Boniface N'Dong Resmen Galatasaray MP'da - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Boniface N'Dong Resmen Galatasaray MP'da

Cevap: N'Dong Galatasaray'da!

Ülker'in aldığı Batiste 'de 77 'doğumlu, uzun oyuncularda 34-35 yaşlar o kadar da sorun değil Barcelona bu adamın 1 yıl daha sözleşmesini uzatmak için herşeyi yaptı, fakat biz yıllık ücreti daha fazla verince bizi tercih etti N'dong.. Geçen sene Euroligde yaptığı savunmayı herkes biliyo, en az 20 dk süre rahatlıkla alıcaktır ve çok katkı sağlar takımımıza..

Batiste'in bire biri ve şutu asla N'dong'la karşılaştırılmaz, Batiste oynatmayan guard'la katkı çok veremez, en iyi pick and roll oynayan pivotların basında geliyor kendi savunmada pozisyon almayı çok iyi biliyor ama ne burası Obradoviç'in takımı nede Diamantidis var, Bo ile uyumsuzlar bikere tarz gereği, yapıda sorunlar çıkar.

N'dong şutu birkere istikrarlı sokar, iyi bir bitirici, topla fena değil savunmada da akıllıyla oynayan bir oyuncu boyu gereği ribauntlarda atletızme gereksınım cok duymuyor zaten, N'dong işte yaa guarda cok gereksenım duymayan sureklı basıt ve net oynayan oyuncu, herkez yaşa takılmış gidiyor.

Cevap: N'Dong Galatasaray MP'da

Domercant ve Hawkins gelmeden ben rahatlamam arkadaş..Şu ana kadar biten 3 transfer süper..Macvan,Ddong ve Jamont..Ama rakiplere kafa tutacak kadro istiyorsak bu iki adam lazım bize..

Ben Barcelona'da oynadığı süreye bağlı olarak söylemiyorumki bunu geçen yıl izlediğim maçlara bağlı olarak söylüyorum. Orada oynayamadı diye burada da oynayamaz diye bir mantık yok yani. Eski temposu falan hiç yok eyvallah küçük maçlarda yine ezer geçer ama ciddi maçlarda ondan yeteri kadar faydalanabileceğimizi sanmıyorum. Lakovic transferi gibi olacak geliyor bana.

Domercant - Hawkins falan hala düzenli olarak oynayan oyuncular ve fiziksel seviyelerinde fazla eksikleri yok Ndong ise öyle değil o açıdan diyorum.

Deodovic - Savovic ikilisini kim övdü yahu bu arada?

Savovıç'in geldiği sayfasında bulursun adam adriyatık lıgı rıbaunt kralı fılan bana saldırmayan kalmamıstı :)

N'dong'tan atletızm bekleyen yok zaten, 2.13 boyunda zaten rıbaunt rahat ceker box ederek tecrubelı oyuncu şutu istikrarlı sabahtan akşama orta mesafe sokar, boyalı alanda içeri direk girerek hook atışı var sürekli kullandığı, zaten aklıyla yeteneğinin eksik kalan yerlerini paslanan yerlerini kapatacak seviyede bir oyuncu, barcadaki performansına gelince gecen sene süre adıgında yıne aynı N'dong'a yakındı hemde sakatlıklara rağmen, barca zaten 70-80 sayı arası ortalamayla oynar, N'dong bu kadar ksııtlı surelerle 15 sayı ortalamasıyla oynaycak değil hele böyle bir kadroda, bence beklenentiyi karşıladıki barca sozlesme onerdı, real hala pesınde.

Re: N'Dong Galatasaray MP'da

Ergin Ataman´in basketbolculari bunlar. Her takimda yaptigi gibi, bizde de her oyuncunun skorer özellikleri üst düzeyde. Yani her takima karsi herseyi yapabilecek düzeyde bir kadro olusuyor.

Ndong´un orta mesafe atislari cok iyi, hareketli ayni zamanda. Cok faydali olacak.

Domercant, Hawkins aciklanirsa büyük is yapar bu kadro.

Savovıç'in geldiği sayfasında bulursun adam adriyatık lıgı rıbaunt kralı fılan bana saldırmayan kalmamıstı :)

N'dong'tan atletızm bekleyen yok zaten, 2.13 boyunda zaten rıbaunt rahat ceker box ederek tecrubelı oyuncu şutu istikrarlı sabahtan akşama orta mesafe sokar, boyalı alanda içeri direk girerek hook atışı var sürekli kullandığı, zaten aklıyla yeteneğinin eksik kalan yerlerini paslanan yerlerini kapatacak seviyede bir oyuncu, barcadaki performansına gelince gecen sene süre adıgında yıne aynı N'dong'a yakındı hemde sakatlıklara rağmen, barca zaten 70-80 sayı arası ortalamayla oynar, N'dong bu kadar ksııtlı surelerle 15 sayı ortalamasıyla oynaycak değil hele böyle bir kadroda, bence beklenentiyi karşıladıki barca sozlesme onerdı, real hala pesınde.

