Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor" - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Benzema : "Kur'an dinlemek huzur veriyor"

Trdeki eğitim kalitesi. farklı kaynakları sürekli dene. bıkmadan oku. Atıyorum Varna savaşını türk kitabından okursan sana derki Hristiyan kuvvetleri 85.000 osmanlı kuvvetleri 20.000

bunu avrupalı asyalı tarih kitabından okursan sana hristiyanlar 75.000 turkler 40.000 der. Yani gereksiz yere bi abartı var.

rakamları kafamdan salladım tabi

Birde işin iç yüzü var. Mesela okurken din kültürü öğretmenin kim bilir ne aforizmalar üfürmüştür. Mesela Anadolu lisesinin ikinci senesinde 13 yaşlarında iken ( bizim zamanımızda ilkokuldan sonra alıyordu) din kültürü hocamızın anlattıkları din gibi aklımda. Adam aksakallılara, denizin, bulutun düşman askerlerini yok ettiğine inanıp bize anlatıyordu. Yani sorun sadece senin bahsettiğin kitaplardaki abartıda değil. Zihniyetler bence. Ataerkil kulaktan kulağa beyin yıkama.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

@Yusuf Turgut @Recep İçfındık

bu araplastirma olayina katilmiyorum ..

nitekim yillarca hristiyanlar yahudilere veya ,...iste ahci bahcivan hademe

durumu varken mezapotamyada bu dinlerin olmesi gerekemzmiydi.Veya suriyede suryaniler.

Inanclarimizdan savas yuzunden vazgecmis bir halk olsaydik ,kurtulus savasida veremezdik biz.

tum tarihimize bakarsak kaba taslak ,ozgurluk icin mucadele vermis ,kimi zaman ezmis kimi zaman ezilmis bir halkiz.

bana inandirici gelmiyor,sadece nasilki teknoloji ile dil degisime ugradiysa farkli bir kulturle entegre olunca bizim de yasayisimiz degisti.

-----

kimse kimseyi zorla din degistirtmemistir,degistirtemezde

bknz.osmanli kulturu ile suanki bati kulturu arasinda kalmis halk gibi veya

Karl marx'ın bir sözü. Bir çok değişik alıntılanışı var. İkimizin yazdığıda bunlardan biri.

benimki alinti degil ,sakalli amcayi bilioz zatende...

afyon olarak siyaset mi dersin kapatilazm mi dersin adini sen koy onun oyuncagi olmustur din.

yoksa din tek basina bir afyon olmaz.

bugun nereye ne kadar para harcandiginin termal haritasini cikartirsan ,onun bahsedilen afyon oldugunu anlarsin .

futbol olabilirmi mesela sence ¿

@Yusuf Turgut @Recep İçfındık

bu araplastirma olayina katilmiyorum ..

nitekim yillarca hristiyanlar yahudilere veya ,...iste ahci bahcivan hademe

durumu varken mezapotamyada bu dinlerin olmesi gerekemzmiydi.Veya suriyede suryaniler.

Inanclarimizdan savas yuzunden vazgecmis bir halk olsaydik ,kurtulus savasida veremezdik biz.

tum tarihimize bakarsak kaba taslak ,ozgurluk icin mucadele vermis ,kimi zaman ezmis kimi zaman ezilmis bir halkiz.

bana inandirici gelmiyor,sadece nasilki teknoloji ile dil degisime ugradiysa farkli bir kulturle entegre olunca bizim de yasayisimiz degisti.

-----

kimse kimseyi zorla din degistirtmemistir,degistirtemezde

kardeşim katliamlar ortada, kıçımızdan uydurmuyoruz. Türkler o dönem zayıftı ve Arap devletleri oldukça güçlüydü. Bu yüzden katliamlarla islama geçtiler. Geçmeyenlerde vardı tabi.

türkler o dönem boy boy- sulale sulale yaşadıkları için, bi çatı altında olmadıkları için misal önce senin kampını basıyolardı. yarın birgün başka bir boyu

Mesela Selçuk bey Kınık boyundandı ve islamiyeti kabul etmişti. Oguz Yabgulugu adında devlet vardı, -tek tanrılı inanca mensuplardı. Oguz devleti türk idi ama müslüman değildi. Selçuk bey Oğuz devletine isyan ederek kendi devletini kurma girişiminde bulundu ve torunları bunu başardı

kardeşim katliamlar ortada, kıçımızdan uydurmuyoruz. Türkler o dönem zayıftı ve Arap devletleri oldukça güçlüydü. Bu yüzden katliamlarla islama geçtiler. Geçmeyenlerde vardı tabi.

