Bu yönetimden de umudu kestim - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu yönetimden de umudu kestim

Cevap: Emir Satirani: Bu yönetimden de umudu kestim

Ne kadar kıl tüy bir taraftar topluluğu olduk. En ufak şeyden rahatsızlık ve huzursuzluk duymaya başlıyoruz.

Kimse beni anlamıyor ya da anlamak istemiyor.

Diyorum ki ;

Yönetim'in davranışları, Galatasaray'ın üzerinedeki ölü toprağını atmaya yardımcı olmaya yönelik değil. Bu kadro 3 maç daha kaybetseydi Galatasaray küme düşebilirdi. Aynı iskelet duruyor, yeni sezon hazırlıkları başladı, tek fark Terim ve bir kaç futbolcu. Takım aynı takım. Bu yönetim Galatasaray'ı kurtacağız diye geldi, İnan Kıraç aynen bunu söyledi. Sadece bir kaç transfer yaparak + Terim ile Galatasaray'ın kurtulacağını düşünüyorsanız, bir daha düşünün derim.

Avrupa kulüplerinde ki yönetimlerin, basına bir haber çıkmasına müsade etmeden işleri nasıl bitirdiğini biliyorsunuz ? Aysal ve ekibi göreve geleli yaklaşık 3.5 oldu, resmi ya da gayri resmi olarak - ve görünen şu ki, kesin bir re-build projesi yok. <-- Benim kızgınlığım, aynı takıma birkaç eklemeyle yeni sezona başlanacak. Şimdi burda kulübün parası mali kurul vs. bilmemne diyorsunuz, bunları bende biliyorum, fakat Polat yönetimi ibra olmadığı zamanlarda İnan Kıraç'ın adayı Aysal'ı açıklarken neler dediğinide biliyorum.

Galatasaray çok kötü durumda ve, Aysal ve ekibi takımda gerekli etkiyi göstermediler. Bu sebeple hani şu önümüzdeki bir hafta yada 1 ay içinde de söylediklerimin yapılması (1 ay içinde zaten lig start alıyor) pek mümkünat dahilinde olmadığı için ilk başa geldiklerinde yeşermiş olan umutlarım şu an yok. + Sadece transferler yüzünden söylemiyorum bunu. Takımda herhangi bir değişim rüzgarı yok. Bir Aysal fırtınası esmedi.

Lig başlar da yine hayal kırıklıkları boy gösterirse ozaman bu yazıyı hatırlayanlarınız olur. Umarım yanılırım o ayrı.

Üff ne sabırsız insanlarsınız.

Adamları susup bekleyemediniz bi.

Daha erken ama yönetim büyük hayal kırıklığı yarattı şuana kadar bende de.

Güzel yazı, en azından benim düşünce tarzıma uygun. Şuan Aysal'ı desteklediğini ateşli ateşli söyleyenler de, sırf Drogba-Buffon vs... bir tane yıldıza umut bağladıklarından desteklediklerini söylüyorlar. Bizim desteğimiz, bizim Galatasaray sevgimiz bir Drogba'ya bağlı olsaydı şimdi Pendikspor'u tutuyorduk.

O yüzden yıldız oyuncular gelmiyor veya transferler gelmiyor değil şuan tam olarak sorun. Şuan yönetim içinde büyük bir kaos var ve biz gazetelere ne yazarsa inanma mantığıyla gittiğimiz için, gerçek olaylara da inanmıyoruz. Zaten yönetimin şuan kaos içinde olduğunu görmek için gazete okumaya gerek yok, biraz anlayan herkes görüyor.

Kısaca bu sezon, Fatih Terim hatırına Galatasaray ismi lig de ilk 4'e girer, ama yine hüsran bir sezon yine kandırılmış bir taraftar topluluğu olacak 2012 Mayıs ayın da.

Kimse beni anlamıyor ya da anlamak istemiyor.

