Bu ligin açık ara en kollanan futbolcusu Alex de Souza - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu ligin açık ara en kollanan futbolcusu Alex de Souza

Cevap: Bu ligin açık ara en kollanan futbolcusu Alex de Souza

Biz niye Alex gibi adamlar bulamıyoruz tarzında konuşuyorsunuz ya bazen. Sonuca etki edecek falan. Lincoln yapıyordu zaman zaman bunu. Hatta Skibbeli dönemde çılgın atıyordu. Keita zaten çokçok farklı bi oyuncuydu. Ribery gibi bi adam geldi eline yine hepsinden önce. Lincoln dışında bu sonuca etki eden adamları elimizde tutamadık, 2 seneden fazla kalmadılar.

Sonra Alex saygıdeğer, Galatasaray ezik oluyor.

Şu yazdığının konuyla zerre kadar alakası yok. Arda'nın sineması falan umrumda değil. Lincoln 2 sene boyunca yeterince korundu. Keita satıldıktan sonra istersen havada asılı kal, geri mi alınacak? Olay savunmak ya da kötülemek değil. Adamın yaptıkları ortada zaten. Şu forumda değil kötüleme, savunma, destan da yazsak bişey değişmez..

1 kere tribünde Keita pankartı, yönetimi Keita yüzünden protesto falan görmedim ben. Tam istediğiniz adamdı aslında. Zaman zaman çirkef, her an skoru değiştirecek ve yetenekli.

Ezik falan nereden uyduruyorsunuz:D Neyse çok agresifsiniz. Alex iyi bir futbolcu ve beğeniyorum. Bu kadar. Fenerbahçeli olması da bu gerçeği görmemi engellemiyor.

Üzülerek söylüyorum Ahmet ve Tarık biraz haklı. [tam demiyorum dikkat edersen]

Adamları sürekli eleştiriyoruz, sürekli oyuncularını kötülüyoruz ama onların durumu ortada bizim durumumuz ortada veya Alex'e çirkef diyoruz da bizim Ayhan'a ne demeli. Mesela Lugano'ya sert oynadığı zaman sert oynadığı için veya rakip oyuncuyla topsuz alanda didiştiği için çirkef diyoruz mesela aynısını bizim Neill de yapıyor(Bknz. FB maçı) peki biz ona ne diyoruz ? veya Niang'a kendini yere atıyor sürekli ağlamaklı halde diyoruz ama mesela bizde de bir Arif Erdem vardı ki bu işin kralıydı.

Sürekli FB ile yatıp FB ile kalkarsanız veya AntiFBliğimizi bu kadar ön planda tutarsanız ister istemez kendi yanlışlarınızdan çok rakibin yanlışlarını görürsünüz.

Alex öyle veya böyle lig tarihine adını altın harflerle yazmıştır. Adam kaç yaşına gelmiş halaa takır takır gol atıyor asist yapıyor.

Kollanma hadisesi ise tamamen safsatadan ibarettir benim için. Dediğim gibi çok zeki adam ve faul almasını çok iyi biliyor. Sadece itiraz konusunda biraz müsamaha gösteriliyor olabilir onun dışında tamamen safsata korunma hadisesi.

Lincoln son yıllarda tribünler tarafından en çok destek alan futbolcuydu, ama Lincoln o desteğin karşılığını veremedi. Biraz iş ahlakı olsaydı herşey daha farklı olurdu.

fener senelerdir baska bir sistemle ve alex disinda baska biryle oynasaydi gene bu kadar basari yakalardi

belki daha fazla

bir cacik verdigi yok yani

ayni tas ayni hamam

boyle adamlarin yararini gormek kolaydir ama zararini goremezsin boyle iste ne kupan olur ne bir avrupa basarin

buyuk takimlarda boyle futbolcular olmaz bu devirde

bugun macta bir kafasi var oda rakibe carptida koseye gitti kaleci zor kurtardi

baska hic bir hareketi yok acik ve net

bunun gibi cok maci var

saygilar

fenerde bunun farkinda ama sistemi degistirrecek kiclari yok

boyle olmayacagini avrupada ilk turu bile zor gececeklerini biliyorlar

Alex iyi bir futbolcu ve beğeniyorum. Bu kadar. Fenerbahçeli olması da bu gerçeği görmemi engellemiyor.

