Cedric Bakambu Durdurulamıyor! 38 Maç, 22 Gol! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cedric Bakambu Durdurulamıyor! 38 Maç, 22 Gol!

villarrealde-bakambu-05752766ccdd086b7749.jpg

Sezon başında Bursaspor'dan Villareal'e transfer olan Cedric Bakambu, bugün Getafe'ye attığı golle beraber son 7 maçındaki 8. golünü kaydetti.

Perşembe günü oynanan Sparta Prag maçında attığı 2 golle takımına Avrupa Ligi yarı finali yolunda hayat veren Cedric Bakambu, gollerine 3 gün sonra oynanan Getafe maçında da devam etti.

Villareal'in Getafe'yi 2-0 yendiği maçta ilk golü atan Kongolu forvet, son 7 maçındaki 8. golünü kaydetti.

Sezon başında Bursaspor'dan 7,5 milyon euro bonservis bedeliyle transfer edilen 24 yaşındaki forvet, bu sezon La Liga'da 12. golünü attı ve takımının ligdeki en golcü oyuncusu oldu.

24 yaşındaki forvet, bu sezon Villereal forması giydiği 38 resmi maçta 22 gol atmayı başardı.

Eurosport

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu adamdan bişey olmaz soşonun b takımında oynadığı günlerden bu yana izliyorum klasik cahil türk taraftarı olmasanız sizde tüm dünyadaki ligleri izlerdiniz ve bilirdiniz.

Son düzenleme:
Iyi güzel de biz buna hayatta 7,5 veremezdik. Zaten biz istesek Bursa 10-12 den açardı kapıyı.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Bruma gibi oyuncuya 10 vereceğimize buna verirdik hiç değil yüreğimiz yanmazdı...
Ya Bruma kötü oyuncu değil aslında yanlış transferde değil bizim o kadar paraya genç ve gelişimini tamamlamamış oyuncu almamız yanlış.

Çünkü bizim genç bir oyuncuya verebileceğimiz ne eğitim ne de destek yok. Daha genç oyuncuya o kadar para verecek kıvama gelmedik, çünkü kulüp olarak bunun ortamı yok bizde.

Bakambu'nun da eksikleri vardı ve mesela benim gördüğüm kadarıyla Bursa'da varolan son vuruş ve gol şansı değerlendirme sorunlarını gidermiş bir nevi. Bizde de olsa bunlar olurmuydu pek emin değilim açıkçası.

Biz daha gelişimini tamamlamış, takıma neler verebileceğini veya göstereceği performansı az çok tahmin edebildiğin "yıldız" statüsündeki adamlara bu denli yüksek bonservisleri ver(e)mezken gittik Bruma ya o kadar para savurduk.

Hem de futbolcu geliştiremeyen bir kulüp olarak. Buna yavaş yavaş başlanılması gerekirken, biz bir nevi yüzme bilmeden denize balıklama atladık.

Neyse uzattım biraz ama dediğin pek doğru değil bence.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Volkan
Hosogai Mabiala Serdar Eren
Sercan Ndiaye Castro Visca
Eto'o Eren​

Yedekler: Hayrullah, Skubic, Yalçın, Batalla, Aatif, Rodallega, Stancu

Hayallerimdeki anadolu karması

Üst Alt