Bu Beklerle Olmaz! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Beklerle Olmaz!

Diyelim; Nzonzi ile orta saha, Falcao yahut kaliteli başka bir santrforla hücum hattını tamamlayabildik. Bu bek oyuncularıyla onlar da beklenen etkiyi gösteremeyecekler. Belli düzeyde takımlarda, en dinamik oyuncular beklerdir hep; bunu sürdürebilmek adına en çok sirkülasyona uğrattıkları oyuncular da onlar olur doğal olarak...

Maliyetleri bir tarafa, üç yabancı hakkını bek mevkileri için kullanıp da bu kadar ''Hımbıl'' performans alan bir takımın iflah olmasını zor bir ihtimal olarak görüyorum...Sözüm, oynayanlar kadar oynamayanlara aynı zamanda. Linnes sevdiğim bir futbolcu mesela, iyi oynadığı iki maçla ümitlenirim, üçüncü maçta amatöre bağlar!...

sadece bekler değil, orta saha ve kanatlar da aynı sorundan muzdarip.

atletizmin zerresinden nasibini almamış bir takım kurmak pek akıl karı değil. bu sene nasıl oldu da böyle bir hata yaptık anlaması güç.

Dedik dedik anlatamadık işte, eğer ortasahayı seri - nzonzi - belhandadan kuracaksan beklerin ve kanatların tempolu dinamik olması gerek eğer tempolu değilse ortasahanı Ndiaye tarzı adamlardan kurman gerekli ayrıca nzonzi seri ve belhandadan bile daha statik bir oyuncu. kadro planlaması ve kimyası resmen facia.

2 bekin de değişmesini isterim naga yi çok kötü olduğu için değilde orda sol ayaklı bek tarafındayım her zaman mariano ise bitik durumda tecrübe dışında katacağı hiç bir şey yok takıma

Geçen yıl UCL de öne çıkan tek bir ünvanımız vardı: ''En az mesafe kat eden takım!''...Organizasyon kabiliyeti ve bireysel yetenek bakımından da son sıralardaydık bana göre; e geriye ne kaldı ki?!..

Böylesine aleni bir acziyetten sonra, planlamanın bu gerçekler ışığında yapılması gerekiyordu ve işe beklerden başlanmalıydı...

Linnes neden seviliyor norveçli diye mi? İraklı olsa denecek lafların haddi hesabı yok. Linnes vasat bir bek bile değil. Nagatomo ve mariano yine zamanında ortalama üstü oynamış yaslilar

Nzonzi' nin de katılımıyla en ideali 4-1-4-1 olur diye düşünüyorum ama bu da mevcut kanat oyuncularımızın hiçbiri için pek uygun bir format olmaz!...

Dediğim gibi, olası en kısa yoldan bekleri çok daha iyileriyle değiştirmeliyiz...

2 dinamik bek bizi bayağı rahatlatır abi.

japon ilk geldiğinde de vasat olduğunu söylemiştim hala vasat. kısa bir süre iyi idare etti o kdr. güvenip yola çıkılmaz. amaç ligi almaksa evet. fakat amaç avrupada bir yerlere gelmekse nagatomo olmaz. Mariano da artık olmaz. ilk sezonu efsaneydi, feg ile beraber sağ tarafı taşıdılar bayağı. Artık zorlamanın anlamı yok

kimse farkında değil, millet güzellemeler yapıyor ama orta sahada da dinamik adam eksiği ciddi olarak var. Nzonzi ve Seriyi tamamlayacak dinamik 1 adam lazım. garip gelecek ama ben Nzonzi ve Seriyle Ndiayeyi izlemek isterdim mesela

Vallahi lig için bile o kadar iyimser olamıyorum doğrusu. Geçen sezon oynadığımız oyundan zerre mutlu olmayanlardanım. Şu anda oynanan oyun geçen sezonun bile gerisinde. Transfer edilip daha sahaya çıkmamış, yahut transferi dört gözle beklenen adamın katılımıyla uçacak-kaçacak bir görüntü vermiyor takım...

Mağlubiyetin verdişi hava ile olumsuz düşünce patlaması oldu. Kadromuz gayet iyi. Eksikler her sezon oluyor şampiyonluğa engel bir durum yok bence. Artık sezon başladı bu takım şampiyon olur benim içim rahat.

Takımın 60-70 m de oynamasının, başta bekler olmak üzere dinamizm sorunu yaşamasının bugünkü mağlubiyetle alakası yok; maçı kazanmış olsak da bu sorunlar düzelmiş olmayacaktı ve ben yine bu başlığı açacaktım...

Neyse, söyleyeceğimi söyledim; açtığım konuyu gündemde tutmaya çalışıyor muşum gibi anlaşılmak istemem. Bu kadarı yeter...

Sezonun başında söyledik marianoyu yollayıp genç sağ bek alın nagatomoyu yollayıp sol ayaklı bek alın diye

Transfer doneminin bitmesine 2 hafta civarı bir süre var. FFP var.
Bek revizyonu olabilmesi için 2 temel şart var;
1- FFP bütçesi açmak,
2- mevcut beklere teklif gelip, adamların gitmeyi kabul etmesi.

Şimdi bugüne kadar bu konuda bir çalışma yapılmadıysa, 15 günde bu iki temel şartın gerçekleşmesi çok çok zor.

Keşke Mariano'yu da Nagatomo'yu da revize edebilsek ama ben bu ihtimali çok zor görüyorum.

En kötü birini yazın halledip, diğerini devre arası halletmeliyiz.

Üst Alt