Capello: "Almanya Türk Oyuncuları Çalıyor" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Capello: "Almanya Türk Oyuncuları Çalıyor"

Cevap: Capello: "Almanya Türk oyuncuları çalıyor"

Alakası yok. Bu gençler Almanya'da doğup büyüyor, o ülkede futbola adım atıyorlar. Bu süreçte bizim hiçbir katkımız yok. Almanya sadece bu oyuncuların yetişmesi sürecinde en büyük pay sahibi olduğu için haklı bir şekilde bu gençleri kendi milli takımlarına davet ediyorlar. Aynı açıdan biz düşünelim. Yetenekli bir Alman genci ülkemizde doğsa, büyüse, yetişse, o gencin sırf Alman olduğu için Alman Milli Takımı'nı seçmesini sindirebilir miyiz? Bu yüzden bu bir hırsızlık değil. Zaten sadece kağıt üstünde Türk bu gençler. Onun dışında bir Almandan farkları yok zaten.

Biz mi yetiştirip çaldırıyoruz, yoksa onlar mı yetiştirip çaldırıyor? Capello'da sıyırdı en sonunda.

Çalma falan yok da,eğer cidden hepsi bizi tercih etse şu an kadromuz.

Kaleciler

1-Mağara Adamı

2-Onur Kıvrak

3-Tolga Zengin

DEFANS

4-Gökhan Gönül

5-Sabri Sarıoğlu

6-Serdar Taşçı

7-Ömer Toprak

8-Serdar Kesimal

9-Serdar Aziz

10-Semih Kaya

11-Hakan Balta

12-İmsail Köybaşı

Orta Saha

13-Emre B.(inşallah bir daha kadroya alınmaz)

14-Gökhan İnler

15-Selçuk İnan

16-Alper Potuk(1 yıl sonra) /Mehmet Topuz

17-Mesut Özil

18-Nuri Şahin

19-Arda Turan

20-Gökhan Töre

21-Hamit Altıntop

Forvet

22-Eren Derdiyok

23-Burak Yılmaz

24-Mustafa Pektemek

şeklinde olabilirdi yani.İnanılmaz bir potansiyel.Gerçi şu an bile;

Serdar Kesimal,Serdar Aziz,Ömer Toprak,Semih Kaya gibi çok iyi stoper adayları.Milli takımda sürekli sakat olsa da ve bir şey katmasa da belirli bir çizginin üzerinde kalitede Gökha Gönül ,orta saha da hiç kullanamadığımız ama bence bundan sonra çok faydalı olacak Nuri Şahin gibi bir isim,kariyer zirvesinde bir Selçuk İnan,milli takımda hiç faydalanılmayan çirkef de olsa bir Mehmet Topuz,Arda ve Gökhan Töre gibi uyum sağlarlarsa ortalığı birbirine katabilecek Gökhan Töre gibi isimler var.

Ama bazı pislikler temizlenmeli.Bunların başında Emre B geliyor.

Şimdi kim bu kadroya kötü diyebilir.

-------------------------------Volkan----------------------------------------

-Gökhan Gönül-------Serdar Kesimal------Ömer Toprak---------İsmail/Hakan----

--------------Hamit/Topuz----Nuri Şahin--------Selçuk İnan-------------------

-Gökhan Töre------------------------------------------------Arda Turan-------

-----------------------Burak Yılmaz--------------------------------------------

Bu adamlar Türkiye'de yetişse hayatta o kadar başarılı olamazlardı. Bu da acı bir gerçek.

Şimdi düşünün adamlarda deli bir sistem var.Herşey belirli bir düzen içerisinde işliyor.Adamları disiplin içinde yetiştiriyorlar hiç birşeylerini eksikte etmiyorlar.Sonra sen gel de ki;kimsin sen Almanya,Türk o bizde oynayacak.Var mı öyle şey adamın emeği,oradan yediği ekmek ne olacak?Ben o arada kalmışlıkla Türk milli takımını seçenleri alkışlıyorum.Ben olsam potansiyelim Mesut gibi bir adamsa burada oynayacağıma giderim Alman milli takımı gibi turnuva takımında yıldızımı parlatırım.Kimse alınmasın,gücenmesin,akıl var mantık var.Siz olsanız 10 sene de bir turnuvalara katılabilen bir milli takımda mı yoksa her sene aşağı yukarı en az çeyrek final gören bir takımda mı oynarsınız sorarım size hiç milli duyguları falan karıştırmayalım işin içine.Ayrıca Türk kökenli olmasıyla da övünüyorum Mesut'un ve diğer bütün Türk asıllı oyuncuların.Allah yollarını açık etsin.

