Cansever: "Sponsor da bulsak genç ve yerlilerle oynayacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cansever: "Sponsor da bulsak genç ve yerlilerle oynayacağız"

Galatasaray'da Basketbol Şubesi yöneticileri Ömer Cansever ile Mahmut Recevik GS TV'de yaşanan zorluklarla ilgili açıklamalar yaptı. Canseven yerli ağırlıklı kadro kurulacağını ve küçülmeye gidileceğini söyledi.

Ömer Cansever:

* Gayet iyi gidiyoruz, para sıkıntısı vardı, giderdik. yarından sonra şubenin bir derdi kalmayacağını umuyorum. Bunlar geçmiş yönetimden yansıyan sıkıntılar. Elimize bomba aldık.

* Gelecek sene gençler ve yerliler ağırlıklı daha farklı bir basket takımı kuracağız. Bunun vebalini de üzerime alacağım.

* Kendi işimizi gücümüzü bıraktık, bu işle uğraşıyoruz.

* Girona kadın maçına 141 biletli seyirci geldi. Hasılat kırılan koltuk sayısını karşılamıyor. Koskoca Galatasaray 141 kişiye oynar mı?

* Biletler 5 lira yani içenler için yarım paket sigara. Taraftarın kötü günde de, iyi günde de bizi desteklemesi lazım.

* Sahaya amatör takım da çıkarsak seyirci desteklemeli. Banvit, Gran Canaria, Bayern Münih maçlarında kırılan koltuklara 60 bin lira hasar bedeli ödedik.

* Daha ucuz kadrolar kurmamız, yabancılardan feragat etmemiz lazım. Daha kötü sonuç alabiliriz ama yerlilerle oynayacağız. Seyirci beğenmese de buna mecburuz. Sponsor bulmamız da mümkün değil.

* Menajerin parası, oyuncuların parası ödenmemiş, yeni yasaklar gelecek. Oyuncuların da canhıraş çalışmaları lazım. Futbolda Avrupa Şampiyonu olurken Hagi bile Galatasaraylı gibiydi.

* Basketçinin evinin parası ödenmemiş, her gün hacizle uğraşıyoruz. Galatasaray'da kimsenin alacağı kalmaz. Basın bunu ciklet yapabilir. Yerli ağırlıklı genç takım kuracağız, seyirci beğenmese de...

* Yabancıların getirip peşlerinde koşmak kolay olmadığı için onlardan vazgeçtim. Küçülmek zorundayız. Bu işi toparlamak 2-3 yılı bulur.

* Bazı yabancılar maçlarda ve idmanda keyfi davranıyor.

* Bir dahaki programda nereden basketçi getireceğim, onu da anlatırım.

* 100 liralık bütçeyi canımız sıkılıp sezon ortasında 140 liraya çıkarmayacağız. Sponsor da gelse bütçemiz değişmeyecek.

* Odeabank'ın bu yılki parası geçen yıl kırdırılmış, bu yıla kalmamış.

* Geçmiş yönetim her konuda korkunç hatalar yapmış. Galatasaray son şanslarını kullanıyor, toparlayamazsak kulüp kayyuma gider.

Mahmut Recevik:

* Galatasarayın adı var, seyircinin gelmesi lazım. Seyircinin başında Ömer Haliloğlu var, hepsini toplasın maça getirsin.

* Bugün bu yoklukta oyunculara, antrenörlere para ödendi. Paramız var da oyuncu mu almıyoruz?

* Lasme'nin 290 bin dolar borç hanesinde duruyor. Menajerlere 400 bin euro borç var. Sedece geçen yılki oyunculara 1 milyon 50 bin euro borç kalmış.

* Erkek basketbol takımı 10. sırada. Bu sezon harcanan parayı söyleyeyim mi? Hadi söylemeyeyim.

Son düzenleme:
Yemin ederim şarkıcı Cansever sandım. Bu nedir; ne alaka dedim. Sanırım yoruldum ve açım.