türkler o dönem boy boy- sulale sulale yaşadıkları için, bi çatı altında olmadıkları için misal önce senin kampını basıyolardı. yarın birgün başka bir boyu

Mesela Selçuk bey Kınık boyundandı ve islamiyeti kabul etmişti. Oguz Yabgulugu adında devlet vardı, -tek tanrılı inanca mensuplardı. Oguz devleti türk idi ama müslüman değildi. Selçuk bey Oğuz devletine isyan ederek kendi devletini kurma girişiminde bulundu ve torunları bunu başardı

kcinizin o ise yaradigini soylemedim ,teessuf ederim.

velakin din tercihini o yonde o sebeble kullandigina katilmiyorum ,ki bunun ispati da yapilamaz.

ceylan derilerine ,uzerimize geldiler anlastik musluman gibi yasayacagiz yazmadiklarina gore ,daha sonrada araplardan binlerce kat guclu oldugu halde eskiye donmedigine gore ,gibi gibi benzetmeler ne o iddayi saglama aliriz nede curutuz.

Ama genele bakip boyunduruga girmeyen bir halka ,savasla din degistirdi dersen garip kacar

mantikli cevap vermeye calisipda ,haberdeki iki satiri ,gazetecileri cagirip konustgunumu dusunuyorsun ¿

bu adam o yonde soru geldigi asikar ,ki ona gore cevap veriyor ,yoksa kimse demezki pantolunumu ayakta giyiyorum .

o yonde bir soru gelmiski adam soylemis .

ikincisi o populer bir adam zaten ,senin icin herkes der bana ne ama ,temsil ettigi icin bir nevi kendinde onu gorup onu soyleyebilir,yine sahsi dusunceye girer ,istere bana ne de ister alkisla ama sow yapior diyemessin ....

td si izin vermis tutmus -izin vermese tutamaycak demekki.

Gazetecileri çağırıp konuştuğunu düşünmüyorum ama sonuç olarak bir basın toplantısında vs... gazetecilere açıklama yapmış. Hani şu olabilir; Gazeteci sorar işte der ki müslüman bir oyuncusun DK da var ve oruç tutuyor musun vs... falan diye benzemada der ki tutmak istedim hoca izin verdi ve tutuyorum. Bitti! En fazla budur... Ama sen gazetecinin Kur'an dinlerken huzur buluyor musun diye sorduğuna gerçekten ihtimal veriyor musun? Yani buradaki sıkıntı maçlarda oruç tutuyorum cevabı değil. Bence sağlıklı birşey değil hayati risk taşıyor ama o kadar istiyorsa tutsun bana ne? Asıl problem kur'an ile ilgili açıklaması. İşin o kısmı kesinlikle şov bence...

Bir de ilk söylediğine cevap vereyim; Mantıklı cevap vermeye özel gayret göstermiyorum. Çünkü mantığımın gayet yerleşik ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Ne düşünüyorsam, ne hissediyorsam onu söylerim çekinmem ama makul olmaya gayret gösteririm. Hani bir arkadaş birşeyler yazmış ne provakatörlüğü kalmış ne başka birşey. Herkes kendine göre haklıdır değildir onu bilemem. Yazdıkları doğrudur yanlıştır birşey diyemem ama ben de bazı yazılar gördüm ki fena :) Zor tuttum kendimi yorum yapmadım yapmayacağım. Allahtan ben o derin konulara girmedim yoksa adminler moderatörler ekstra mesai yaparlardı bu akşam. Hiç onları yormayayım şimdi :D

Lakin bunlar fasa fiso. Bir arkadaş gelmiş burada dinlerle alakalı belki biraz eleştirel belki biraz rencide edici açıklamalar yapmış. Sizde cevaplar vermişsiniz olabilir. Ama şunu unutmayın; Allah kitap diyerek ülkenin başına geçip, evinden milyar avrolar çıkan, terör örgütlerini destekleyip insanları katlettiren, kendi çıkarları için yolsuzluğu, yanlışları, haksızlığı savunan hatta ŞİKE'yi savunan liderlerin olduğu bir ülkenin vatandaşlarısınız... Asıl problem bu bence...

Sizin inancınız ne kadar temiz olursa olsun böyle bir ülkede yaşıyorsunuz bu gerçek değişmez... Dininizi her türlü kepazelik için kalkan yapıyorlar kullanıyorlar... O yüzden bu ülkede dinin bazı kesimlerce antipatik karşılanmasını normal karşılayın bence. Çünkü belki de asıl dindarlar olarak bunun sorumlularını cezalandıramıyorsunuz...

