biatçılık - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

biatçılık

Mesela aynı dönem takımda bulunan Gattuso neden Terim'i seviyor fikriniz var mı? O seviyor da Pirlo neden sevmiyor?

Olayları tek taraflı değerlendirirseniz herkes haklı ya da haksız olabilir.

Pirlo büyük yetenekti ama kız gibiydi sahada, mücadeleye girmez, koşmaz, oyunu yönetirdi ki o dönemler bunu öyle çok iyi de yapamıyordu çünkü gençti daha.

Mesela aynı dönem takımda bulunan Gattuso neden Terim'i seviyor fikriniz var mı? O seviyor da Pirlo neden sevmiyor?

Pirlo büyük yetenekti ama kız gibiydi sahada, mücadeleye girmez, koşmaz, oyunu yönetirdi ki o dönemler bunu öyle çok iyi de yapamıyordu çünkü gençti daha.
Ancelottinin biatçısı pirlo =ua

Eleştirdi de o eleştirinin perde arkası var.

Pirlo, Allegri döneminde onun da kuyusunu kazmak istiyor sebep de istediği yerde oynamaması. Regista kullanmayan hocaların hepsiyle sorun yaşamış. Terim de koşan, basan oyuncuları tercih ediyor o dönem de Pirlo yeni bir oyuncu daha, istediği ortam oluşmayınca bundan rahatsız olmuş. O dönem Ancelotti gelsin diye yapıldı her şey, aleni bir satış oldu bir kaç yıl önce Tudor'a yapılan gibi. O dönem FT de Milan'ın Tudoruydu tabii kariyer olarak değil, o dönemki günah keçisi olarak zira dönemin parlayan hocaları arasındaydı PSG öncesi Tuchel gibi.

Diğer açıklamalardaki boşlukları da açıkladım yukarıda, Nzonzi dışındakilerin hepsi dayanaksız, Nzonzi de 6 numara oynayıp keşke top kapmada 150. sırada olmasaydı ligde, sorun tek taraflı değildi belliki.

De Boer'un o dönem ne halde olduğunu da o dönemi izleyenler zaten hatırlar. Paylaştığın o alıntının elle tutulur hiç bir tarafı yok hele de twitterdaki diğer takımlı ergenlerin sürekli paylaştığı bir ifadeyken.

"Küme düşsen sesimizi çıkarmayız." lafını ben forumda kimseden duymadım, bunu twitterdaki bir kaç ergen söylüyordur bunu da foruma genelleyemezsiniz.

Hatta bir adım öteye taşıyayım başka hiç bir platformda FT için bu kullandığınız üslupları, bu eleştirileri yapamazsınız. Twitterda bile bunu yapan hesapları linç ediyorlar, biz saygı gösteriyoruz ama saygılı olunduğu sürece.

Son olarak ben de senin dediğinden bahsediyorum, sana "kripto fenerli" diyenle sen ve senin gibi "biatçı" diyenlerin hiç bir farkı yok birbirinden. Eleştirdiğiniz zihniyetin aynısısınız.
Söyleyen kişiler mesela Hürriyet Gücer olsa kaale bile almam sen kimsin de dikkate alalım derim. Ama üst düzey kişiler söyleyince insan acaba diyor.

Nzonzi bize gelmeden önce DK Şampiyonu olmuş takımın banko oyuncusuydu, bizden gittikten sonra da gittiği takımda fena işler yapmadı. Frank de Boer bize gelmeden önce dönemin en iyi defanslarından biriydi, şimdi de Hollanda milli takım antrenörü. Hep mi oyuncular suçlu oluyor, acaba belki de onların düşük performansı hocadan kaynaklanmıyor mudur? Bize gelince verimsizdi o yüzden eleştirmeye hakkı yok demek doğru değil bence. Mesela bu takıma Messi gelse, Barça'daki verimi veremese sen bu takımda ne yaptın da eleştiriyorsun mu diyelim?