VrBJny.jpg

Açıklamalara bak nereden tutsan elinde kalıyor. Bu yönetim seçilirken her branşta büyük sponsorluklar bulacağız sözüyle geldi, daha burada sözünü yiyen adamlara nasıl güvenebilirsin ki. Öncelikle taraftar ile konuştuğu dil inanılmaz sıkıntı seyirci iyi takımı izlemeye gelir öyle toplansın gelsinler diye emir vermek kimsenin haddi değil. Ayrıca farkında mı bilmiyorum ama sponsor bulamıyoruz diye ağlamakta kendisi için küçük düşürücü olmuş. Öyle gençlerle oynayacağız romantizminin sonu da galibiyet alamadan küme düşmekle son bulur. Yerli oyuncuların yabancılardan daha pahalı olmasını bilmemesine girmiyorum bile. Yük oluyorsa kapatın branşı da sizin gibileri görmek zorunda kalmayalım.

Soyledikleri hakikaten kulaga hos gelmiyor ama simdilik basrolde basketbol var ama bunlari hep soyledik, adim adim tum branslara ve klubun geneline sirayet edecek mali problemler diye

bu is yonetimlerden bagimsiz bir cukur adeta

Eyüp Yıldız:"Sayın Ömer Cansever'e ilk olarak teşekkür ediyorum, bana basketbol şubesinde ki durumu aktardı, çok fazla bilmediğimiz detay var. Şube maddi anlamda büyük bir çöküntü içinde ve bunları aşmak için büyük bir mücadele veriyorlar. Geçmiştan kalan 3-4 sezonluk bütçe kadar borç var.Bu borçları ödemek için çalışmalara başlanmış, bu borçları öderken 5-6 milyon dolarlık yeni bütçeler oluşturmanın intihar olduğundan bahsetti.Kadınlarda 2 max 3 yabancı ve genç oyuncularla oynayacağız kararımız net diyor Ömer Bey. Erkeklerde ise 3 milyon dolar bütçe ve Mahmuti ile devam planları var."

Seneye tamamen genç ve yerli kadroyla oynayacağız.Yabancılar sorunlu ve kafalarına göre hareket ediyorlar.O yüzden fazla yabancı oyuncu oynatmayı düşünmüyoruz..fb,bjk vsss diğer başarılı olan takımlardaki yabancılar uzaydan gelmiş belli ki...

Bu açıklamayı koskoca Galatasaray’da yönetici olmuş adam yapıyor.
Hiç konuşmasa sadece durum kötü ama biz bunu biliyorduk ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız dese eyvallah dersin..fakat durum felaket...

Çok net eğerki sponsor bulamayacaksan kendinde o gücü bulmuyorsan yönetici olmayacaksın.bu kadar basit.

Allah sonumuzu hayır etsin.Ulan şu Albayrak ve Fatih terim olmasa ne yapacaktık lan biz.

Bu klübün kurtuluşu tek bir isim altında güçlü bir yönetim oluşturmak.Tüm genel kurul be Galatasaraylıların hem fikir olacağı ortak alınan bir karar olmalı.Bu bir kereliğine şu zor dönemde olmalıdır..Egolar,hırslar bir tarafa bırakılmalıdır.Bu şekilde çok rahat sponsorda bulunur.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sponsor bulma tamlamasi aslinda hic bir anlam ifade etmeyen bir soylemdir

Sponsorluk , sponsor OLAN tarafindan satin alinan bir hizmettir , maldir , ismine ne derseniz

Klupler sponsor bulmazlar , firmalar kluplere sponsor olurlar , amaclari da vizyoner bir etiket sahibi olduklarini ifade etmektir , para kazanmaktir

mesela eurolig yonetimi kapi kapi dolasip turk hava yollarini "bulup" , sponsor mu yapti kendine ? Yoksa turk hava yollari eurolig in cazibesi ve ulastigi kitleler tarafindan iyi bir reklam mecrasi olarak mi goruldu ?

ya da atiyorum isimleri , barcelona adidasi , arsenal pumayi , madrid umbro yu mu "buluyor" yoksa bu firmalar mi kluplere gidiyor ?

o yuzden tekrar ediyorum , kimsenin kapisina gidip de bize para verin sponsor olun denmez , sen ortaya adamlarin sponsor olmasini cazip kilacak bir sey koyarsin , gerisi zaten gelir

Üst Alt