Dinler halkların afyonuysa bugün süper güçler ABD Rusya İsrail neden ateist devletler değil güzel kardeşim bunu açıklar mısın?Kıç kadar İsrail devleti dünyayı parmağında oynatıyor e bu devlette halkıda Yahudi.Günümüzde arap toplumu bozulduğu için İslamiyet hızla düşüştedir ki bunlarda araştırırsan önceden haber verilmiştir.Misal Osmanlı 600 yıl şeriatla dünyayı yönetti halk dinin afyonuysa bunu nasıl başardı?Mesele dinde değil yanlış uygulanan dindedir şunu anlayın artık.

Şöyle izah etmeye çalışayım. Marmaray açılışını herkes hatırlıyordur. Ateist Japonlar gelip bilmem kaç milyar dolara mal olan marmarayı yaptı. Ülkemizin o kadar parasını japonlara verdik. Fakat açılışta ne oldu? Müftü, diyanet işleri başkanı vs dualarla açılışını yaptı. Bütün tv kanallarında canlı yayınlayıp hükümet reklamı yapıldı. Peki sen 12 senedir iktidar sahibi iken bu işi niye kendi ülkemizin gençlerinin yapabilmesi için gerekli ortamı yaratmadın? Ateist japonlara dünya para verip açılışta kameralar karşısında amin çekmenin anlamı nedir? Köyde ürününü kota yüzünden satamayan, hayvancılığın ve çiftçiliğin(benzin) in durumu ortada iken, televizyondaki duaya sevinip, ya bu başbakan harbiden Allah için çok Müslüman çok çalışıyor demesinin anlamı nedir? Şöyle bir olayları toparladığımızda, bu ufak bir anlık örnekte olsa, daha onlarca bu tür durumlara herkes rastlamıştır. Yani halkı uyutmanın en güzel yolu bu tür belden aşağı vurma olaylarıdır.

Gazetecileri çağırıp konuştuğunu düşünmüyorum ama sonuç olarak bir basın toplantısında vs... gazetecilere açıklama yapmış. Hani şu olabilir; Gazeteci sorar işte der ki müslüman bir oyuncusun DK da var ve oruç tutuyor musun vs... falan diye benzemada der ki tutmak istedim hoca izin verdi ve tutuyorum. Bitti! En fazla budur... Ama sen gazetecinin Kur'an dinlerken huzur buluyor musun diye sorduğuna gerçekten ihtimal veriyor musun? Yani buradaki sıkıntı maçlarda oruç tutuyorum cevabı değil. Bence sağlıklı birşey değil hayati risk taşıyor ama o kadar istiyorsa tutsun bana ne? Asıl problem kur'an ile ilgili açıklaması. İşin o kısmı kesinlikle şov bence...

Bir de ilk söylediğine cevap vereyim; Mantıklı cevap vermeye özel gayret göstermiyorum. Çünkü mantığımın gayet yerleşik ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Ne düşünüyorsam, ne hissediyorsam onu söylerim çekinmem ama makul olmaya gayret gösteririm. Hani bir arkadaş birşeyler yazmış ne provakatörlüğü kalmış ne başka birşey. Herkes kendine göre haklıdır değildir onu bilemem. Yazdıkları doğrudur yanlıştır birşey diyemem ama ben de bazı yazılar gördüm ki fena :) Zor tuttum kendimi yorum yapmadım yapmayacağım. Allahtan ben o derin konulara girmedim yoksa adminler moderatörler ekstra mesai yaparlardı bu akşam. Hiç onları yormayayım şimdi :D

Lakin bunlar fasa fiso. Bir arkadaş gelmiş burada dinlerle alakalı belki biraz eleştirel belki biraz rencide edici açıklamalar yapmış. Sizde cevaplar vermişsiniz olabilir. Ama şunu unutmayın; Allah kitap diyerek ülkenin başına geçip, evinden milyar avrolar çıkan, terör örgütlerini destekleyip insanları katlettiren, kendi çıkarları için yolsuzluğu, yanlışları, haksızlığı savunan hatta ŞİKE'yi savunan liderlerin olduğu bir ülkenin vatandaşlarısınız... Asıl problem bu bence...

