonellere teslim edecek takimi.

Transfer konusunda Ne gerekiyorsa o demişti lakinki duruma baktığımızda ne gerekiyorsa o transferlerini goremiyoruz .

Baskanı fakat daha evvel bu konudaki tek sorumlu olan Fatih Terimi suan itibari ile elestirecegimiz tek nokta lig sampiyonlugunun SAGLAM TAKIM DEFANSINDAN gectiginin idrak edilememesidir.

Nerede defansif orta saha oyuncusu? Nerede iyi bekler? Nerede Song stilinde defansta daha top gelmeden rakibin ensesine yapısan bir stoper?

Zira iyi bir takımda santrafor olmayan Pino ve Kazım bile meziyetleri ile tek kelime ile show yapar.

Pino ve kazim güvenerek yola cikilmaz.Reyesi burdaki arkadaslar gündeme getirmedi.Taraftar hakli her zaman oldugu gibi kendimizi kandirmayalim.Kampa oyuncu yetisecek yalanini dahada yemem.

Bi sağ kanat,bi defansif orta saha,bi forvet arkası ya da forvet şart bu takıma.Hepsinin de üst düzey futbolcular olması şart

Transfer nasil hemen yapilamiyorsa, profesyonellesme de hemen olacak birsey degil. Baskan hep 1 aylik, 100 gunluk, 1 yillik projelerden bahsediyor. Eminim eninde sonunde profesyonellere teslim edecek takimi.

Eeee bunun için Türkiye'nin en vizyonsuz futbol adamlarini getirmesine gerek yoktu.. Haldun Üstünel gibi bir adam dururken, Tulun nedir ? Is isten geçtikten sonra profesyonellere emanet etsen ne olur ? Hazir yeni bir yapilanma yapiliyorken, herkesten önce takimin basina Kurth, Kenyon gibi profesyonelleri getirmeliydi..

bizim scout ekibi bunlardan daha iyi yönetir ve transferle yapar

Transfer nasil hemen yapilamiyorsa, profesyonellesme de hemen olacak birsey degil. Baskan hep 1 aylik, 100 gunluk, 1 yillik projelerden bahsediyor. Eminim eninde sonunde profesyonellere teslim edecek takimi.

Suan icinde bulundugumuz durum profosyonellerden ziyade Galatasaray'ın icinden gelmis kisilerin idare edecegi ve toparlayacagı bir durum. Kabul edelim ki burası ne Ingiltere, ne baska bir batı ülkesi. Belli oturmus bir sistem olmadıgı sürece profosyonellesmek sadece zarar.

önemli olan bu yıl şampiyon olmak,avrupa felanda yok.gelecek yıl şampiyon olup avrupaya girer isek istediğimiz oyuncuları alırız,önemli olan bir şablonu oturtmak.Eldeki kadroda buna yeterli şuan paniklemeye gerek yok.Avrupada olmayışımız transferi zorluyor ve sanki herkez suçlu ararcasına transferleri eleştiriyor.şu takım en azından ıefada olsa reyesi forlanı drogbasıda gelirdi unutmayın...hem kim bilir şu şike davasından biz piyango olarak uefayada gidebiliriz işte o zaman işlerin rengi tamamen değişir.

Eeee bunun için Türkiye'nin en vizyonsuz futbol adamlarini getirmesine gerek yoktu.. Haldun Üstünel gibi bir adam dururken, Tulun nedir ? Is isten geçtikten sonra profesyonellere emanet etsen ne olur ? Hazir yeni bir yapilanma yapiliyorken, herkesten önce takimin basina Kurth, Kenyon gibi profesyonelleri getirmeliydi..

Ustunel kendisi yonetime girmek istemedi diye biliyorum. Tulun konusunda katiliyorum. Albayrak da biraz endiselendiriyor acikcasi. Umarim bu sike olaylarini iyi takip ediyordur.

Önce atanı değilde tutanı almak lazım diye bir söz var. Zaten elimizde lig için yeterli olabilecek ofansif oyuncular mevcut durumda. Lakin şu takım kaburgasını tam oturtmadığımız sürece başarılı olma şansımız yine azalıyor. Türkiye ligi artık gayet düzgün futbolun oynandığı bir lig haline geldi son senelerde. Anadolu takımlarının bu büyük çıkışını 2-3 senedir izliyoruz. Fark yaratmak istiyorsak sağlam kadro kurmamız gerekir. Başarının yolu bundan geçiyor.

Eğer alım gücümüz yetmiyorsa almayalım önemli değil. Mustafa Sarp'larıda izleriz biz oda önemli değil. Zaten çoğu kez izledik. Ama bu noktada başkanın hatası bizleri kandırmak oluyor sadece. Baştan alamayacağız, gücümüz yetmiyor deseler eyvallah derdik bizde. Ama cidden şu ana kadar verilen sözler tutulmuyor. Transfer döneminin bitmesine uzun bir süre var daha. Bu süre zarfında halen daha çok şey değişebilir. Ama benim yöneticilerden tek isteğim sözlerinin eri olmalarıdır. Alamıyorsan söz verme... Aksi halde kendimi kandırılmış gibi hissediyorum ben.

Ben öyle dünya yıldızı falan istemiyorum. Tamam heyecanlanıyoruz da asıl mesele o değil.

Sadece eksiklerimiz dahilinde transfer yapalım istiyordum ama şu ana kadar bazı eksiklerimiz çok göz ardı ediliyor.

Ligi eksi averajla bitiren takımın savunmasından Neill gitti yerine Ujfalusi geldi mesela. Bu şekilde herşey düzelecek mi. Stil olarak çok da farklı olmayan iki oyuncudan biri gitti öteki geldi. Giden de 33 yaşındaydı gelen de öyle.

Beklerimiz de çok iyi sayılmaz. Hakan 2 yıldır ortalarda yok. Çağlar bir türlü güven vermiyor. Sağ taraf iyi görünüyor ama orda da yedek oyuncu sıkıntılı. Serkan bu seviyede yedek bile olamayacak durumda.

Başkan da transfer için orta saha ve forvet ihtiyacımız var gibi görünüyor dedi. (Kaleden bahsetmediğine göre Muslera oldu heralde.) Bence birilerinin başkana savunmadan da bahsetmesi gerek.

4 Dünya çapında Yıldız transfer yaparak bu camia'nın ve taraftarın güvenini tekrar kazanın

Dünya çapında dört tane yıldız transferini ne yapacaksınız ?

Avrupa kupalarında yokuz. Bilinçsizce yazılmış bir yazı..

Bazen insanlar elinde olmayan sebeplerden dolayı, bazı şeylerden vazgeçmek zorunda kalır. Biraz daha anlayış ve sabırlı olmak gerekiyor. Henüz transfer sezonu bitmiş değil.

4 dünya çapında yıldız gereksiz bir açıklamaydı zaten.

Ben sadece yerli transferin de hayal kırıklığına uğradım.

Taraftarın da biraz ayaklarının yere basması lazım.

Bu duruma getiren de Başkan ama onda herkes haklı.

Üst Alt