bernie sanders | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

bernie sanders

fb-share.png

Kapitalizmin başkenti olan ABD'deki solcu bir görüşe sahip hatta ABD senatosunda tek sosyalist senatörmüş kendisi. Kendisini demokratik sosyalist olarak tanımlıyor. İsveç modeli bir yönetim görüşünü savunuyor. Yani sosyal demokrat, dış ülkelere karışmayan, kendi halinde, refah olarak üst düzey bir ABD istediğini söylüyor. Bu fikir kapitalizmin kalesi ABD'de büyük yankı uyandırmış görünüyor. Çünkü cesur bir başkanlık kampanyası var. İlk başlarda bu fikir ve görüşü yüzünden birçok kez troll malzemesi olmuş Sanders, şuan için başkanlık şansı en üst düzey 3 kişiden biri olarak görülüyor.

Bugün, henüz sandıkların %40'ı açıldığı Washington ve Alaska seçimlerini kazanmayı garantilemiş amcamız. %70 fark atmış her iki eyalette de. Bugün bir diğer seçim durağı Hawai'de de kazanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Tabii ki bu seçimde de DP'ci ve Bernie reisçiyiz.

I Believe That We Will Win--Bernie Sanders for President - YouTube

Savaşı desteklemeyen bir başkan bizim ortadoğuda kaderimizi degistirebilir

__☆______☆_______☆_______☆__
Sent by Note 4, sponsored by Prandelli.

olay new york'a bakar.. oradan yüksek sayıda delege çıkacak.. onu kazanırsa hillary tutuşmaya başlasın bence..

Yahu aday olsa ne olacak ? Cumhuriyetçiler kazanır bu sefer.

Ben de isterim kazanmasını ama olacak iş değil, henüz üzerine tam gidilmedi. ABD halkı'nın bakışını genel sağlık sigortası olayında gördük, anti sosyalizm propagandasıyla (ki sosyalizm ile uzaktan yakından alakası yoktu) kendi çıkarlarına olan şeyi bile kabul etmediler, bu adamı medya eliyle çiğ çiğ yerler.

Son düzenleme:
Yahu aday olsa ne olacak ? Cumhuriyetçiler kazanır bu sefer.

Ben de isterim kazanmasını ama olacak iş değil, henüz üzerine tam gidilmedi. ABD halkı'nın bakışını genel sağlık sigortası olayında gördük, anti sosyalizm propagandasıyla (ki sosyalizm ile uzaktan yakından alakası yoktu) kendi çıkarlarına olan şeyi bile kabul etmediler, bu adamı medya eliyle çiğ çiğ yerler.

bernie'nin önündeki tek engel mevcut sistemin satın aldığı hillary ve dinozor demokratlardır.. oradan çıkıp aday olması daha zor.. çünkü karşısında hillary'nin aday olmasını isteyen demokratlar var.. ve evet hillary gibi sol görünümlü bir sağcı ile seçime girerse cumhuriyetçilerin kazanma şansı az da olsa doğabilir..

lakin bernie eğer kendi partisindeki engelleri aşabilirse başkan seçilememe ihtimali ortadan kalkıyor.. trump'ı kendi partisi bile istemiyor.. abd'de halkta inanılmaz bir değişim isteği var.. sağcısı da solcusu da değişim istiyor.. sağda sistemin adamı ted cruz çok gerilerde.. solda da bernie ivme kazanıyor.. bunun sebebi halkın artık çıldırmış olması.. yavaş yavaş gözlerini açıyorlar..

ted cruz dediğin tam bir hristiyan dinci manyak.. seçilmesi halinde dünyanın anasını ..ikmesi garanti.. trump zaten gerizekalı..

anketlerde hillary trump'ı zar zor geçiyor.. trump ile teketek kalırsa bence seçilme ihtimali yok.. trump hillary'nin geçmisine saldırmaya başladığı anda game over..

onu geçtim hillary ted cruz denen dinci manyağa geçiliyor anketlerde.. ötesi yok..

bernie ise trump malına 20 puan fark atıyor.. mevcut konjonktürde ne trump'ın ne de cruz'un bernie'ye geçme ihtimali milyonda bir bile değil.. sıfır..

