Cris Resmen Galatasaray'da - Sayfa 49 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cris Resmen Galatasaray'da

Cevap: Cris Resmen Galatasaray'da

Lyın forumlarında çok üzülüyorlar onlar için efsane bir futbolcu tabi.

Lyonluların yazdığı mesajlara bakınca bu fransızların aşırı duygusal olduğu izlenimi uyandı. Bilmiyorum belki gerçekten öylelerdir...

ben ve kardeşlerim bu sene 4 kombinemizi yeniledik, formamızı aldık, storedan sürekli alışveriş de yapıyoruz. gsbonus ve gsmobile kullanıyoruz. her maça gidiyoruz, sesimiz yettiğince tezahuratımızı da yapıyoruz. ama crisi beğenmedik diye taraftar denmiyor bize öyle mi? yönetim ne yapsa sorgusuz sualsiz destekleyecek miyiz?

böyle mi iyi taraftar olunuyor. cris geldi ve biz beğenmedik ama desteğimizde en ufak bir değişme yok. sadece fikrimizi söyledik.

ben sadece galatasarayıma yakıştıramıyorum bu transferi, hiç olmasa daha iyiydi, yada iyi bir solbek alınsaydı da baltayı da stoper alternatifi olarak düşünüp yola dany semihle devam edebilseydik. hem solbek alternatifimiz olurdu hem stoper.

dip not : hasan şaş cristen 10 ay büyük

Gurkan oncelikle evet iyi bir taraftarsin, fakat futbol bilgin kotu diyelim o zaman, Lyon gibi her sezon avrupa'da oynayan bir kulubun 8 sezon as oyuncusu ve kaptanligini yapmis bir oyuncuyu Galatasaraya ne acidan yakistiramadin? Yas olayina gelirsek cok begendigimiz Ujfalusi gecen sezon takima katildiginda 33 yasindaydi yani sadece 2 yas daha gencti, bugun gurubumuzda dunyanin en iyi futbol takimlarindan biri Man united'in kadrosunda as stoper yanlis bilmiyorsam Cris'den daha yasli 36 yasindaki Ferdinand oynuyor, ayni sekilde 38 yasindaki Giggs daha 2 sezon oncesine kadar ilk 11'de oynuyordu ki Turkiye'ye cok agir sozlesme kosullari olmadan baska kimi getirebilirsin Galatasarayimiza?

24 Mart 1978 urjfalusi

3 Haziran1977 cris

ujfalusı sakatlanmasa herşey ıyııdı kardeş 9 ay buyugu ve kesinlikle daha iyisi gelince kıyamet kopar bızım taraftarın kafası boyle çalışıyor tabı nekadar taraftar denırse yanı yersen abisi

Senin kafanda Abdurrahman Dilipak gibi çalışıyor! Laflarını bilde konuş! Sen kimsinde millete kafası çalışmıyor yaftası yapıştırıyorsun? Adam gibi eleştirirsin "yanlış düşünüyorsunuz, bence böyle olmamalı" vs vs diyeceğine milleti kafası çalışmıyor diye itham ediyor!

ben diyorum ki alternatifimiz olmayan sol bek mevkiine iyi bir sol bek alınsaydı hakan balta bize stoper alternatifi olabilirdi.

ujfalusi bize geldiğinde hem 33 yaşındaydı (yani 2 yada 3 sene oynayabilecek durumdaydı) hem de son iki sezonundan birinde uefa kupasını kaldıran takımda 40-50 maça çıkmıştı. cris son 2 sezon sezon başına 20 maç civarında yapmış yani kariyerini zaten bitirmiş. ujfaluji 35 yaşına geldiğinde zaten artık emekli olacaktı. gerçekten cris işe yarayacak bir adam olsa neden bize bonservis olmadan verdi fransızlar. toureyi alamadık mesela.

bir de crisin ferdinand, gigs yada ben ekleyeyim scholes ile kıyaslanması da pek mantıklı değil. crisin zaten bu saydıklarımız gibi bir kariyeri hiçbir zaman olmamış.

futbol bilgimin az olduğu fikrine katılmıyorum kendi çapımda takip ederim yıllardır ben de hem galatasarayı hem de belli başlı avrupa takımlarını, ve ısrarla bu transferi ben takımıma yakıştıramadım. dany semih ikilisinin oynaması yanlısıyım ben cl de . bu tecrübeyi kazansınlar ki seneye daha rahat oynasınla cl de.