Diyorum ki ;

Yönetim'in davranışları, Galatasaray'ın üzerinedeki ölü toprağını atmaya yardımcı olmaya yönelik değil. Bu kadro 3 maç daha kaybetseydi Galatasaray küme düşebilirdi. Aynı iskelet duruyor, yeni sezon hazırlıkları başladı, tek fark Terim ve bir kaç futbolcu. Takım aynı takım. Bu yönetim Galatasaray'ı kurtacağız diye geldi, İnan Kıraç aynen bunu söyledi. Sadece bir kaç transfer yaparak + Terim ile Galatasaray'ın kurtulacağını düşünüyorsanız, bir daha düşünün derim.

Avrupa kulüplerinde ki yönetimlerin, basına bir haber çıkmasına müsade etmeden işleri nasıl bitirdiğini biliyorsunuz ? Aysal ve ekibi göreve geleli yaklaşık 3.5 oldu, resmi ya da gayri resmi olarak - ve görünen şu ki, kesin bir re-build projesi yok. <-- Benim kızgınlığım, aynı takıma birkaç eklemeyle yeni sezona başlanacak. Şimdi burda kulübün parası mali kurul vs. bilmemne diyorsunuz, bunları bende biliyorum, fakat Polat yönetimi ibra olmadığı zamanlarda İnan Kıraç'ın adayı Aysal'ı açıklarken neler dediğinide biliyorum.

Galatasaray çok kötü durumda ve, Aysal ve ekibi takımda gerekli etkiyi göstermediler. Bu sebeple hani şu önümüzdeki bir hafta yada 1 ay içinde de söylediklerimin yapılması (1 ay içinde zaten lig start alıyor) pek mümkünat dahilinde olmadığı için ilk başa geldiklerinde yeşermiş olan umutlarım şu an yok. + Sadece transferler yüzünden söylemiyorum bunu. Takımda herhangi bir değişim rüzgarı yok. Bir Aysal fırtınası esmedi.

Lig başlar da yine hayal kırıklıkları boy gösterirse ozaman bu yazıyı hatırlayanlarınız olur. Umarım yanılırım o ayrı.

Nerden biliyorsun takımın aynı kalacağını :) yahu hayal dünyasındamısınız? bundan 2 sene önce erken diye bahsettiğimiz Keita transferi 2 temmuzda yapıldı.Ünal Aysal'a bu kadar umut bağlamak tamamen sizin probleminiz.Nitekim adam hiçbiryerde 1 hafta içinde kaleci bitecek yada dünyanın en iyi futbolcularını getiricez demedi.Hepiniz adamı Abrahamovich sandınız ama değil.İyi ki de değil.Yanlış anlama ancak sizin gibi Galatasaray'lılardan utanmak gerek.

Yönetim hakkında bence sezon sonunda konuşmak gerekir. Çok çoook erken olduğunu düşünüyorum.

Ben de Emir'in görüşlerine katılıyorum. Tamam transfer yapmak hiç de kolay değil bunu yıllardan beri görüyoruz da bu takıma katkı sağlayacak bonservisi elinde o kadar çok oyuncu var ki, bunların gündeme gelmeyişi bile insanı umutsuz yapıyor.Orta sahada Sarp-Ayhan-Selçuk-Yekta-Culio-Ceyhun-Cana gibi düz oyuncular var, bu oyuncular bize maç kazandırmaz, bu oyuncular extra oyuncular, bunlardan önce banko olarak takımın 1 numaralı orta sahası hala alınmamış durumda, yıllardır kaleci sıkıntısı yaşayan takımın kaleci transferi yapılmamış durumda, Gökhan Zan gibi bir adamla sözleşme uzatılmış,Servet'e güven tam, Aydın yıllardır takımda sıfır katkı ile, defans ve orta sahada büyük sorunlar varken, Reyes-Forlan-Drogba-Fabiano gibi hücum oyuncuların adının geçmesi bile doğru transfer politikasının olmadığının göstergesi, doğru işlerin peşinde koşuluyor umudu bile yok çoğu insanda.Herkes güvenmek istiyor yeni yönetime, ama yönetimin içinde öyle adamlar var ki futbol heyecanları var ama futbol bilgileri yok, bu durumda bu adamların bulunduğu yönetimin doğru işlere imza atması o kadar zor bir durum ki, sanırım Emir'in de dile getirmek istedikleri bunlardı.

