Belgeseller - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Belgeseller

Cevap: Belgeseller

The Cove. Cin'de yunus baliklarini nasil gizlice öldürduklerini gosteren bir belge. Flipper'e benzeyen yunus baliklarini tutuyorlar gosteri yerlerine satiyorlar onun disinda yakaladiklari butun yunus baliklarini kimsenin goremedigi yerlerde öldürüyorlar vahsice acimasizca. Kesinlikle izleyin! Bu serefsizlerin yaptiklarini ortaya cikaran ekibin basinda ki adam da ILK flipper filmlerinde ki basrol oyuncusudur. Flipper'in nasil öldügünü, yunus baliklarin gosterilerde cok mutlu gorundugunu ama aslinda cok mutsuz olduklarini anlatiyor ayrica. Birde satilmasi yasak olan yunus baligi etini satiyorlar oysa cok tehlikeli maddeler var yunus baliginda, bunu da anlatiyor. Bir cok bilgi veriyor. Ben cok belgesel izlemem ama bu belgesel hayatimda izledigim en iyi belgesel filmidir ve muhtemelende dunya uzerinde ilk 10'a girir. Cok etkilendim izledigimde, oyle boyle degil. Mutlaka izleyin, kacirmayin.

2 saat kadar önce Ntv'de dinozor belgeseli izledim.Spinosaurus yaşamış olan en büyük etçil dinazormuş,hani Tyrannosaurus'un pabucunu dama atacak cinsten.Tyrannosaurus efsanesini yıkmıştır gözümde; çene yapısı falan kusursuza yakın.17-18 m. uzunluğunda olup Tyrannosaurus'dan hemen hemen 5 m. uzun....

Temsili bir karşılaştırma (sağdaki Spinosaurus) :

Tyrannosaurus_vs_Spinosaurus.jpg

Haftaya cumartesi 2. bölümü var.

Spinasaurus efsanedir zaten hatta jurassic döneminde yaşayan oydu yanlış hatırlamıyorsam T-rex cretace devrinde daha çok yaşamıştı. Yanlış biliyor da olabilirim. Simülasyonda savaştırmışlardı bunu T-rex kazanmıştı nasıl hatırlamıyorum, gerçekte sonuç ne olurdu bilemiyoruz tabii. Yine de Velociraptor akar:tiphat:

Ben Tyrannosaurus'tan başkasını tanımıyordum,valla içime oturdu ;) Şaka bir yana ben de şeklini şemalini az çok biliyordum Spinasaurus'un,özellikle sırt ve çene yapılarından hatırladım, ama en büyük etçil olduğunu bilmiyordum.Bir de timsah gibi yaşadığını...Ardından gelen iklim değişiklikleri,su kaynaklarının azalması bunların da sonunu getirmiş.

Yaratık bildiğin balık avlıyor,yakıştıramadım o bünyeye. Yavru Diplodocus varken gitti kılıç balığı yedi.Bak şimdi bana da itici geldi.Sen Velociraptor ile ben de T-Rex ile yola devam edeyim ;)

Yaratık bildiğin balık avlıyor,yakıştıramadım o bünyeye. Yavru Diplodocus varken gitti kılıç balığı yedi.Bak şimdi bana da itici geldi.Sen Velociraptor ile ben de T-Rex ile yola devam edeyim ;)

Vermiş olduğun doğru karardan ötürü tebrik eder, gözlerinden öperim :D

Aksi taktirde, şuraya yığınla şey yazmaya hazırlanıyordum ki, beni de bu dert'ten kurtarmış oldun :D

Dinozorlarin suanki zaman diliminde yasamiyor olmalarina gercekten cok uzgunum. Keske onlarin zamaninda dogmus olsaydim arkadas veya onlar bu zamanlarda hayatta olsalardi.

2. bölümünü de izledim dinozor belgeselinin. Stegosaurus ile Allosaurus'ların mücadelesini konu aldı .

dinazor_resimleri2.jpg

Herhalde son bölümde bir T-Rex patlatacaklar. Çünkü atalarını gösterdiler ve sona yaklaşılıyor.

Dinozorlarin suanki zaman diliminde yasamiyor olmalarina gercekten cok uzgunum. Keske onlarin zamaninda dogmus olsaydim arkadas veya onlar bu zamanlarda hayatta olsalardi.

Heee beraber kutu kutu pense, istop veya simiiit oynardık demi reis.

Dinozor arkadaş bu dinozor! Yemek yiyen ceylanlar gibi etrafı kolaçan ederdik yeminle.

renkdaşlar fotografçılık ile ilgili bildiğiniz belgesel var mı? yarı profesyonel makinam var, yavaş yavaş öğrenmek istiyorum da

Üst Alt