Geçen yılki maçlarda ben pek beğenmedim açıkçası hele de eskisine kıyaslarsak. Yine de Batiste'den iyidir ona lafım yok. Neyse sen haklı çıkarsın umarım. :)

Re: N'Dong Galatasaray MP'da

Keske Ender´in yerine Kerem Tunceri olsaydi kadroda :) Iste o zaman cok sexy bir takim olurduk :)

Cevap: N'Dong Galatasaray MP'da

Ne olursa Ndong blok konusunda çok iyi.Dakikasına göre sıralatınca ilk 5teydi yanılmıyorsam Euroleaguede. Biz ondan çok sayı beklemeyeceğiz zaten.Skor işini Domercant,Macvan,Gordon,Hawkins halledecek zaten.Ndong ortayı iyi kapatsın rakip uzunları caydırsın yeter

Ndong = Mike Batiste

Hawkins > Bogdanovic

Domercant =Sato

Macvan > Andersen ( Yasindan dolayı bence Macvan daha yararlı olucak)

Bo > Jamont.

Yerli rotasyonumuzda Fenerden daha iyi.

N'dong > Batiste(Diamantidisiz takımda)

Domercant > Sato(Bireysel skorer)

Sato > Domercant(takımiçi her açıdan katkı)

Hawkins > Bogdanovic

Macvan = Andersen (İkiside çoştu fena atıyor ama Andersen daha büyük işlerde hep vardı Macvan daha çaylak sayılır)

Bo > Gordon (Avrupada Bo'yu savunabilecek kitleyebilecek en iyi oyuncu Gordon yanlız)

N'dong > Batiste(Diamantidisiz takımda)

Domercant > Sato(Bireysel skorer)

Sato > Domercant(takımiçi her açıdan katkı)

Hawkins > Bogdanovic

Macvan = Andersen (İkiside çoştu fena atıyor ama Andersen daha büyük işlerde hep vardı Macvan daha çaylak sayılır)

Bo > Gordon (Avrupada Bo'yu savunabilecek kitleyebilecek en iyi oyuncu Gordon yanlız)

Kağıt üzerinde onlar 1 adım önde görünüyor.

Ama Galatasarayın vizyonu her zaman kuşlardan geniş.

Bu nedenle 1 adım öne geçiyoruz.

Geçen yılki maçlarda ben pek beğenmedim açıkçası hele de eskisine kıyaslarsak. Yine de Batiste'den iyidir ona lafım yok. Neyse sen haklı çıkarsın umarım. :)

Haklı çıkmak için inat edip yazıyorsam elim kırılsın ama Batiste birilerine bağımlı oynar bu gibi oyuncularda guardla ten uyumu önemlidir, N'dong hep aynı N'dong 4 numara içeri devrildimi dipten ayda posttan şutunu sokar, birebirde boyalı alana devrilerek hook yada savunmacısının üstünden atar pick and roll fazla oynamaz gibi durur ama hep pas pozisyonunu alır, hareketlidir statik kalmaz, zaten 5 yıl onceki atletizmi olsa şimdi çok farklı şeyler konuşulurdu.

Kağıt üzerinde onlar 1 adım önde görünüyor.

Ama Galatasarayın vizyonu her zaman kuşlardan geniş.

Bu nedenle 1 adım öne geçiyoruz.

Yerlide Emir dışında tutunacakları dal yok, biraz Ömer'le nereye akdar zaten orda Sato var, Danacık(Oğuz) desen eh işte biraz başka bir tane elle tutulur oyuncu yok, İbrahim Yıldırım, Sato ve Ömer'in arkasında kalıcak diye düşünüyorum yoksa potansiyel var başka bir takıma gitse bu yıl parlama yılı olurdu diye düşünüyorum.

Bizde;

Gordon'un arkasında Ender - Engin

Domercant'in arkasında Göksenin

Hawkins'in arkasında Cenk

Macvan'ın arkasında Ersin Dağlı - İlkan

N'dong'un arkasında Furkan - Sertaç olucak.

f7 abartılıyor abartılsın ama asıl rakip Efes kimse fark edemiyor dengeli kadro yolundalar geniş rotasyonlu, yerli olarak üst düzey bizle yarışabilecek bir ekip.

Kısacası Fülker il yılında hüsran yaratmaz ama beklentileri zor karşılar, ligte şampiyonluk bence çok düşük ihtimal, EL'de TOP8'den öteye kura şansı ve takım içi dengelere bağlı gidebilirler diye düşünüyorum.

Efes Oktay Mahmudi onlar için yaratılmış koç yıllardır paralar döküyorlar yıldızlara sistem yok bence uzun bir dönem lige ambargo koyabilirler, onları yıkabilecek tek takım biz olabiliriz çünkü Ergin hoca ile birlikte ikiside ne yapıcaklarını biliyorlar burda günlük performansa kalıyor iş

Banvit ilk 5'i zorlar

Bjk takımı bir görelim, iyi bir sistem ve savunma takımı olucaktır ama hucumda sorunlu bır takım olucagını dusundugumden bekleyıp gorelım.

Üst Alt