Bir Transfer Hakkımız Daha Olsa, Hangi Mevkiiye İsterdiniz? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bir Transfer Hakkımız Daha Olsa, Hangi Mevkiiye İsterdiniz?

Hangi Mevki

• Forvet

Kullanılan: 6 42.9%
  • Stoper

Kullanılan: 2 14.3%
  • Orta saha

Kullanılan: 5 35.7%
  • sağ bek

Kullanılan: 1 7.1%

• Kullanılan toplam oy
    14
  • Anket kapatılmış .
Farz edelim Eren-Lucas Leiva geldi sadece 1 transfer daha yapılacak.. Hangi mevkiiye alınmasını istersiniz ?

Şahsen ben stoper isterdim

(Diğer mevkiileri yazmak istemedim çünkü en bariz 4 eksik bu bölgelerde )

Son düzenleme:
Selçuk veya Leiva sakatlanirsa orta sahada ciddi sıkıntı yaşarız

Eren sakatlanirsa o mevki için Poldi ve Sinan var.

O yüzden: orta saha - Badou Ndiaye

Kesinlikle nokta atışı 1 forvet sonra stoper sonra 2 adet de bek lazım sağlı sollu çok eksiğimiz var yav bu kadro iş yapmaz hiç kendimizi kandırmayalım

Tabiki de orta saha.Bizim sorunumuz gol atamamak değil her maç gol yemek kesici bir orta saha, savunma direncini arttırarak bunu minimuma indirir.

Orta saha ve forvette sayisal eksiklikten dolayi 1'er oyuncu kesinlikle yetmez. Iki mevkiye de birer oyuncu daha gerekiyor.
Leiva ve Eren'in geldigini farzedersek, bir alternatif orta saha ve bir ilk 11 forvet oyuncusu lazim.
Isimleri sadece ornek olarak veriyorum, Leiva'yi aldigimizi farzedersek Tolga gibi bir alternatif, Eren geldi dersek Dost ya da o capta bir ilk 11 forvet oyuncusuna ihtiyac var.

Orta saha ve forvette sayisal yeterlilik saglandiktan sonra Carole ile rotasyona girecek sol bek ve Linnes ile rotasyona girip hatta formayi alacak bir sag beke ihtiyacimiz da var.
Stoper de sayisal olarak yeterli bir durum var, ancak bir stoper gonderildigi takdirde orayi guclendirecek bir oyuncu alinabilir. Onun disinda gecen seneki gibi Denayer takviyesi yapilabilir sartlar olusursa.
Ancak su an Chedjou - Serdar - Hakan - Semih gibi sayica yeterli 4 stoperimiz ve ustune ikinci devre Koray'in da eklenecegini dusunursek, elde 5 stoperimiz var. Bu rakami 6'ya cikarip, 2 oyuncuyu 11'e koyup 4'unu oynatmamak ta cok sacma olur. O acidan ya Denayer gibi gecici bir cozum ya da kadrodan oyuncu eksiltip sayiyi arttirmadan guclendirecek bir takviye yapilabilir.

Sonuc olarak forvet arkasi ve kale disinda her mevkiye takviyeler gelmeli ancak bunlarin da hepsini ayni anda yapamayacagimiza gore, aciliyet sirasina gore simdiden baslanmali takviyelere.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Forvet'e verdim yanlışlıkla. İlk düşüncem de forvetti ama orta saha daha gerekli gibi. Forvette Podolski-Eren oynar. Kanatlarda Bruma, Sinan, Yasin var zaten. Gerektiğinde Sabri, Linnes, Poldi vs... Orta sahada Selçuk-Leiva (gelirse). Dzemaili'ye pek güvenemiyorum, başka adam da yok zaten.

Üst Alt