Çin'de Yaşanan İnanılmaz Kaza! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çin'de Yaşanan İnanılmaz Kaza!

Yazacaklarım tuhaf gelebilir, bana bile tuhaf geliyor çünkü ama yazmadan edemeyeceğim; bazen boşluğa düşünce halime şükretmek için bestgore'a girip videolar izlerim, abartmıyorum olayların %90'ı Çin ve Brezilya'da vuku buluyor. Sebebini cidden merak ediyorum, hadi Brezilya'da suç oranı çok yüksek özellikle cinayet oranı felaket bu yüzden sıkıntılı görüntüler sık oluşuyor da Çin'e ne oluyor ? Bu adamlar Konfüçyüs felsefesini özümsemiş, nüfusuna oranla suç oranı düşük bir memleket değil mi ? Bence bunlar hep Mao. Kültür devriminde bunların beyin yandı, ben böyle düşünüyorum.
Bu nasıl bir site diye girdim... Girmez olaydım.

Öyle bir eylemde bulunsaydınız hassas olduğunuz izlenimini edinirdim. Ağlayacak kadar hassas olsaydınız lütfen bu kadar hassas olmayın önerisinde bulunurdum, zira fazla hassas olmak, ki kendimden biliyorum çok iyi şeylere yol açmıyor.

Ben çok hassas biriyimdir. Hassas insanlar çok kıymetli insanlardır. Kıymetimiz dünya barışı için önemlidir

Ben çok hassas biriyimdir. Hassas insanlar çok kıymetli insanlardır. Kıymetimiz dünya barışı için önemlidir

Kıymetli olmamız genele hitap etmiyor maalesef, düşüncesiz onlarca insan var; biz sadece kalp kırmamak için kırılanlardanız, üzmemek için üzülenleriz, düşünceli olmamıza karşın kolaylıkla önemsenmeyenleriz. Bu kadar acıtasyon sanırım yeter :)

rotten'a en son 2003te fln bakmistim
bir helikopter pilotu, alev, goz cukuru ve kurtcuklarla ilgili bir resim diyeyim de siteden emekli olmama vesile olan mevzuyu anlayin innit

Ha bu arada %90'ı Çin ve Brezilya dedim ama yanlış anlaşılmasın, Suriye-Irak-Afganistan falan sayılmıyor tabi. Oralarda yaşananlar canilikte top nokta, başka bir seviye. Ben o gibi videoların izlenmesinde fayda görüyorum, tabiki yaş yeterli olması kaydıyla.

İnsanlar; özellikle ergen ve genç yaştakiler savaşın, açlığın nefretin ne olduğunu tam kavrayamıyor. Arkada nınnırı nınnırı nınnırı kv müziğiyle sıka sıka gezeceklerini falan zannediyorlar veya daha da kötüsü savaş çıkınca evlerinde oturup en ufak bir sıkıntı yaşamadan olanları internet üzerinden takip edebileceklerini, yaptıkları paylaşımlarla RT ve Fav manyağı olacaklarını sanıyor. İnsan bir şeyi kaybetmeden değerini anlayamıyor ne yazık ki, diyalog kapısının her daim açık olmasının önemini o tarz videoları izleyerek bir nebze anlayabilir belki.

Videoyu izlediğimde dehşete kapılmıştım. Oldum olası koyunlardan çok korkarım. Yaklaşamam, dokunamam. Çok uzun zaman önce bir korku filmi izlemiştim. Adını hatırlamıyorum. Hayal gibi aklımda. Koyunlar insanlara saldırıyordu. Onun etkisi vardır.

Sağ Kapıdan çıkan...yırttı sandım..lakin sola gidince...

Benim anlamadım. Millet orda niye hemen yoldan uzaklaşmıyor ?
Başka ülke olsa millet direk başka yere giderdi... (Hızlı) yol ortasında beklenmez

Ayrıca tırlar da ne alaka sol şerit de?

Çin hakikaten garip bir ülke

Çin mi garip ülke

Türkiye de otoban da 110-120 ile giderken otobüs ya da tır tarafından sollanmamışsınız ya da hadi lan bassana anlamında selektör yememişsiniz tırcı abilerden

Çin mi garip ülke

Türkiye de otoban da 110-120 ile giderken otobüs ya da tır tarafından sollanmamışsınız ya da hadi lan bassana anlamında selektör yememişsiniz tırcı abilerden
Sinop dönüşü Adapazarına kadar çok rahat geliyorum, ondan sonra İstanbul Sultangazi semtine kadar korku dolu anlar. Hele ilk sefer kendim geldiğimde ki yaşadığım gerginliği hala unutamadım.

Sinop dönüşü Adapazarına kadar çok rahat geliyorum, ondan sonra İstanbul Sultangazi semtine kadar korku dolu anlar. Hele ilk sefer kendim geldiğimde ki yaşadığım gerginliği hala unutamadım.

bunlara direksiyon eğitiminden önce fizik yasalarını öğretmen lazım

eylemsizlik ve kinetik enerjinin ne olduğunu bilseler altlarında ki bilmem kaç beygirlik tırların aslında o hızlarda asla durduramayacakları birer ölüm treni olduğunu anlarlar belki

Sağ Kapıdan çıkan...yırttı sandım..lakin sola gidince...

Benim anlamadım. Millet orda niye hemen yoldan uzaklaşmıyor ?
Başka ülke olsa millet direk başka yere giderdi... (Hızlı) yol ortasında beklenmez

Ayrıca tırlar da ne alaka sol şerit de?

Çin hakikaten garip bir ülke

sen hic türkiyede araba kullanmadin herhalde
en boktan en yavas araba bile sol seridi isgal eder
selektör yaptigin zaman da gurur yapar hic gecmez sag tarafa
egitim ile alakali bir sey bu
mesela almanyada ben sol seritte bir kere bile tir görmedim
türkiyede böyle seylere dikkat etmezsen hayatini tehlikeye atmis oluyorsun hemen

demek ki yol güvenli haline gelene kadar öyle aval aval beklememek gerekiyor.

kazadan epey sonra bile geriden gelen bir araç daha ciddi zarara yol açabiliyor.

keşke bunu öngörüp orta refruja atlayabilselerdi.

bence tır şoförü frenleri patladı yada geç gördü olan biteni sonra da manevra yapmaya çalıştı arabalara çarpmamak için ama kenarda bekleyenleri fark edemedi.

trajik bir kaza ve mavi tır hatalı diyebiliriz.

Üst Alt