Belhanda'nın Sözleşme Detayları Açıklandı! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Belhanda'nın Sözleşme Detayları Açıklandı!

Bu adama paradan cok sneijder yerine alındı diye sövülüyor para acıklanınca da iyi bi neden oldu işte. Adamın sucu yok
Sana bu konuda katiliyorum, mesela sen Sneijder'i istemiyorsun ama hak vermek zorundayim. Sneijder'in yerine bu aliniyor diye bu tepki aslinda. Yoksa ayni takimda oynamaya devam edeceklerini bilsek bu kadar tepki olmazdi kanimca.

Bence Dursun'un futbol aklı için iyi adamlar sözleşmesi biten Donk'a bonservis verdik.
Adamlar kesinlikle iyi ama mevzu bu değil. Bize daha adam lazım alt şişhane olmaması için. Takım bütünlüğü sağlanmazsa başarı gelmez bu kesin çünkü.

Niye bonservissiz adamlara yönelmedik bunu hala anlamıyorum mesela bu piyasada kelepir fiyatlar ya sözleşmesi bitenlerde ya da son 10 gün elde kalanlarda olur. Biz rekor rakamlar verilecek dönemde verdik kalan adamları nasıl alıcaz derdim o.

Ama iyiki sadece 2-3 ay uğraşmışlar. Ağustos ayına kadar sürseydi görüşmeler en az 12 milyon bonservis ve 4 milyon maaş verirlerdi bu beceriksizler.

şu transferden sonra oyuncu maaşlarının KAP a bildirilmesinin önü kapanmalı kesinlikle. Bu herif tutmaz da rezil bir performans sergilerse seneye alacağımız adamlar buna 3,35 milyon € veriyorlarsa benim 5 milyon almam lazım der ve içinden çıkamayız işin. Tamam şeffaf olmak iyidir ama bazen ters tepebilir.
Ayrıca sınırlama 2 milyon € diyorsunuz ama sanki bu bonus sınırlaması bonservis için getirilmiş. Oyuncu primlerinde sınırlama olarak algılamadım ben. Eski kulübünden yıllık 2,2 milyon € alıyorsa %50 zam vermek zorunda kalınmış olabilir. Ama elinde Sneijder varken bunu yapmanın mantıklı açıklamasını yapabilecek olan varsa buyursun yapsın. Özetle bu oyuncunun oynadığı maçlarda 75 puan toplarsak yıllık maliyeti
3,35 + 0,375+ 0,3 = 4,025 milyon € eder.
Dikkat çekici bir husus da her 25 puan için sezon sınırlamaması olmaması. Yani bu sezon takım oyuncu ile 60 puan alırsa seneye 10 puan eklenerek 25 e tamamlanacak. Her yıl hedefin sınırlandırılması gerekliliği de sanki atlanmış.
Kötü bir senaryo çizerek Belhanda nın oynadığı maçlarda 50 puan almış olalım. Takım kötüydü vs. 3,35 + 0,25 + 0,2 = 3,8 milyon € yapar. Yani Avrupa Ligine gidemeyecek kadar puan toplasak bile oyuncu 4 milyona yakın para alacak.
Neyse hayırlısı olsun.

Son düzenleme:
Bende cok buluyorum ama oraya takilip aglamak yerine hayirli olsun demek duser bize. Iyi oynarsa bir oyuncunun parasi konusulmaz zaten. Burada bazilari daha ilk gunden gonderilsin falan diyor, bazilari cikip bu paralara bir dunya yildizi alinirdi diyor. Iste hata burada, alamazdik. Bu oyuncular artik boyle bir piyasada ancak bu paralara Turkiye ye geliyor. 33 yasindaki Valbuena bile 3.5 milyon euro milyon garanti para alacak. Bunu konusan var mi mesela?

Ben Arfa falan da gelmezdi, onu getirmek istiyorsan simdi en az 5 milyon euro ister yillik. Pepe bile o paralari istiyor Besiktas'tan yasi da 34. Bunu biz bir anlayamadik gitti.
Yok her türlü hayirli olur insallah, alindi bir kere bize destek olmak düser.
Dünya Yildizi artik Türkiyeye getirmek cok zor ve maas konusunda da ben bir kac kez yazdim, adamlar buraya gelirken bu paralara geliyorlar, cünkü ligimizin hali ortada, ülkemizin imaji malum. Burda bir cok kisi Taliscayi örnek olarak gösteriyorlar, Talisca daha piyasaya yeni düstü ve bir sampiyonluk sonrasi o bile zam istiyor.
Ama ne bileyim, Belhandayi al, yine al ama sanki ondan önce daha önemli, daha gerekli eksikler halledilmeliydi.