Bu forum diğer sosyal medya platformlarına göre daha rahat bir platform. Rahat rahat eleştirilebiliyor ancak tabi karşıt fikirlere saldıranlar olabiliyor. Ben kimseye durduk yere biatçı falan demem. Ama söylediklerime karşı bir argümanı olmayıp sen hoca düşmanısın da şöylesin böylesin diye toz kondurmayanlara da etki-tepki olarak biatçı demem gayet normal.

Bu forumda olmasa da diğer sosyal medya platformlarında hocayı canhıraş savunanlar, küme düşürsen de seninleyiz diyenler çoğunlukta. Genelleme yapmıyorum ama %90'ı böyle şu an. Bunlara biatçı denmekten başka ne denebilir? Yönetimi, hocayı, bir futbolcuyu, tribün amigosunu canhıraş savunan, ölüme kadar seninleyiz diyenler herkes biatçıdır maalesef.

herif hayatı boyunca bin tane topçuyla çalışmış şikayet eden 5'ini temcit pilavı gibi dönüp dönüp geri kaynatıyorlar işte.

422
Gözyaşları ile baktım.

Söyleyen kişiler mesela Hürriyet Gücer olsa kaale bile almam sen kimsin de dikkate alalım derim. Ama üst düzey kişiler söyleyince insan acaba diyor.

Nzonzi bize gelmeden önce DK Şampiyonu olmuş takımın banko oyuncusuydu, bizden gittikten sonra da gittiği takımda fena işler yapmadı. Frank de Boer bize gelmeden önce dönemin en iyi defanslarından biriydi, şimdi de Hollanda milli takım antrenörü. Hep mi oyuncular suçlu oluyor, acaba belki de onların düşük performansı hocadan kaynaklanmıyor mudur? Bize gelince verimsizdi o yüzden eleştirmeye hakkı yok demek doğru değil bence. Mesela bu takıma Messi gelse, Barça'daki verimi veremese sen bu takımda ne yaptın da eleştiriyorsun mu diyelim?

Bu forum diğer sosyal medya platformlarına göre daha rahat bir platform. Rahat rahat eleştirilebiliyor ancak tabi karşıt fikirlere saldıranlar olabiliyor. Ben kimseye durduk yere biatçı falan demem. Ama söylediklerime karşı bir argümanı olmayıp sen hoca düşmanısın da şöylesin böylesin diye toz kondurmayanlara da etki-tepki olarak biatçı demem gayet normal.

Bu forumda olmasa da diğer sosyal medya platformlarında hocayı canhıraş savunanlar, küme düşürsen de seninleyiz diyenler çoğunlukta. Genelleme yapmıyorum ama %90'ı böyle şu an. Bunlara biatçı denmekten başka ne denebilir? Yönetimi, hocayı, bir futbolcuyu, tribün amigosunu canhıraş savunan, ölüme kadar seninleyiz diyenler herkes biatçıdır maalesef.
Ne Nzonzi çok büyük oyuncuydu ne de De Boer. NZonzi dediğin gibi über bir adam olsa Roma yok pahasına elden çıkarmazdı zira para bile ödemedik. Ligde top kapmada bu kadar geride olması da iğneyi kendisine batırması gerektiğini gösteriyor.

De Boer'a gelince aç bak bakalım bizden sonra ne yapmış, hayır o döneme dair fikrin yok ama şu iddian komik yani. Cris daha iyi stoperdi De Boer'dan bize geldiği hali ne ise De Boer da oydu o dönem.

Ha diğer tarafa gelince de. De Boer sana göre iyi hoca sanırım, o zaman Mourinho ile Wenger ne demiş ona da bak, bu kadar büyük adamlar yanılıyor olamaz değil mi?

Ya da mesela Pirlo'ya bakıyorsak Rui Costa, Gattuso'ya falan da bakalım, Sneijder'e, Drogba'ya, Muslera'ya da bakalım. Bunlar da büyük oyunculardı ha sanki.