Yönetime geleli daha henüz 1.5 ay olmuş.O kadar problemin içinde değerlendirmeye sadece transfer açısından bakmak çok yanlış.Bu konu hakkında uzun uzun yazmayı bile gerekli görmüyorum.

Evet belki acele oldu, daha transfer penceresi açılalı kaç gün oldu lan diyebilirsiniz ama :

Bak, sebepleri yazıyorum :

1. İzlenen transfer politikası rezalet ötesi. Yönetim henüz ne adam alması gerektiğinden bi haber.

2. Yönetimin çeşitli dallarından çeşitli renklerde kuşlar uçuyor. Her kafadan bir ses çıkıyor.

3. Tek sorumlu Terim diyorlar, sonra hocaya gidip, hocam bu olur mu şu olur mu, bu olmadı haydddaaaa buu olsun şeklindebir yol izleniyor.

4. Başkan İspanyalara gidiyor, birşeyler yapıyor, Atletico Madrid'in deyim yerindeyse sözleşme yenilememe bahanesi aradığı oyuncu alınıyor. Yanlış anlaşılmasın, herif kötü demiyorum, iyi oyuncu. Ama bizimkilerin niye aldığını bildiğim için, neyin olduğu gözüktüğü için serzenişte bulunuyorum.

5. Madem para harcamayacaksınız, madem takımı yenilemeyeksiniz, küme düşmeye yakın yerde bitirmiş bir Galatasaray'ı ayaklandırmak için niye takımın başına geldiniz ? Yani sizin şu izlediğiniz politikayı Polat ve ekibi'de izliyordu.

Siz başa geldiniz, Emir sizden şunları bekledi :

1. göreve geldin - takımın yarısını şutla

2. hocayı getir

3. ekibini kur

4. güzel transfer şeması çıkar, küme küme ayır, nereye ne gerekiyor, bu oyuncular nerde kaça bulunuyor bak.

5. alınması gereken oyuncuları örneğin Diego Cunha, GİT AL kaç paraysa GİT AL bırak pazarlığı. örneğin Boruc GİT AL bu adamları. ÇAT ÇAT kurmaya başla takımı. o böyle oldu yumurtanın burası aktı yok daha vaktimiz var diye diye bir sezonu daha heba edeceksiniz haberiniz yok. son anda gidip abuk abuk adamları tıkıştırıp yine taraftarın gözünü boyamaya çalışacaksınız ki yemez artık kimse, o stad dolmayacak yine.

6. transferleri en geç temmuz 15'e kadar bitir, daha geç kalma. Lig başlamasına en az 20 gün kala takım TAM kurulsun, pre-sezon yapmış olsun.

Bak yönetim, bu yukarıdakilerin hiçbirini yapmıyorsun. gidip taraftarı kandırmaya yönelik işler yapıyorsun, bikaç yüz bin euro vererek acaip acaip adamları dolduracaksınız, bonservisi elinde oyuncuları tıkacaksınız, birtanede sağda solda satılmaya uğraşılan süper yıldız almaya - çalışıyor gözükeceksiniz -, bu gidişat gidişat değil, benden söylemesi.

Daha ne yapacağınız bilmiyorsunuz gibi gözüküyorsunuz gözüme, buda benden söylemesi no 2.

Birde Aysal ve Dürüst'ün ağzından 2 ayrı şey çıkıyor bunuda anlamak mümkün değil.
tamam

Biraz erken olmuş ama şimdilik maalesef doğru bir yazı yada 3 yıldır başarısızlıktan artık paranoyak oluyoruz hepimiz.

Bu yönetimin en büyük hayal kırıklığı taraftarın onlara biçtiği değer oldu.Herkes Ü.Aysal'ın klübe deli gibi para vereceğini, her hafta 1 yıldız oyuncu alınacağını zannetti.Bu yüzden yaşanan hayal kırıklığı da büyük oldu.

Bunda yönetiminde acemiliği var tabi ki.Mesela hiçbir zaman çıkıp da "sakin olalım" şeklinde bir tavır sergilemediler.Bu da yönetimin taraftar gözünde daha fazla abartılmasına neden oldu.

