Brezilya Futbolunun Gelmiş Geçmiş En Iyi Futbolcusu Hangisi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Brezilya Futbolunun Gelmiş Geçmiş En Iyi Futbolcusu Hangisi?

Cevap: Brezilya futbolunun gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu hangisi?

Pele vasat bi troll. Ronaldo ile Ronaldinho arasında kaldım ama fazla düşünmedim tabi ki Ronaldinho.

Kariyerine Brezilya Ligi'nin ünlü takımlarından Santos'da başlayıp ve yine ünlü bir kulüp olan Cosmos'ta bırakmıştır. Futbol tarihinde en çok gol kralı olan futbolcudur. Cosmos forması ile bir sezon boyunca ligde 52 kupada 12 gol kaydederek "en fazla gol atan gol kralı" olarak futbolu bırakmıştır.

Futbol kariyerinde 1281 gol atarak kırılması çok zor olan bir rekora imza atmıştır. Bununla beraber Pele, kariyeri boyunca 6 defa bir maçta 5 er gol kaydederek ayrı bir başarıya daha imza atmıştır. 30 defa da bir maçta 4 er gol kaydeden Pelé tam 92 maçta da hat-trick yapmıştır.

Nijerya Pelé 'nin maçını izlemek için Biafra ile yaptığı savaşta 2 günlük ateşkes ilan edilmiştir.

pele brezilya futboluna ilham ve inanç veren bir devrimcidir. ronaldo ve ronaldinho onun devriminin meyveleridir.

Rivelino, Ronaldo, Ronaldinho.. alayı Pele'nin en büyük olduğunu defalarca dile getirmiş zaten, neyin tartışması bu :)

Avrupa liglerinde oynamadığı için kesinlikle Pele değil benim seçimim Ronaldo

Ronaldo sadece brezilyanın değil dünyanın en büyük oyuncusuydu bence.

Avrupa liglerinde oynamadığı için kesinlikle Pele değil benim seçimim Ronaldo

hey allahım sen ozamanları herhalde şimdikiyle aynı sanıyosun. ayrıca pelenin oynadığı santos takımı dönemin rüya takımı real madridten bile daha popüler takımdı. birçok avrupa takımlarını yaptığı hazırlık maçlarında küçük düşürücü skorlarla yenen bir takımkı. aynı zamanda birçok brezilya takımı da öyledi yani en az avrupa takımları kadar güçlüydü. pele de oynadığı takımın herkesten büyük olduğunu ve orada çok mutlu olduğundan avrupayı hiç aklından bile geçirmemiş. şimdi sen diyosunki hiç avrupa liglerinde oynamamış ammaa milli takım formasıyla birçok avrupa ülkesi takımlarına karşı şov yapıp 3 defa brezilya milli takımına dünya kupasını kazandırtmıştır. pele ile şaka olmaz birdaha böyle fenerli mantığı ile konuşmayalım.

Efsane olarak nitelendirilen adamları tam olarak izlemediğimiz için ve o günkü futbolla şu anki futbolu kıyaslama yapmak çok doğru olmayacağından dolayı İzlediklerim arasından Ronaldo diyorum.Ronaldıo çok ayrı bi yerde bu futbolculara göre.Ayrıca Kaka ve R.Carlos'un olduğu bi listede Romario gibi bi gol ustasının da olması gerekirdi diye düşünüyorum.

Ronaldo, Ronaldo, Ronaldo... Çok çok büyük oyuncuydu ah şu sakatlıklar :sopa:

1960 lar brezilyası...

[video=youtube;r_V6y5P050M]https://www.youtube.com/watch?v=r_V6y5P050M[/video]

Vallah hangisi en iyisi kestirmek zor ama benim icin en iyisi R10'du. Onu tv'den seyretmek cok büyük bir keyifti benim icin, hele o Chelsea'ye attigi gol hala dün gibi aklimda.

Pele'yi izlemedim ama saygım var. Her neyse gelelim heyecan veren kısıma;

Bana futbolu sevdiren adam; Tabi ki Dünya'ya onun gibi bir santrafor, onun gibi bir golcü, onun gibi bir futbolcu, onun gibi bir Brezilya'lı gelmeyecek;

Ronaldo-Sele%C3%A7%C3%A3o-01.jpg

Ronaldo Luís Nazário De Lima

:tiphat:

Benim için Ronaldodur. Ha eskiler için sorarsan dayım futbol hastasıdır ve bu listede geçtiğimiz günlerde vefat eden Sócrates'in olmadığını görse bayağı bir saydırırdı sana :asd:

oooof of

mehmet uzun ve onun tuhaf anketleri :Z2:

:D

Efsane olarak nitelendirilen adamları tam olarak izlemediğimiz için ve o günkü futbolla şu anki futbolu kıyaslama yapmak çok doğru olmayacağından dolayı İzlediklerim arasından Ronaldo diyorum.Ronaldıo çok ayrı bi yerde bu futbolculara göre.Ayrıca Kaka ve R.Carlos'un olduğu bi listede Romario gibi bi gol ustasının da olması gerekirdi diye düşünüyorum.

Romario'yuda ekliyecektim aklımdaydım ama şıklara koymayı unuttum.

Ronaldinho ve Ronaldo arasında kaldım. Çok az farkla Ronaldinho :tiphat:

Ronaldinho_2.jpg

Rivaldo dedim. Dünyanin en cok gol atan forveti benim icin Ronaldo'danda ötedir kendisi.

Üst Alt