Adamlar kesinlikle iyi ama mevzu bu değil. Bize daha adam lazım alt şişhane olmaması için. Takım bütünlüğü sağlanmazsa başarı gelmez bu kesin çünkü.

Niye bonservissiz adamlara yönelmedik bunu hala anlamıyorum mesela bu piyasada kelepir fiyatlar ya sözleşmesi bitenlerde ya da son 10 gün elde kalanlarda olur. Biz rekor rakamlar verilecek dönemde verdik kalan adamları nasıl alıcaz derdim o.

Daha bir sürü sorun var bakalım öncelik şuan adam yollamak olmalı.

Mesele muhasebecilik değilki burada. İki adama verdin 7 milyon euro ki ikisi de üst düzey değiller ve senin takımının min 3, reelde 6 transfere ihtiyacı var, bu adamları kaçtan alacaksın ki UEFA sana demiş 65 m euro geçilmeyecek diye.

Tolga ile Eren mesela bu takımda yedek olurlar ancak 2 m euro ve üstü alıyorlar, böyle böyle batıyoruz sonra da para yok oluyor.

Şu harcanan paralara çok daha iyi kadro kurulabilirdi.
65 milyon işi bitti artık.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 gözden düşmüş isim var, biri Wesley, diğeri Belhanda. biri Marka bir isim, diğeri 2. sınıf bir futbolcu.

Marka olan isme 7,5 verip alan kulüp, 2. sınıf futbolcuya sanırım bonuslarla 10 veriyor. yanlış görmedim demi?

itiraz buna olabilir mi?

Ya da 2,2 maaş alan adam ne oynadı ki 3,4 veriyoruz, bonuslar hariç tabi.

Yalnız o dönemki piyasa ile şimdi arasında uçurum var. Kimse artık oyuncusunu ucuza bırakmak istemiyor. Misal, Acerbi'nin 1 yıl sözleşmesi kalmasına rağmen 8-10M arası bir şey önerdik Gene vermedi adamlar. Piyasa şartları bu artık.

Yıllık ücreti ve bonuslar fiyasko tabii o ayrı konu.

Dışarıdan bi taraftara yetki versen gene bu paralara bu adamı alırdı zaten. Bunların yapacağı yöneticilik bu kadar olur maalesef.

Bu kadar gözünü karartıp yüksek bonservis ve yıllık veriyorsa bizimkiler galiba Sevilla gerçekten ilgilenmiş bu adamla. Ama uğruna kapışmaya değecek bir adam da değil. Tudor niye bu kadar ısrar etti bizimkiler niye bu kadar yükseğe çıktılar çok tuhaf gerçekten. İnşallah yarın öbürgün para azaldı diyip orta sahaya ıskartaya çıkmış adamlar almazlar.

Hiç sevmiyorum bu meseleleri konuşmayı ama öyle paralar veriliyor ki oyuncu altında eziliyor o paranın. En ufak bir zayıflık göstergesinde millet tepesine çökecek hem kulübün hem oyuncunun. FFP'si bir yandan, kısıtlı bütçe diğer yandan... Neyse hayırlı olsun diyelim inşallah bir bildikleri vardır.

Belhanda mı dünya yıldızı :) Kiev adamı çakmak için bir enayi arıyordu.İstediğinden fazlasını da buldu adamlar.Kaç yaşına gelmiş adamı 10 milyona bize iteledi.Üstüne 3-4 daha koyup Brumayı aldı Leipzig
O zaman kono da yıldız değil. Schalke mecburiyetten aldığı adamı birine çakmak istiyor çünkü.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bonservissiz adamlardan ziyade biz niye futbolcu kiralamiyoruz adam akilli. 1 sene kirala hem bonservis ödemiyorsun hem oyuncuyu uzun süreli yüksek maliyetlerle kulübe baglamiyorsun.

1 sene veya adamina göre 2 sene kirala, begenmezsen bu sürec sonunda geri postalarsin. 1-2 sene kullanip faydalanirsin. Sanki oyuncu kiralamak ayip birseymis gibi yapmiyorlar. Josue'yi kiraladik ehh ne oldu, simdi tipis tipis geri gitti Porto'ya.

Büyük takimlarda forma sansi bulamayan gözden düsmüs adamlara kiralama teklifi götürmek lazim bütün.

Elimizdeki çöpleri elden çıkarabilirsek şu ana kadar yapılan transferler kalitesinde 11 oyuncumuz olursa yıllık ilk 11 maliyetimiz 38-40 milyon € yapar. 20 milyon € toplam maaş da yedeklere ayrılırsa bir sorun olacağını sanmıyorum. Ama yüksek alan çöplerin gönderilmesi şartıyla.

Üst Alt