Daha kötüsü ne biliyor musun?

De Boerla Pirlo'nun falan 15 yıl önceki açıklamalarındannbugüne koz yapıyorsun, yahu sen 2012de 2013te 2018de 2019da bu adamla sevindin şampiyonluklara hele 12-13 senelerinde futbola da edilecek laf yoktu.

Zerre mantık göremiyorum yaklaşımında.

Ne Nzonzi çok büyük oyuncuydu ne de De Boer. NZonzi dediğin gibi über bir adam olsa Roma yok pahasına elden çıkarmazdı zira para bile ödemedik. Ligde top kapmada bu kadar geride olması da iğneyi kendisine batırması gerektiğini gösteriyor.

De Boer'a gelince aç bak bakalım bizden sonra ne yapmış, hayır o döneme dair fikrin yok ama şu iddian komik yani. Cris daha iyi stoperdi De Boer'dan bize geldiği hali ne ise De Boer da oydu o dönem.

Ha diğer tarafa gelince de. De Boer sana göre iyi hoca sanırım, o zaman Mourinho ile Wenger ne demiş ona da bak, bu kadar büyük adamlar yanılıyor olamaz değil mi?

Ya da mesela Pirlo'ya bakıyorsak Rui Costa, Gattuso'ya falan da bakalım, Sneijder'e, Drogba'ya, Muslera'ya da bakalım. Bunlar da büyük oyunculardı ha sanki.

Daha kötüsü ne biliyor musun?

De Boerla Pirlo'nun falan 15 yıl önceki açıklamalarındannbugüne koz yapıyorsun, yahu sen 2012de 2013te 2018de 2019da bu adamla sevindin şampiyonluklara hele 12-13 senelerinde futbola da edilecek laf yoktu.

Zerre mantık göremiyorum yaklaşımında.
Ahım şahım oyuncular değiller zaten. Ama kariyerleri olan, prime dönemlerinde takımlarında ciddi katkı veren oyuncular bunlar. De Boer geçmişte Ajax ve Barça gibi takımlarda kaptanlık yapan bir oyuncu sonuçta az buz değil. Ha bize geldiği dönem kötüydü zaten. Ama zaten düşüşte olmasa, son dönemlerde sürekli sakatlık yaşamasa bize neden gelsin o da var. Bizde verimsiz oldu diye adamın tüm kariyerini çöp edecek halimiz yok. Ona bakarsak Fatih hocanın da oyunculuk kariyeri kendisinden çok daha başarısız. 14 sene şampiyon olamamış bizde oynarken. Herhalde bugün bir defans oyuncumuz kendisi gibi 14 sene şampiyon yapamasaydı Tarık Çamdal'dan bile daha çok linç edilirdi.

De Boer o açıklamayı 4 sene önce yapmış. Ha zaten Fatih hocanın oynattığı futbol değişmiyor ki. Mesela bir değişim olur futbolunda. 20 sene önce ile şimdiki oynattığı futbol aynı mıydı dersin. 2013'te oynattığı futbol da aynı şimdiki de aynı. Oynattığı futbolda belirgin değişikler yok hocada. Sadece isimler ve birkaç tercih değişiyor o kadar.

Eski oyuncumuz Milan Baros da kendisini eleştirdi. Ona ne diyeceğiz bu sefer. Sen sadece bu takımda 1 sezon şampiyon oldun eleştirmeye hakkın yok mu diyeceğiz?

Ahım şahım oyuncular değiller zaten. Ama kariyerleri olan, prime dönemlerinde takımlarında ciddi katkı veren oyuncular bunlar. De Boer geçmişte Ajax ve Barça gibi takımlarda kaptanlık yapan bir oyuncu sonuçta az buz değil. Ha bize geldiği dönem kötüydü zaten. Ama zaten düşüşte olmasa, son dönemlerde sürekli sakatlık yaşamasa bize neden gelsin o da var. Bizde verimsiz oldu diye adamın tüm kariyerini çöp edecek halimiz yok. Ona bakarsak Fatih hocanın da oyunculuk kariyeri kendisinden çok daha başarısız. 14 sene şampiyon olamamış bizde oynarken. Herhalde bugün bir defans oyuncumuz kendisi gibi 14 sene şampiyon yapamasaydı Tarık Çamdal'dan bile daha çok linç edilirdi.

