Burak Yılmaz mı, Moussa Sow mu? - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Yılmaz mı, Moussa Sow mu?

Cevap: Burak Yılmaz mı, Moussa Sow mu?

Burak kesinlikle daha etkili ve başarılı.Moussa sow özellikle karşı defansın mallığından yararlanıyor yoksa kendi başına pozisyon yaratma sıfır

Burak ligde 32 gol atti zaten kac gol atacak Sow , 40'dan fazla gol mu atacakti

Burak Turkiye liglerinin en golcu adamidir net , baska ozellliklerini begenmezsen o ayri konu

Aynen, 40 golü geçerdi. Ben Burak'ı eleştirmedim burada, hemen savunmaya geçmeyelim. Yerli olarak en iyi forvet olduğu aşikar. Ama Sow daha kaliteli golcü. Benim fikrim.

Ya beyler duygusallığı bi kenara bırakın,objektif bakın olaya; Sow'un top hakimiyeti,gücü,çevikliği,akrobasi yeteneği ve pres özelliği onu ön plana çıkarmaya yetiyor..Yani doğru bir sistem içerisinde Sow zaten çok iş yapar ki yaptı da zaten hepimiz Lille'de oynarken gördük bunu..Ki şu kötü Fener'de bile yaptıkları ortada,çoğu zaman yoktan var ediyor golü..Ha Burak iyi bir golcü ama o fundamental dediğimiz şey çok zayıf Burak'ta ve bana göre çok eksikleri olan bir oyuncu..

Sow daha fırsatçı daha orta saha özellikleri olan(top tutma top sürme paslı oyuna katkı gibi) bir oyuncu burak ise daha hızlı daha güçlü daha GOLCÜ bir oyuncu.

Bu seviyelerdeki oyuncuları kıyaslayıp bu iyi bu kötü demek zor ve bana göre yanlış açıkçası.

Sow şu anda kariyerinde düşüşte bir oyuncu eski yıllarında ki performansı yok bana göre fenerde olmadı eskiden çok daha iyiydi. Burak Yılmaza bakarsak kariyerinin zirvesinde bu sene yanıyor maşallah her maç avrupa, lig fark etmez gol atıyor eksik olan özelliklerini bir bir geliştiriyor.

İllaki kıyaslayacaksak şöyle düşünebilirim sakatlık falan geçirmezse iki oyuncuda sene sonu onlara gelecek teklifleri ve bu tekliflerin miktarını düşünürsek cevabı kısmen alırız (Burak Yılmaz).

sow topla daha iyi topu daha iyi saklayıp pas dağıtıyor. ama diğer her konuda sonuna kadar burak. golü koklama, bitiricilik, hava hakimiyeti, aralara sızma, fizik güç, hız, son zamanlarda pres gücü. bunların hepsinde burak ağır basıyor.

burak çift forvetli sistemde yani yanında bir adet daha golcü var iken ve bu golcüler göz bebeğimiz elmander 12 gol ligde 2 gol süper kupada atan umut ve dünyanın en iyi forvetlerinden drogba var iken ligde 14 şampiyonlar liginde 7 gol atmıştır. sow ise tek forvet oynarken. ligde 9 uefada 1 şl ön elemesinde 2 gol atmış. webo geldikten sonra 6 maçta 1 gol onu da boş kaleye atmıştır 90+5 de.

daha tartışalım mı?

Bence artık oyuncuları tek tek karşılaştırmaktan vazgeçip defans, orta saha, ofans bloklarını komple karşılaştırmak daha mantıklı.

Mesela bu örnekte doğru karşılaştırma Drogba-Burak-Sneijder vs. Sow-Webo-Kuyt olmalı. Yanyana yazınca zaten karşılaştırma yapmanın

ne kadar komik olduğu görülüyor o yüzden başka bir şey yazmayacağım :asd:

Adrian ilie'den sonra böyle bir performans gösteren olmadı Türkiye liglerinde herkes Hakan Şükür diyor tamam Hakan baştacıdır efsanemizdir ama gol oruçlarınıda unutmak mümkün değil Burağ'ı beğenirsiniz beğenmezsiniz orası tartışılır ama bu ülkede gol deyince tartışmasız akla ilk gelen isimdir Burak.Sow'la kıyaslamam bile birisi anormal yükselişte Galatasaray'dan sonra avrupa devlerine gideceği tartışılıyor diğeride anormal düşüşte avrupadan fenere geliyor.

Burak Yilmaz, en yüksek seviyede bu perfonmansiyla diğerlerinin önüne cikiyor. Schalke maci sonrasinda istatistiklere baktim, 1tane KP(gol pozisyonuna dönüsen pas) ve 2 basarili dribblingi var. Pas isabet orani ve presinide gelistirdi.Drogbayla daha da iyi olacak.

Üst Alt