Büyük takımlardan kiralayabileceğimiz genç oyuncular - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Büyük takımlardan kiralayabileceğimiz genç oyuncular

Cevap: Bizden buyuk takimlardan kiralayabilecegimiz faide saglayabilecek gencler

Kiralık oyuncudan fayda alınamaz! Kiralayan değil, kiraya veren ve kiralanan futbolcu kazanır. Oyuncu tecrübe edinir, kuvvetlenir ve sezon sonu geri döner avuçların bomboş, sap gibi kalırsın.

Sarp gibi kalırsın diye okuyorum ne alaka dedim.

Kiralık oyuncu prim yaparsa gider, değeri artar alamazsın. Örnek Ersan Gülüm, Yobo.

Tutmasada satın almak en güzeli.

Cevap: Bizden buyuk takimlardan kiralayabilecegimiz faide saglayabilecek gencler

Opsiyon hakkı elinde olacak şekilde kiralarsan, her türlü faydalı bir taktiktir. Ayrıca İnsua gibi karakteri düzgün adam bulma şansı da oldukça yüksek bir pazar var Dünya'da. İnsua 34 maçın 15'inde oynamıştır en fazla yanılmıyorsam. Bu adam mesela 34 maçın 30'unda oynasaydı, yarın ilk 18'de olcam mı acaba stresi olmasaydı, belki de önümüzde ki sezon sol bekimiz çok sağlamda olacaktı. Hiç bir zaman (istisnalar dışında Jo) kiralık oyuncu zarar vermez, aksine kiralayan kulüp oyuncuya zarar verir. (bkz: galatasaray ve adnan polat zihniyeti)

Sunu da dusunun, gelen yabanci topculardan kac sene verim alabiliyoruz ki? Gelen adamlarin hepsinden ortalama olarak 0.5-1 sene verim aliyoruz, lesh.

Satınalma opsiyonunu elinde bulundurmak demek oyuncunun sende kesin olacağı anlamına gelmez.Satınalma opsiyonu demek kulüplerin anlaşma yaparken belirledikleri bir bedeli kiralık kontratı süresi boyunca önerince diğer kulüplere nazaran ilk hak sende oluyor demek.Ama bu şartlarda oyuncunun bonservisini alacağın için,oyuncu ile sezonluk kontrat yapıyorsun,oyuncu bu kontratı imzalamak isterse yapacağın hiçbirşey yok.

Yani Galatasaray CL'de oynuyor olsaydı,Insua her maç 11'de başlayıp çeyrek finale çıksaydık Liverpool'a geri dönerdi.İstersen 10 milyon euro teklif et.Seninle sözleşme imzalamadığı sürece satın alma opsiyonunun bi anlamı yok.

Özetle atalarımız ne demiş?Taşıma suyla değirmen dönmez,that's it.

Diego Contento iyi bir solbek.Çok öne çıkamadı Bayern'de ama yetenekli bir futbolcudur.Breno'yu da kiralayabiliriz opsiyonlu.İkisi de özellikle Breno büyük katkı sağlar.

Sarp gibi kalırsın diye okuyorum ne alaka dedim.

Kiralık oyuncu prim yaparsa gider, değeri artar alamazsın. Örnek Ersan Gülüm, Yobo.

Tutmasada satın almak en güzeli.

Değeri artmaz sıradan bir futbol oynarsa almanın mantığı nedir? Ayrıca sen okumasan sap gibi kalırdım çok sağol! Forumu okuyan birisinin olduğunu bilmek ne güzel ya...

Sunu da dusunun, gelen yabanci topculardan kac sene verim alabiliyoruz ki? Gelen adamlarin hepsinden ortalama olarak 0.5-1 sene verim aliyoruz, lesh.

Gelen yabancı oyuncuların yarısını herhangi bir teknik isim izlememiştir,geri kalan yarısı ise menajer pazarlaması.Mesela Fernando Meira'nın menajeri kimse tebrik etmek gerek.

barcadan madridden kiralık oyuncu almak bakkaldan gazete ekmek almaya benzemez ;) ;)

Değeri artmaz sıradan bir futbol oynarsa almanın mantığı nedir? Ayrıca sen okumasan sap gibi kalırdım çok sağol! Forumu okuyan birisinin olduğunu bilmek ne güzel ya...

Kardeşim valla Hayri öyle bir konu ve enteresan kelimelerle bezeli bir başlık açmışki bu konuyu okumamak mümkün değil :)

Top Class oyuncular gelmeyecekse kiralamaya karsiyim. Saygilar.

Cevap: Büyük takımlardan kiralayabileceğimiz genç oyuncular

Real Madrid bile adam kiralıyor, biz niye kiralamayalım ?

satın alma opsiyonu ayrıca o opsiyonun altında bi fiyat olduğu sürece kiralığa karşı değilim emmi

Insua'yi alirken dellenmis mi bu konuya karsi olan arkadaslar once bunu acikliga kavusturalim

Liverpool'un sozlesmesini yenilemedigi Kewell'i alirken havaalanina hucum ama adamlarin kiraladigi adami almaya burun kiviring

Bana sorarsaniz... LESH!!!!!!!!!!!

Kiralık topçu fikri iyi güzel ama genelde alınan verim çooook düşük oluyor. Bu yüzden klüpler kiralama seçeneğini az kullanıyorlar. Takımdaşlık bir defa oluşmuyor. dünyada yapılan 20 transferin sadece 1 i kiralıktır. "büyük" takımlardan kiralayacağımız oyuncu iyi bir sezon geçirirse o "büyük" takıma gitmek isteyecektir.

Lan ne çok langırdadınız be muhalefetler:)Bir öneriverin ona göre tedavi uygulayalım hep beraber.

Misal;

İnter'den Coutinho,Santon..

Lyon'dan Yanis Tafer..

ManU'dan Rafael, Fabio, Obertan,Smalling..

kim diyebilir ki bu isimler geldiği takdirde faide vermesin?Reis Hayri yine inciler s..çmış, çok tuttum ben bu fikri.:)

Üst Alt