De Boer o açıklamayı 4 sene önce yapmış. Ha zaten Fatih hocanın oynattığı futbol değişmiyor ki. Mesela bir değişim olur futbolunda. 20 sene önce ile şimdiki oynattığı futbol aynı mıydı dersin. 2013'te oynattığı futbol da aynı şimdiki de aynı. Oynattığı futbolda belirgin değişikler yok hocada. Sadece isimler ve birkaç tercih değişiyor o kadar.

Eski oyuncumuz Milan Baros da kendisini eleştirdi. Ona ne diyeceğiz bu sefer. Sen sadece bu takımda 1 sezon şampiyon oldun eleştirmeye hakkın yok mu diyeceğiz?
Baros sanırım berabere olan bir Antalya maçında girip kırmızı görmüştü, orada sildi hoca. Eleştirebilir tabii ama naptı sonrasında, bitti kariyeri.
De Boer da öyle bizden sonra zaten bitiyor.

Terim kötüydü de sen iyi miydin yani demek lazım onlara da.

Ben bize gelen hallerine bakıyorum oyuncuların.

Oynatılan futbol çok farklı, 2000de farklıydı 2003te farklı 2012 farklı şu an farklı. Kesinlikle aynı değil.

Son 2 senedeki pas oyununu hiç bir zaman denemedi.

14 sene olayına gelince bir stoper takımını şampiyon yapamaz tek başına, hücum oyuncuları yapıyordu bunu o dönem.

Hocalık bitti oyunculuğa niye geldin onu da anlamadım. Eleştirilecek nokta mı arıyorsun geri gidince oraya mı döndük yani?

Öyle ya da böyle 50 yılın 30unda sana hizmet etmiş adam bu yani, etmese miydi; isteğin ne anlamadım ki oyunculuk dönemini de net hatırlamadan, bilmeden konuşamayız zira o dönem kötü bir dönemdi takım için.

Burada mevzu hocalık dönemi.

Sen kötü hoca mı diyorsun Terim için, destekçilere biatçı mı diyorsun, sıkıntı ne, neyden rahatsızsın anlaşılmıyor bile, doğaçlama sallıyorsun şu an.

Mesela alternatif bir çıkış önerir misin ne yapılmalı şu an?

Baros sanırım berabere olan bir Antalya maçında girip kırmızı görmüştü, orada sildi hoca. Eleştirebilir tabii ama naptı sonrasında, bitti kariyeri.

Oynatılan futbol çok farklı, 2000de farklıydı 2003te farklı 2012 farklı şu an farklı. Kesinlikle aynı değil.

14 sene olayına gelince bir stoper takımını şampiyon yapamaz tek başına, hücum oyuncuları yapıyordu bunu o dönem.

Hocalık bitti oyunculuğa niye geldin onu da anlamadım. Eleştirilecek nokta mı arıyorsun geri gidince oraya mı döndük yani?

Öyle ya da böyle 50 yılın 30unda sana hizmet etmiş adam bu yani, etmese miydi; isteğin ne anlamadım ki oyunculuk dönemini de net hatırlamadan, bilmeden konuşamayız zira o dönem kötü bir dönemdi takım için.

Sen kötü hoca mı diyorsun Terim için, destekçilere biatçı mı diyorsun, sıkıntı ne, neyden rahatsızsın anlaşılmıyor bile, doğaçlama sallıyorsun şu an.