bernie'nin önündeki tek engel mevcut sistemin satın aldığı hillary ve dinozor demokratlardır.. oradan çıkıp aday olması daha zor.. çünkü karşısında hillary'nin aday olmasını isteyen demokratlar var.. ve evet hillary gibi sol görünümlü bir sağcı ile seçime girerse cumhuriyetçilerin kazanma şansı az da olsa doğabilir..

lakin bernie eğer kendi partisindeki engelleri aşabilirse başkan seçilememe ihtimali ortadan kalkıyor.. trump'ı kendi partisi bile istemiyor.. abd'de halkta inanılmaz bir değişim isteği var.. sağcısı da solcusu da değişim istiyor.. sağda sistemin adamı ted cruz çok gerilerde.. solda da bernie ivme kazanıyor.. bunun sebebi halkın artık çıldırmış olması.. yavaş yavaş gözlerini açıyorlar..

ted cruz dediğin tam bir hristiyan dinci manyak.. seçilmesi halinde dünyanın anasını ..ikmesi garanti.. trump zaten gerizekalı..

anketlerde hillary trump'ı zar zor geçiyor.. trump ile teketek kalırsa bence seçilme ihtimali yok.. trump hillary'nin geçmisine saldırmaya başladığı anda game over..

onu geçtim hillary ted cruz denen dinci manyağa geçiliyor anketlerde.. ötesi yok..

bernie ise trump malına 20 puan fark atıyor.. mevcut konjonktürde ne trump'ın ne de cruz'un bernie'ye geçme ihtimali milyonda bir bile değil.. sıfır..

Keşke başkan olabilse ama zerre ihtimal vermiyorum, Hillary'yi geçse bile...

Şu an durum dediğin gibi ama adaylar belli olduktan sonra tablo epey değişir diye düşünüyorum, özellikle Bernie aday olursa yapılacak kara propagandayı tahmin dahi edemiyorum.

Keşke başkan olabilse ama zerre ihtimal vermiyorum, Hillary'yi geçse bile...

Şu an durum dediğin gibi ama adaylar belli olduktan sonra tablo epey değişir diye düşünüyorum, özellikle Bernie aday olursa yapılacak kara propagandayı tahmin dahi edemiyorum.

bernie kara propaganda ile yıkılacak olsaydı şimdiye kadar toz duman olması lazımdı.. abd'de internet kullanımı bizimle kıyaslanmayacak kadar yüksek.. youtube ve sosyal medya tamamen bernie için çalışıyor.. haklı olduğun bir konu var.. hillary'i geçip aday olması çok zor.. çünkü kendi partisi daha geçen sene "hillary kesin adayımız, diğerleri formalite" kafasını yaşıyordu.. şu anda ağır göt olmuş durumdalar.. ne yapacaklarını şaşırmış bir demokrat parti ve satılmış medya var.. lakin bütün bunlara rağmen çok acayip geliyor herif.. internet dediğim gibi abd'de çok daha etkin bir güç ve bize göre çok çok daha yaygın..

geçen sene adaylığını açıkladığında %3 oyu varken son yapılan anketlerde hillary'i kılpayı geçiyor.. daha bir sene bile olmadığı halde öyle bir farkı kapatıp anketlerde öne geçmek çok acayip bir şey.. medya bırak destek olmayı, tarafsız takılsaydı şu anda hillary emeklilik planları yapıyor olurdu..

katılıyorum.. demokratların adayı olması yine de zor..

ama eğer bir şekilde adaylığı kaparsa göreceksin silip süpürecek.. suikastten başka hiç bir şekilde durduramazlar.. :)

hele trump aday olursa cumhuriyetçiler bile bernie'yi destekleyecekler.. :D

sebebi de trump'ın republican party'nin anasını bellediğini düşünen cumhuriyetçiler az değil..

şimdi ted cruz dincilik yaptığı zaman korkabilirsin.. adam hakiki yobaz bir hristiyan.. kiliseye falan giden.. show yapan..

trump dediğin herif dincilere de oynuyor ama eli şeyinde cem uzan gibi bir zengin.. onun dinciliğinden ve muhafazakarlığından ne olur :D bu yüzden republican'lar çok rahatsız..

Serdar Demir'in son umudu olurken, bu cesur amcamız kazanmaya dair umudunu, tuttuğu dalı kurutmasıyla bilinen Serdar Demir'in kendisini desteklediğini öğrendiğinde yitirmiştir...

Yazık ettin adama Serdar hocam.

Üst Alt