Almanya'da doğdu Almanya'lı oldu.

Bunda şaşacak bişey yok.

Burada suç kimsede değil.. Kimse kimseyi suçlayamaz ne Türkiye'yi elinden kaçırdı diye. Ne Almanya'yı oyuncu çalıyor diye. Adam orada doğmuş büyümüş tek karar onun..

Bu konuda birsuçlu aranması gerekiyorsa o da Türk futbolunun alt yapı yetersizliği ve değerlerine sahip çıkamaması değil çıkmamasıdır.

Bende Almanya'da dogdum büyüdüm. burada bize inanilmaz imkanlar sunuyorlar. gerek egitim yönünde olsun, saglik hizmeti olsun, spor imkanlari olsun muazzam. insanin yasi ilerledikce daha iyi idrak ediyor bazi seyleri. tabiki Türküz ve ülkemizi seviyoruz ama bazi gercekleri de kabul etmek gerekiyor. adamlar okadar imkan sunuyor ve dogal olarak karsiligini görmek istiyorlar. Türkiyedeki sistemi görüyorsunuz. para babalari cökmüs futbolun üstüne. her yerde cikar iliskileri ve hak eden degil, onu bunu taniyan isi götürüyor. bu düzene acikcasi akilli bir insan adim atmaz. sürekli paranin ve menfaatin ön planda oldugu bir zihniyet hayatin her alanina virüs gibi yerlesmis Türkiye'de. maalesef kolay kolay degisecek gibi de görünmüyor bu.

Haklısın.. Adamlar bulundukları noktaya hep Alman kulüpleri sayesinde gelmişler. Kendilerini nerede mutlu hissediyorlarsa orada dururlar.

Açıklamada saçma olmuş.

Valla bizim elimizden aldıkları adamların potansiyeli zaten bizim takımın üzerinde de.Bizim onlardan çaldıklarımız

1-Ömer Toprak (Stoper) :Almanya2nın pek ihtiyacı yok.Bence tam aradığımız özelliklere sahip.

2-Gökhan Töre (Sağ/Sol açık) :Arda dışında yıllardır kanat yetiştiremeyen Kazım'dan medet uman milli takıma ilaç gibi gelecek bir isim.Almanya da Götze,Reus,Poldi gibi isimler varken kadroya giremezdi ama bizde çok fayfalı olacak bence.

Eskilerden

3-Nuri Şahin (Orta Saha) :Henüz hiç faydalanamadık ama Abdullah Hoca ile birlikte bence takımın beyni ve 1 numaralı adamı olacak.Almanya da bile oynayabilirdi bence.

Şu 3 isim monte edilirse Arda,Hamit,Gökhan,Serdar Kesimal(ki o da Almanyadan geldi) ,Serdar Aziz,Alper Potuk,Semih Kaya,Mustafa Pektemek gibi bizi 10 yıl taşıyabilecek bir kalitede alttan iyice gelirken biz de yükselişe geçebiliri.z

Sır Ömer,Serdar Kesimal,Sedar Aziz,Semih Kaya gibi isimlerin olması bile defansta Servet,Gökhan Zan gibi isimlerden kurtuluşun reçetesi bizim için.

Bu konuyu okuyunca çok şaşırdım.Siz değil miydiniz yahu; Mesut, Almanya'yı seçti diye adamı hain ilan eden?

Ne oldu da bir anda "Normal tabi orda doğup büyüdü."noktasına geldik?

Doğrusunu isterseniz sevindim ama. =)

hangi 5 kişi türkmüş ben anlayamadım

mesut özil ve hiç oynamayan serdar taşçı

yani 2 kişi sadece

buraya kadro kuranlar da gökhan inler ve ereni koymuş

onlar isviçrede zaten

Bu konuyu okuyunca çok şaşırdım.Siz değil miydiniz yahu; Mesut, Almanya'yı seçti diye adamı hain ilan eden?

Ne oldu da bir anda "Normal tabi orda doğup büyüdü."noktasına geldik?