Baros demiş ki;

"Türkiye'de çok büyük bir efsane olarak anılır. Ancak, ben onunla ilgili iyi şeyler hatırlamıyorum, hiçbir şey hatırlamıyorum. Onun çok muhteşem bir hoca olduğunu söylerlerdi ama çalıştıktan sonra gerçeği gördüm. Dünyada ondan daha iyi olan bir sürü hoca var" dedi.

Baros; "Fatih Terim'in Galatasaray'da taktik konusunda konuştuğunu hiç hatırlamıyorum. Terim takıma sadece ‘Rakibi yıkmak’tan bahsederdi" diyerek açıklamasını noktaladı.

Bir maç kırmızı gördü hoca oynatmadı diye o açıklamaları yaptığını sanmıyorum. Zaten o maçtan sonra da 2 maç dışında sürekli oynamış. Kendisinin yaptığı açıklama ile Pirlo'nun yaptığı açıklama paralel gibi.

Bize geldiği ilk sezonda gol kralı olduktan sonra Emre B. adamın bütün kariyerini bitirdi. Koca bir sezonu kapadı bir daha eskisi gibi olamadı zaten.

96-00 arası oynanan futbol 2012 dönemi ile aynıydı. Çift forvet, pres futbolu vs. Sonra Umut-Burak ile aynı şeyi denedi. Drogba transfer edilince Burak ile çift forvet oynamaya çalıştı tutmadı bu sefer tek forvete döndü. Sonra bazı maçlarda yine 4-4-2 ve 4-3-1-2 formasyonu gördük.

Hocanın çıkarmak zorunda kaldığı futbol ile oynatmak zorunda kaldığı futbol haliyle farklı. Hoca halen çift forvetle 2012 futbolunu oynatmak istiyor birkaç maç denedi tutmadı tekrar tek forvete döndü. Bugün imkanı olsa yine o futbolu oynatmaya çalışır.

14 senelik şampiyon olmadığımız dönemde kadronun banko defansı. Başarısızlık tabi ki sadece kendisine yazılmaz. Ama De Boer bizde başarısız oldu futboldan çok mu anlıyor iyi olsa bizde başarılı olurdu argümanına karşı yazdım onu zaten.

Objektif bir şekilde hocanın doğrularını ve hatalarını söyleyen destekçilerine bir lafım yok olamaz da. Benim kimlere biatçı dediğimi önceki mesajlarımda yazdım. FT için de kötü hoca demiyorum. Kendisinin futbol mentalitesinin şimdiki döneme uygun olmadığını, bundan 10-20 sene önceki taktik ve tercihleriyle şu an başarısız olduğunu ve gelecekte de eski başarıyı bulamayacağını bu yüzden ayrılmamız gerektiği taraftarıyım. Hocaya kimse kötü hoca diyemez ama futbol sürekli değişiyor ve gelişiyor. Maalesef hoca aynı kalıyor.

Baros demiş ki;

"Türkiye'de çok büyük bir efsane olarak anılır. Ancak, ben onunla ilgili iyi şeyler hatırlamıyorum, hiçbir şey hatırlamıyorum. Onun çok muhteşem bir hoca olduğunu söylerlerdi ama çalıştıktan sonra gerçeği gördüm. Dünyada ondan daha iyi olan bir sürü hoca var" dedi.

Baros; "Fatih Terim'in Galatasaray'da taktik konusunda konuştuğunu hiç hatırlamıyorum. Terim takıma sadece ‘Rakibi yıkmak’tan bahsederdi" diyerek açıklamasını noktaladı.

Bir maç kırmızı gördü hoca oynatmadı diye o açıklamaları yaptığını sanmıyorum. Zaten o maçtan sonra da 2 maç dışında sürekli oynamış. Kendisinin yaptığı açıklama ile Pirlo'nun yaptığı açıklama paralel gibi.

Bize geldiği ilk sezonda gol kralı olduktan sonra Emre B. adamın bütün kariyerini bitirdi. Koca bir sezonu kapadı bir daha eskisi gibi olamadı zaten.