Sonunda ne oldu?Ü.Aysal'ında normal bir insan olduğu, bir süper kahraman gibi tek başına dünyayı kurtaramayacağı ortaya çıktı.

Benim şahsi fikrime göre ise; ben hayal kırıklığına uğramadım.Çünkü; 2 ay içerisinde dünya yıldızları ile dolu bir kadroya sahip olabileceğimizi düşün(e)medim.Ve bu fikre kendimi ölesiye kaptırmadım.

Erken bir davranış olmuş, ben böyle düşünsem bu dönemde bunu dile getirmezdim. İleride haklı çıkacak olsan bile şu durumda haksızlığa düşer insan.

daha 2 ay var transferin bitmesine lig te daha başlamadı bu ne hız

Evet belki acele oldu, daha transfer penceresi açılalı kaç gün oldu lan diyebilirsiniz ama :

Bak, sebepleri yazıyorum :

1. İzlenen transfer politikası rezalet ötesi. Yönetim henüz ne adam alması gerektiğinden bi haber.

2. Yönetimin çeşitli dallarından çeşitli renklerde kuşlar uçuyor. Her kafadan bir ses çıkıyor.

3. Tek sorumlu Terim diyorlar, sonra hocaya gidip, hocam bu olur mu şu olur mu, bu olmadı haydddaaaa buu olsun şeklindebir yol izleniyor.

4. Başkan İspanyalara gidiyor, birşeyler yapıyor, Atletico Madrid'in deyim yerindeyse sözleşme yenilememe bahanesi aradığı oyuncu alınıyor. Yanlış anlaşılmasın, herif kötü demiyorum, iyi oyuncu. Ama bizimkilerin niye aldığını bildiğim için, neyin olduğu gözüktüğü için serzenişte bulunuyorum.

5. Madem para harcamayacaksınız, madem takımı yenilemeyeksiniz, küme düşmeye yakın yerde bitirmiş bir Galatasaray'ı ayaklandırmak için niye takımın başına geldiniz ? Yani sizin şu izlediğiniz politikayı Polat ve ekibi'de izliyordu.

Siz başa geldiniz, Emir sizden şunları bekledi :

1. göreve geldin - takımın yarısını şutla

2. hocayı getir

3. ekibini kur

4. güzel transfer şeması çıkar, küme küme ayır, nereye ne gerekiyor, bu oyuncular nerde kaça bulunuyor bak.

5. alınması gereken oyuncuları örneğin Diego Cunha, GİT AL kaç paraysa GİT AL bırak pazarlığı. örneğin Boruc GİT AL bu adamları. ÇAT ÇAT kurmaya başla takımı. o böyle oldu yumurtanın burası aktı yok daha vaktimiz var diye diye bir sezonu daha heba edeceksiniz haberiniz yok. son anda gidip abuk abuk adamları tıkıştırıp yine taraftarın gözünü boyamaya çalışacaksınız ki yemez artık kimse, o stad dolmayacak yine.

6. transferleri en geç temmuz 15'e kadar bitir, daha geç kalma. Lig başlamasına en az 20 gün kala takım TAM kurulsun, pre-sezon yapmış olsun.

Bak yönetim, bu yukarıdakilerin hiçbirini yapmıyorsun. gidip taraftarı kandırmaya yönelik işler yapıyorsun, bikaç yüz bin euro vererek acaip acaip adamları dolduracaksınız, bonservisi elinde oyuncuları tıkacaksınız, birtanede sağda solda satılmaya uğraşılan süper yıldız almaya - çalışıyor gözükeceksiniz -, bu gidişat gidişat değil, benden söylemesi.

Daha ne yapacağınız bilmiyorsunuz gibi gözüküyorsunuz gözüme, buda benden söylemesi no 2.

Birde Aysal ve Dürüst'ün ağzından 2 ayrı şey çıkıyor bunuda anlamak mümkün değil.

reklam kokan hareketler.

Hadi tamam yönetimi elestireceksin, ne diye Ismini basliga yazarsin?

Eger bir insan kendini ön plana cikarma icine girerse cok kötü bir durum, allah hic kimseyi bu duruma sokmasin.

Amin.

Üst Alt