Olay bu kadar basit. Adam baştan ayağa iyi oyuncu. Bunu söylemek kimsenin Galatasaraylılığını eksiltmez. Yok yer b.k atmaya çalışmakta yine kimsenin Galatasaraylılığını yüceltmez..

adamlar ozeride buyuk topcu diye yutturuyordu size:)

hatta arda ile karsilastiriyordu

yemeyin bu numaralari yemeyin:)

sizde kendi adaminiza sahip cikin

Fenerbahçe'nin avrupadaki(belki de tüm tarihindeki) en büyük başarısı olan şampiyonlar ligindeki çeyrek finalde Alex vardı.

Bir de şu var mesela; Alex büyük topçu olsaydı FB'yi Avrupa'da başarıya taşırdı.

Bir bakıma doğru bir söz diyebiliriz bunun için fakat şu da var; sanki öyle bir ülkeyiz de Avrupa'da başarılı olamayan takımı veya oyuncuyu sopayla kovalamamız gerekiyor. Zaten 4-5 yılda bir takım çıkıyor bir sene başarılı oluyor sonra sönüp gidiyor.

adamlar ozeride buyuk topcu diye yutturuyordu size:)

hatta arda ile karsilastiriyordu

yemeyin bu numaralari yemeyin:)

sizde kendi adaminiza sahip cikin

1 maç sahada olup 3-4 hafta ortalarda olmayan adamlara fizana kadar da sahip çıksak, HİÇBİR ŞEY OLMAZ. Acı ama gerçek bu..

1 maç sahada olup 3-4 hafta ortalarda olmayan adamlara fizana kadar da sahip çıksak, HİÇBİR ŞEY OLMAZ. Acı ama gerçek bu..

bu lafina dogru diyebilmem icin alexin 3-4 hafta kotu oynamisligi olmamasi lazimki

yok oyle birsey

gecen senenin bir bolumunde alexe saglam salliyorlardi:)

sadece avrupa maclarini izlemeniz yeterli

bundan zicolu takimi cikarin

neden cikarin?

cunku alex 10 senedir takimda 1 tane iyi sezon var

cok basit azcik matematiginiz varsa bu denklemin alexten bagimsiz oldugu ortadadir

lise egitimi alip bu denklemime itirazi olan varmi

10 senede 1 basari

sizde alex iyi diyorsunuz

adam 9 sene avrupada nal toplamis

Tamam Serdar reis, seni mi kıracağım :) Alex kolpadan topçu, en büyük Sabri Sarıoğlu. Çok uykum var, herkese iyi geceler..

Adamın futboluna,profesyonellik anlayışına,takımına bağlılığını çok takdir ediyorum.O yüzden Alex hayranıyım, ama dediklerinize bende katılıyorum.Alex'in itirazları ve faulleri canımı sıkıyor benide.

Çeyrek finalde elenmelerine rağmen asist kralı olarak tamamladı turnuvayı;) Gönül gözünle bakma abi olaylara.

Bi tane normal asisti yoktu be:D Yarısı yan top yarısı kornerden.

Konuya gelirsek Alex'in bazı maçlarda KASTİ bir şekilde tabanla dalmasına tanık olduk.Yani bilerek yapıyo.Faul konusunda ise çok laf edemem.Topla rakip arasına çok iyi koyuyor vücudunu.Rakip bir nevi düşürmek zorunda kalıyo.Alex'te düşmeye meyilli zaten en ufak bi darbede.Ama bu konuda örnek alınabilir bi adam en kötü faul alıyor yani.

Üst Alt