Dany-Semih ikilisinin oynamayacagini kimse iddaa etmiyor ki zaten, kariyeri boyunca sol bekte oynamis bi adami stopere cekmek ne kadar akillica olur? Zaten Dany ve Semih ilk 11 oynayacaktir, ancak yogun mac trafiginde Cris devreye girer, en fazla sezon sonu gidecek bir adam icin ne laflar sayildi, ne siirler yazildi, Fatih Terim isini bilir, sadece sabirli olmak ve hayirli olsun demek gerek, elestiri elestiri, kitabini yazmislar sanki bu isin.

Bu son maçı değil süper kupa maçı olması lazım.Bu maçtan sonra ligin ilk 2 haftasında oynadı.2. maçta dk 85'de sakatlanarak oyundan çıktı.Daha sonra ki 2 maçta kadroya alınmadı.Büyük ihtimal sakatlıktan.İlk 3 maçta banko 11 başlayan adamı bedelsiz satmalarında ki en büyük etken bence sakatlığı.

ben diyorum ki alternatifimiz olmayan sol bek mevkiine iyi bir sol bek alınsaydı hakan balta bize stoper alternatifi olabilirdi.

ujfalusi bize geldiğinde hem 33 yaşındaydı (yani 2 yada 3 sene oynayabilecek durumdaydı) hem de son iki sezonundan birinde uefa kupasını kaldıran takımda 40-50 maça çıkmıştı. cris son 2 sezon 20 maç civarında yapmış yani kariyerini zaten bitirmiş. ujfaluji 35 yaşına geldiğinde zaten artık emekli olacaktı. gerçekten cris işe yarayacak bir adam olsa neden bize bonservis olmadan verdi fransızlar. toureyi alamadık mesela.

bir de crisin ferdinand, gigs yada ben ekleyeyim scholes ile kıyaslanması da pek mantıklı değil. crisin zaten bu saydıklarımız gibi bir kariyeri hiçbir zaman olmamış.

futbol bilgimin az olduğu fikrine katılmıyorum kendi çapımda takip ederim yıllardır ben de hem galatasarayı hem de belli başlı avrupa takımlarını, ve ısrarla bu transferi ben takımıma yakıştıramadım. dany semih ikilisinin oynaması yanlısıyım ben cl de . bu tecrübeyi kazansınlar ki seneye daha rahat oynasınla cl de.
birader h.balta solbekte okadar yakti bizi yetmedi birde stoperdemi yaksin.crisi stoperde begnmiyosun ama h.balta orda oynardi diyosun mantiga gel futbol bilgisine gel.ferdinand ve gigsin kariyeriyle crisi neden kiyaslamayalim?soylede bilelim.bu 3 icimde nerdeyse kendi kluplerinde efsane olan adamlar.sen bundan 5 yil once crisi alsan avrupa inlerdi ayni sekilde ferdinandi da o yasta alsan.her türlü kiyaslanir arada kariyer yonunden pek fark yok

sikeciler ve serefsiz medya once yere göge sigdiramadiklari alexin yasina baksin,oda 35 yasinda.35 yasinda adam icin baskanlarinida aykutuda linc etmeye hazir vaziyetteler.gecsinler bu ayaklari

Hayırlı olsun inş başarılı olur da başka adam mı yoktu demeden edemiyorum. En kötü ihtimal M.City'nin şu genç oyuncusunu kiralasaydık. (Stefan Savic)

birader h.balta solbekte okadar yakti bizi yetmedi birde stoperdemi yaksin.crisi stoperde begnmiyosun ama h.balta orda oynardi diyosun mantiga gel futbol bilgisine gel.ferdinand ve gigsin kariyeriyle crisi neden kiyaslamayalim?soylede bilelim.bu 3 icimde nerdeyse kendi kluplerinde efsane olan adamlar.sen bundan 5 yil once crisi alsan avrupa inlerdi ayni sekilde ferdinandi da o yasta alsan.her türlü kiyaslanir arada kariyer yonunden pek fark yok