Sizin inancınız ne kadar temiz olursa olsun böyle bir ülkede yaşıyorsunuz bu gerçek değişmez... Dininizi her türlü kepazelik için kalkan yapıyorlar kullanıyorlar... O yüzden bu ülkede dinin bazı kesimlerce antipatik karşılanmasını normal karşılayın bence. Çünkü belki de asıl dindarlar olarak bunun sorumlularını cezalandıramıyorsunuz...

gerisini cevaptan sonra okuyacagim

oraya kadar sordudada ,digerini sormadigini nerden bilion da bitti diorsun ,onu cozemedim ¿

mesela oruc zihinsel ve fiziksel anlamda sizi bitirmiyormu dese

oda o cevabi verse olmaz mi¿

komple kaynaga bakmadan hala sow demsek iyidir,on yargi is not good

benimki alinti degil ,sakalli amcayi bilioz zatende...

afyon olarak siyaset mi dersin kapatilazm mi dersin adini sen koy onun oyuncagi olmustur din.

yoksa din tek basina bir afyon olmaz.

bugun nereye ne kadar para harcandiginin termal haritasini cikartirsan ,onun bahsedilen afyon oldugunu anlarsin .

futbol olabilirmi mesela sence ¿

Çok uzağa gitme, bakkalda aldığın bir çikolatayı düşün. Bu üründen alınan vergi en çok hangi kurumlara aktarılıyor sence?

kcinizin o ise yaradigini soylemedim ,teessuf ederim.

velakin din tercihini o yonde o sebeble kullandigina katilmiyorum ,ki bunun ispati da yapilamaz.

ceylan derilerine ,uzerimize geldiler anlastik musluman gibi yasayacagiz yazmadiklarina gore ,daha sonrada araplardan binlerce kat guclu oldugu halde eskiye donmedigine gore ,gibi gibi benzetmeler ne o iddayi saglama aliriz nede curutuz.

Ama genele bakip boyunduruga girmeyen bir halka ,savasla din degistirdi dersen garip kacar

bak kardesim sana anlatayım. benimki o ise yaramiyor ama anlasilan sizinki yariyor.

Türklerin bazı boyları İslama geçtiler. Verdiğim örnekteki Kınık boyu buna bir örnek. Oğuz yabgulugu ise Tengricilik'e mensup idi. Arapların katlederek baskıyla islama geçirdikleri Türk boyları; İslamı yayacağız diyerek kendi devletlerine isyan ederek yeni devletler kurdular. Misal Büyük selçuklu imparatorluğu buna bi örnek sayılabilir.

Kınık boyu islamı seçti, ama islamı seçmeyen oğuz yabguluğu devletine isyan ettiler. Arapların zoruyla islama geçen kınık boyuda bu isyan ile Selçuklu devletini ilan ettiler. Daha sonra kendi içerisindeki türklerede devlet baskısıyla dinlerini kabul ettirdiler.

Araplar katliam yaptılar. çünkü biz müslüman değildik. onların inancına göre bizimle savaşmaları bizi kesmeleri gerekiyordu. çünkü kuran böyle buyurmuştu. Ama araplar dunyadaki tüm türkleri islamiyete geçirdiler diyemeyiz. Boy boy zorla geçtiler, o geçenlerde kendi devletlerini kurarak kendi ülkelerinin müslüman olmayan türk vatandaşlarına baskı yaptılar.

bak kardesim sana anlatayım. benimki o ise yaramiyor ama anlasilan sizinki yariyor.

Türklerin bazı boyları İslama geçtiler. Verdiğim örnekteki Kınık boyu buna bir örnek. Oğuz yabgulugu ise Tengricilik'e mensup idi. Arapların katlederek baskıyla islama geçirdikleri Türk boyları; İslamı yayacağız diyerek kendi devletlerine isyan ederek yeni devletler kurdular. Misal Büyük selçuklu imparatorluğu buna bi örnek sayılabilir.

Kınık boyu islamı seçti, ama oğuz yabguluğuna isyan ettiler. Arapların zoruyla islama geçen kınık boyuda bu isyan ile Selçuklu devletini ilan ettiler. Daha sonra kendi içerisindeki türklerede devlet baskısıyla dinlerini kabul ettirdiler.

Araplar katliam yaptılar. çünkü biz müslüman değildik. onların inancına göre bizimle savaşmaları bizi kesmeleri gerekiyordu. çünkü kuran böyle buyurmuştu. Ama araplar dunyadaki tüm türkleri islamiyete geçirdiler diyemeyiz. Boy boy zorla geçtiler, o geçenlerde kendi devletlerini kurarak kendi ülkelerinin müslüman olmayan vatandaşlarına baskı yaptılar.

kelimeyi sen kullandin ,sana o ithamda bulunmadigimida soyledim ,sen hala senin ki o ise yariyor diosun

konu disi ama ,bir problemin mi var o organla ¿

su soylemden sonra gerisi teferruat benim icin ,iyi aksamlar

neyse benim anlatmak istediğim alt kısımda olanlardı. Onlarıda anlattım zaten

kiç olayina takmasan bir seyler konusabilyorduk

sonucta sana salliyorsun demedim , anlattiklarinda ,anlatmaya calistigimda ayni sey(ayni dongudeyiz)