96-00 arası oynanan futbol 2012 dönemi ile aynıydı. Çift forvet, pres futbolu vs. Sonra Umut-Burak ile aynı şeyi denedi. Drogba transfer edilince Burak ile çift forvet oynamaya çalıştı tutmadı bu sefer tek forvete döndü. Sonra bazı maçlarda yine 4-4-2 ve 4-3-1-2 formasyonu gördük.

Hocanın çıkarmak zorunda kaldığı futbol ile oynatmak zorunda kaldığı futbol haliyle farklı. Hoca halen çift forvetle 2012 futbolunu oynatmak istiyor birkaç maç denedi tutmadı tekrar tek forvete döndü. Bugün imkanı olsa yine o futbolu oynatmaya çalışır.

14 senelik şampiyon olmadığımız dönemde kadronun banko defansı. Başarısızlık tabi ki sadece kendisine yazılmaz. Ama De Boer bizde başarısız oldu futboldan çok mu anlıyor iyi olsa bizde başarılı olurdu argümanına karşı yazdım onu zaten.

Objektif bir şekilde hocanın doğrularını ve hatalarını söyleyen destekçilerine bir lafım yok olamaz da. Benim kimlere biatçı dediğimi önceki mesajlarımda yazdım. FT için de kötü hoca demiyorum. Kendisinin futbol mentalitesinin şimdiki döneme uygun olmadığını, bundan 10-20 sene önceki taktik ve tercihleriyle şu an başarısız olduğunu ve gelecekte de eski başarıyı bulamayacağını bu yüzden ayrılmamız gerektiği taraftarıyım. Hocaya kimse kötü hoca diyemez ama futbol sürekli değişiyor ve gelişiyor. Maalesef hoca aynı kalıyor.

Yasin, benim söylediklerimle senin karşı argümanlarının alakası yok, daha da uzatmaya gerek yok çünkü sen sadece eleştiri tabanlı ve bardağın boş tarafından bahsediyorsun.

Yine de son bir kaç şey yazayım.

96-2000'in muhtemelen hiç bir maçını canlı izlemedin, sonradan da oturup o dönemleri izlediğini sanmıyorum. Çift forvet ve pres futbolunun varyasyonları vardır, 2012 ile 96 benzer ama alakaları bile yok, hele de Drogba, Burak dönemi biz önde pres falan yapmıyorduk ya da ne bileyim Hamit, Melo, Selçuk üçlüsüyle Emre, Okan, Suat vs üçlüsünün alakası dahi yok. Benziyorlar ama sadece kağıt üstünde.

Baros konusuna gelince Antalya maçı sonrası ilk 11de çıktığı maç sayılıdır, sürekli oynamak gibi bir durum yok kaçtır bana afaki donelerle geliyorsun, o sezon her maç stattaydım ben, o gün o kırmızı kartı görmese ilk 11de devam edebilirdi ama o kırmızıyı görünce yedek kaldı hep, yedek kaldığı için de zaten küskün ayrıldı zaten 1 gol atabildi sanırım o günden sonra sadece. Sonraki kariyeri Antalya ve emeklilik, oyuncular genelde kötü dönemlerinde çalıştıkları hocalar hakkında iyi konuşmuyorlar hadi bunu da geçelim.

Ben De Boer'a kötü oyuncu demedim, bize geldiğinde kötüydü dedim, bunun üzerine gidip Terim de 14 yıl stoperdi şampiyon olamadı demen de saçmalık kusura bakma, bizde 14 sene oynamadı bile hem ne alaka yani.

Objektiflik bekliyorsan önce sen objektif olacaksın, sana kaç satır yazı yazdım, tek tek anlattım. Kullandığın argümanların çoğu dayanaksız ve bazıları da direkt olarak hatalı.