Doğrusunu isterseniz sevindim ama. =)

Konu Mesut Özil'se tavrım hep belliydi.. Türkiye'de doğup büyümeyen ve bugüne kadar da Türkiye taraftarından destek görmeyen bir futbolcunun Almanya'yı seçmesi, Mesut'u bugünkü Mesut Özil yapanlara ve kendisine büyük haksızlık olur.

O yüzden geldiğimiz nokta en doğrusu vesselam

Saçmalık!

Adamlar Türkiye'den futbolcu bulup Almanya'ya getirmiyorlar ki, Almanya'da doğmuş gurbetçi gençleri mükemmel bir şekilde yetiştirip dünya piyasasına sunuyorlar. Nuri'nin Nuri olmasında, Mesut'un Mesut olmasında en büyük etken Almanya'da aldıkları eğitimdir. Esas biz onların yetişdirdiği Türklere dadanarak adamlardan oyuncu çalıyoruz!

Herif besleyip, büyütsün, emek versin, gençlerin mükemmel bir futbolcu olmasını sağlasın, sen zerre emek göstermeden adamların üzerine kon :lol:. Alamanların bize sövmediği iyi :D

Cevap: Capello: "Almanya Türk Oyuncuları Çalıyor"

Emre Can'i kapmak lazim :)

Edit: Emre Can: “Geleceğimde Türkiye yok”

Almanya U-17 Milli Takımı’nın yıldızlarından Emre Can, milli takım tercihini Türkiye’den yana kullanmayı düşünmediğini açıkladı.

16 Tem 2011 19:10:00 Goal.com Türkiye

Bayern Münih’in genç yeteneği Emre Can, Türkiye Milli Takımı’nı seçmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Almanya U-17 Milli Takımı formasıyla etkili bir performans sergileyen başarılı orta saha oyuncusu, Avustralya’da üçüncü olan takımın önemli oyuncularından birisi oldu.

Almanya'nın genç yıldızlarıyla tanışın. Milli takım tercihini değiştirmeyeceğini belirten Emre Can, Sport1.de’ye yaptığı açıklamada, “Almanya formasıyla oynamaktan keyif alıyorum. Türkiye’yi seçme gibi bir düşüncem yok. Almanya Milli Takımı’nda sonuna kadar gitmek istiyorum” dedi.

Futbolcu izleme komitesi üyesi Erdal Keser ise Almanya U-17 Milli Takımı’ndan Türkiye’ye geçişlerin olacağını belirtken, “2 ya da 3 genç oyuncudan Türkiye için söz aldık. Şimdilik isim vermek istemiyorum. Açıklama yaparsam, genç arkadaşlarımızı zor durumda bırakabiliriz” diye konuştu.

U-17 Şampiyonasında Meksika’ya yarı finalde 3-2 yenilen Almanya, Brezilya’ya 4-3’lük skorla geçerek bronz madalyayı almıştı.

Defans

14 Kaan Ayhan 10.11.1994 FC Schalke 04 20 2

4 Koray Günter 16.08.1994 Borussia Dortmund 19 4

13 Koray Kacinoglu 20.07.1994 MSV Duisburg 8 -

6 Robin Yalcin 25.01.1994 VfB Stuttgart 17 -

Orta Saha

10 Levent Aycicek 14.02.1994 SV Werder Bremen 21 8

8 Emre Can 12.01.1994 FC Bayern München 22 3

Forvet

11 Okan Aydin 08.05.1994 Bayer 04 Leverkusen 21 5

9 Samed Yesil 25.05.1994 Bayer 04 Leverkusen 21 19

Samed Yesil güzel olur ..

Cevap: Capello : "Almanya Türk oyuncuları çalıyor"

Capello baba akıllı adamdır ,en büyük rakibi olarak gördüğü Almanya ve İspanya hakkında bu tip açıklamalar yapması normal ...Kısa sürede İspanya milli takımına da bir kulp takar ...

vay be gören varmis demek. dedigin gibi, ortaligi karistirmak acisindan her tür yorumu yapar. Niyeti sirf dengeleri bozmak ve bundan firsatlanmak ;)

Derdi seni mi buldu? Bizimkiler gayet memnun halinden halbukusi.

Capello gözlerimi yaşarttı.Ne zamandır Capello'dan Türkiye'nin haklarını savunmasını bekliyorduk, eksik olmasın.Keşke Roma-Galatasaray maçında da aynı duyarlılığı gösterseydi!

Üst Alt