Bu Resme İyi Bakın! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Resme İyi Bakın!

Nadal kadar itici bir sporcu tanımıyorum. Pardon lewis hamilton vardı birde.

Nadal o tikleri ile beraber bir zahmet sporu bıraksın.
Dünyanın gelmiş geçmiş en naif ve centilmen sporcusu olabilir!..Bu benim şahsi görüşüm değil; 15 yılı aşkın profesyonel sporculuk hayatı boyunca Dünya spor kamuoyunda oluşan bir algıdır. Korttaki hırçın görüntüsü asla rakibe karşı çirkinliğe dönüşmez; top rakibinin üzerine gittiğinde defalarca özür diler, iyi olduğu teyidini almadan oyuna dönmez mesela ki Federer' in bile bu konuda birkaç kez çirkinleştiğini hayretle izlemişimdir. Sosyal konulardaki samimi gayretleri, yardım kuruşlarına bonkör bağışları, vs, say say bitmez...

Bunların yanında ritüelleri, simetri saplantısı filan hiç önemli şeyler değil...

Bence götlerinin başlarının oynamasından değil de insanların fakirken ona nasıl davrandıklarını da hatırladıkları için tiksiniyor olabilirler. Şu an beni yalayan insanlar ben fakir tanınmaz biri olsaydım bana nasıl davranırdı diye. Bu tiksinme genele yayılınca da anlaşılmaz davranışlar ortaya çıkıyor.

Konuyla hiç alakası yok ama bu bilgi için teşekkür ederiz Mustafa Bey.
Direkt alakası yok dersen bir nebze kabul edebilirim ama 'hiç' dersen olmaz. O savaşta Sırbistan direkt saldıran taraf idi. Hatta Olay neredeyse tamamen Bosna-Hersek sınırları içinde geçti. Bosnadaki Sırplar Boşnaklara ve Hırvatlara saldırdılar; Hersek zaten Hırvatların yaşadığı bölgedir. Uzatmak istemiyorum ama yarım yamalak bilgiyle sanki Belgrad, Saraybosna gibi aylarca ve yıllarca bombalanmış varsayımına müdahale etmezsem olmazdı...

Üst Alt