Benim mantığıma gelmeden önce okuduğumuzu anlamaya çalışalım. Biraz daha açmak gerekirse ben diyorum ki, sene başı transfer planlaması yapılırken danynin alınıp servetin gönderilmesiyle, bizim elimizde 3 Tanesi iyi biri vasatın biraz altında 3 stoperimiz vardı, ama 1 tanesi fena değil 1 tanesi de ne olduğu belki olmayan (çağlar) 2 sol bekimiz vardı. Ben olsam hakandan daha iyi bir stoper bulup bakanı aynı zamanda hem sol bek hem de stoper için ALTERNATIF olarak düşünürdüm. Ujfa mı sakatlandı semih dany banko zan ve balta alternatif, sol bekim mi cezalı alternatif hakan. Begenmedigin hakan cezalı veya sakat olursa ne olacak şimdi. Diyorsun ki klubunde efsane olmuş. Bak alex de klubunde efsane ve 35 yaşında. Yani alinir senin mantiginla. Ve ferdinand gigs scholes hangi takımda efsane olmuş ve hangi kupaları kaldirmis

Önce ona bakarım ben. Son iyi senede kaç maça çıkmış bizim efsane, takımı neredeymis? Ama doğru senin futbol bilgin benden üstündu onu unutmuşum. Pardon.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

Cevap: Re: Cris Resmen Galatasaray'da

Benim mantığıma gelmeden önce okuduğumuzu anlamaya çalışalım. Biraz daha açmak gerekirse ben diyorum ki, sene başı transfer planlaması yapılırken danynin alınıp servetin gönderilmesiyle, bizim elimizde 3 Tanesi iyi biri vasatın biraz altında 3 stoperimiz vardı, ama 1 tanesi fena değil 1 tanesi de ne olduğu belki olmayan (çağlar) 2 sol bekimiz vardı. Ben olsam hakandan daha iyi bir stoper bulup bakanı aynı zamanda hem sol bek hem de stoper için ALTERNATIF olarak düşünürdüm. Ujfa mı sakatlandı semih dany banko zan ve balta alternatif, sol bekim mi cezalı alternatif hakan. Begenmedigin hakan cezalı veya sakat olursa ne olacak şimdi. Diyorsun ki klubunde efsane olmuş. Bak alex de klubunde efsane ve 35 yaşında. Yani alinir senin mantiginla. Ve ferdinand gigs scholes hangi takımda efsane olmuş ve hangi kupaları kaldirmis

Önce ona bakarım ben. Son iyi senede kaç maça çıkmış bizim efsane, takımı neredeymis? Ama doğru senin futbol bilgin benden üstündu onu unutmuşum. Pardon.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

Katılıyorum. Olmuşa çare yok tabi ama sezon başında en azından Dany yerine sol bek de oynayabilen Chivu' yu transfer etmiş olsaydık şu an yaşadığımız sıkıntıların çoğu olmayacaktı.

Cris hakkinda olumsuz seyler yazmadan once 2 defa dusununun. Yoksa cok fena kapak olur size..

Az once Cris'in Lyon'da Troyes ile 2 hafta once oynadigi en son maçi tamamen seyrettim. Cris fena oynamadi.

Kafa toplarinda cok cok iyi. Sanildigi gibi hantal ve agir degil, gayet seri ve fizigini cok iyi kullaniyor. Hatta bu sayede karsi takimdan bir futbolcunun kirmizi kart almasini neden oldu. Ayrica topu oyuna cok iyi sokuyor.

Yanliz maca kritik 1-2 pozisyon hatasi da yapti, mesela karsi takimin bir ataginda arkada kalmak yerine futbolcunun ustune gitti. Ama bunun Lyon'un taktiginden kaynaklandigini dusunuyorum, cunku alan savunmasi yerine daha cok adam adama savunma taktigiyle oynuyorlar. Bizde o tur sorunlar yasayacagini dusunmuyorum.

Macin 85. dakikasinda oyundan cok buyuk alkislarla alindi. Spiker taraftarin Cris'e cok buyuk saygi duydugunu ve cok sevdigini soyledi.

Boyle bir oyuncuyu son dakika transferi olarak, bonservis bedeli odemeden almak cok iyi bir hamle. Ujfalusi'nin boslugunu cok iyi sekilde dolduracagina inaniyorum. Ligde Cris banko oynar, Sampiyonlar liginde Dany-Semih ikilisiyle gayet iyi oynariz. Umarim hayirlisi olur.

Üst Alt