Çocukluk Hayallerinizi Gerçekleştirebildiniz mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çocukluk Hayallerinizi Gerçekleştirebildiniz mi?

Yok pek zor gelmiyor. Cocukken ayakkabi boyacisi veya dolmuşçu olmak istiyordum.

Yine de sagol. :D

SM-N920I cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Hayattan büyük beklentileri olmayan, küçük şeylerle de yola devam etme özgüveni olan bir çocuk.... Ailen çok memnun olmuş olmalı.

Zaten hayallerinde, büyüyünce artık hobi olarak bile yapabileceğin şeyler... Hayaline sadece birazcık iştah/istek, ilgi/zaman ayırma ve uzanıp almak kalmış bence..
Yok yaw cocukluk safligi iste.

Biraz daha buyuyunce hayaller degisti haliyle. Onemli hayallerim vardi ama su an bunlarin cok daha altindayim. En buyuk sebebi kendi salakligim. Baska etkenler de var tabi. Zaman zaman canim cok sıkılıyor bu duruma ama yaptigim hatalar bana ait. Kendi tecrubelerim. Surekli baskalarinin tecrubelerini dinleyip, hayatimi o yonde sekillendirsem su an belki de hayal ettigim yerde olurdum ama belki de hayata bakis acim cok daha kisitli olurdu. Mutlu muyum? Hayir. Umutlu muyum? Cok degil. Pisman miyim? Baya. Ama kendi cizdigim yol. Bakalim nereye kadar gidecek...

Yok yaw cocukluk safligi iste.

Biraz daha buyuyunce hayaller degisti haliyle. Onemli hayallerim vardi ama su an bunlarin cok daha altindayim. En buyuk sebebi kendi salakligim. Baska etkenler de var tabi. Zaman zaman canim cok sıkılıyor bu duruma ama yaptigim hatalar bana ait. Kendi tecrubelerim. Surekli baskalarinin tecrubelerini dinleyip, hayatimi o yonde sekillendirsem su an belki de hayal ettigim yerde olurdum ama belki de hayata bakis acim cok daha kisitli olurdu. Mutlu muyum? Hayir. Umutlu muyum? Cok degil. Pisman miyim? Baya. Ama kendi cizdigim yol. Bakalim nereye kadar gidecek...

Usta sen hayallerle hedefleri karıştırdın gibime geliyor.
İLkokulu bitirip ortaokul seviyesine gelindiğinde hayatı tanımaya başlayınca çocukluğun uçuk hayalleri, yerini ayakları y-ere basan sağlam hedeflere bırakmaya başlar.Herkes hedefine ulaşsaydı eğer eğlenmek gitiğin bar/cafe/ restaurantlarda servis elemanı bulamazdın,gezmek için yazlık otele gitsen odanı hazırlayacak servis elemanı bulamazdın.

Hedeflere uaşmanın zorluğu da burada zaten. Hedefler içinde bulunduğun şartlara göre evrimde geçirebilir, bir alt kümeye de düşebilir.

Şu hayatta en büyük hedef; bedenine iyi bakıp yaşlanınca mümkün olduğunca geç ihtiyarlamaya yatırım yapılmalı..
GERÇEKTEN GERİSİ YALAN ....

Üst Alt