"ben ezelden beridir hur yasadim hur yasarim

hangi cilgin bana zincir vuracakmis sasarim"

bu sozleri benimseyen halk ne inancta olursa olsun ,dayatmaya gelmezdi

gerisini cevaptan sonra okuyacagim

oraya kadar sordudada ,digerini sormadigini nerden bilion da bitti diorsun ,onu cozemedim ¿

mesela oruc zihinsel ve fiziksel anlamda sizi bitirmiyormu dese

oda o cevabi verse olmaz mi¿

komple kaynaga bakmadan hala sow demsek iyidir,on yargi is not good

Yani bence haklı çıkmak için limonun suyunu çıkarmaya çalışıyorsun renkdaşım :) Bunun için mantığı çok zorluyorsun bence ki zaman zaman mantık dışına çıkıyorsun. Hani adım gibi biliyorum sormazlar ya velev ki senin dediğin gibi sordular. Der ki; Evet dini vecibeleri yerine getirmek fiziksel ve zihinsel anlamda beni güçlü kılıyor... Der ve çıkar işin içinden... Yok efendim maçlardan önce kulaklıklarımı takıp ilahi dinliyorum kuran ayetlerini dinliyorum huzur buluyorum falan filan çok yapmacık ve şov geliyor bana kusura bakma :) Sabaha kadar anlatsanız ikna edemezsiniz beni. Birçok kişiye de böyle geliyor ki bu kadar sayfa tartışması yapılmış.

He dini içerikli bir dergiye veya portala falan röportaj verdiyse birşey diyemem. Bu tarz şeylerin afişe edilmesini pek doğru bulmasam da belki o durumda anlardım...

kiç olayina takmasan bir seyler konusabilyorduk

sonucta sana salliyorsun demedim , anlattiklarinda ,anlatmaya calistigimda ayni sey(ayni dongudeyiz)

"ben ezelden beridir hur yasadim hur yasarim

hangi cilgin bana zincir vuracakmis sasarim"

bu sozleri benimseyen halk ne inancta olursa olsun ,dayatmaya gelmezdi

haklısın

haksızsın

dediğim gibi kimi boylar kabul ettiler, kimisi etmediler. kabul eden boylar devlet kurabildikleri için etmeyenleri zorla ettirdiler. önceki mesajda yazdığım gibi araplar tüm türkleri islama geçirmediler. Böyle bişeyi zaten yapamazsınki. Eğer tamamen yapılsaydı dediğin gibi kurtuluş savaşında olurdu.

sana şöyle diyim. kurtuluş savaşından ornek verek

islamcılar ve cumhuriyetçiler vardı. islamcılar ingilterenin adamıydı, damat ferit idi. islamı savunurken ingiliz mandasına girilmesi gerektiğini savunurdu. Ama atatürkte vardı, cumhuriyetçiydi. hattı mudafa yoktur sathı mudafa vardır,bu satıh tüm vatandir. dedi. 2 hükümet vardı istanbul hükümeti ve ankara hükümeti. Atatürk devlete isyan ederek ankara hükümetini kurdu. istanbul hükümeti ise itilaf devletlerinden yanaydı. çünkü topu tüfeği dahi yoktu. ingiltere ne derse yapıyorduk. Hatta ist. hükümetinden isteklerde bulundular. Fransız-Britanya armadası boğaza girecek, bu nedenle gazetelerde Britanyanın özgürlük getireceğini yazmalısınız dediler istanbul hükümetide bunu uygulattı. Britanya ve fransız orduları istanbula çıkarken hiç bir tepkiyle karşılaşmadılar. kendi ülkelerine girer gibi ayak bastılar.

sonuç olarak 2 taraftan biri yani ankara hükümeti kazanarak yeni devleti ilan ettiler. halifeliği kaldırıp cumhuriyet kuruldu. Cumhuriyet karşıtlarıda seve seve kabul etti bunu.

Eğer istanbul hükümeti kazanabilseydi şuan padişahla yönetiliyor olurduk, atatürk asılırdı. işte o dönemki olaylarda böyle. İslama geçirdikleri küçük boylar devlete isyan ederek, islam devletleri kurarak kendi vatandaşlarını katlettiler, baskı uyguladılar. Küçük türk boylarından bazıları islamı seçti. Çünkü arap devletleri çok büyük ve güçlüyken kendileri sadece bir boydu

Üst Alt