Bir de bence rahatsız olduğun konu "biatçılar" mı, Terim mi, ne istiyorsun ona net bir karar ver. Hoca değişecek, müthiş top oynayacağız beklentin varsa bunu da çok beklersiniz gerek sen gerek de bir başkası. 500 bin euro transfer bütçesiyle de FFP var diyerek başka hocaları kandıramazsın onu da söylemiş olayım. Özellikle bu sene beşiktaş kadar bile olamadık transfer konusunda, devre arası bir kaç hamle yapsak da onlardan da adam akıllı faydalanamadık ya sakatlandılar ya kovid oldular vs.

alternatif öneri şu olsa gerek; terim gitsin b adamı gelsin. o 2 maç kaybetsin baskası gelsin. bu süreçte ne oluyor? her gelen hoca kafasına uygun sistem oyuncusu alıyor. 3 sezonda 3 antrenör değiştirsen elinde min 15 adam kalıyor. en son gelen hoca bunların maksimum 3 ünden 5 inden yararlanıyor. gerisi kulube zarar. ha elin yabancı antranörünü getirirsen gözünün yasına bakmaz tazminatı da alır bu da unutulmamalı.

sistem sistem diye çığıranların min 4 sezon dayanacak güçleri var mı acaba? klopp lu dordmund küme düşmüyor muydu? klopp kötü antrenör mü?

aynı klopp gecen sene geleni gideni tokatlamıyor muydu şampiyon olmadı mu takımı? 19 da cl ini almadı mı? bu sezon geçen sezondan farkı ne acaba? kritik oyuncuarını da satmadılar.

çocuk oyuncağı değil arkadas takım yönetmek. her şeyiyle bir bütün olabilmen lazım. oyuncusundan, tesiste calısanına, baskanından yöneticisine, oyuncuların ailelerine kadar gider bu.

tercuman samet vardı hatırlarsınız. zico dönemindeki bir anısını anlatmıstı cok hosuma gitmişti. diyordu ki ziconun normal "hayatında en keyif aldığı şey brezilya dizilerini karısıyla izlemekti. bir gün gece yarısı aradı beni televizyon çekmiyor yardım eder misin diye?" bu antencinin tekini bulup ziconun evine gidip problemini çözüyor.

sonra devam ediyor anısına, "hoca veya oyuncular saha dısında ne kadar mutlu ve huzurluysa antrenmanlara da o enerjiyle geliyor ve iyi geçiyordu antrenmanlar. antrenmanın iyi geçti mi de sahada istediğini oynuyordun" diye bitiriyor.

bunun benzerini 2012 yıllarında yasadık biz. melo italyanın bidonu olarak alındığında birçok tepki çekmişti. adam öyle bir performans gösterdi ki o yıllar elle gösteriyorduk. bunun sebebi neydi? aidiyet. albayrak akan çatısını onarmaya işcilerle bizzat gidiyordu çünkü. her şeye kosuyordu. sneijderle tavla atıyordu aile ortamı vardı kısacası. bütün halinde savasıyorduk ona göre de güzel sonuclarını alıyorduk.

bu ortam ffp muhabbetinden sonra bitti bizde. gelen kiralık oyuncu buraya alısana kadar sezon bitiyor veya sakatlanmayayim diye yürekten oynamıyor. şu ortamda takım kurabilmek de gelen oyuncuları basarıya inandırıp sonuca ulasmakta inanılmaz zor. terim bu işi en iyi yapanlardan biri olmsaına rağmen olmuyor görüldüğü üzere. yemin ediyorum baska hoca olsa su dönemlerimizde bırak 2 sampiyonluğu orta sıralarda takılan anadolu kulübüne dönerdik. tüm samimiyetimle inanıyor, söylüyorum bunu.

neyse ne kimseyi memnun edemezsin terim de olsan edemiyorsun görüldüğü üzere. çok uzun zaman değil aysal ın kovduğu döneme bakın ondan sonra nası rezil sezonlar yasadık hatırlasınlar. futbol olarak top noktaya ulasmısken tek bir yönetim hatası nası yıllarımıza mal oldu. dursun malıyla ugrastık biz ya hatırlasınlar.

Üst Alt