Cristiano Ronaldo: Tarihin En İyisiyim! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cristiano Ronaldo: Tarihin En İyisiyim!

dedikleri belki doğrudur ancak ben Ronaldoyu izlerken keyf almıyorum. Messi harici çoğu oyuncuyu izlerken keyf almıyorum artık. Eski stil yıldızlar daha cazipti son temsilci buffondur bu kategoriden. Artık oyuncuların çoğu makinalaştı ronaldoda bu makina topçuların başını çekiyor.
Peki Ozan Hocam söylediklerinden yola çıkarak; Messi makinalaşmış ve belli bir sistematik düzen ile oynayan bir takımın en önemli çarklarından biri iken Ronaldo daha spontane değil midir ? Senelerdir izlemiş olduğumuz Barcelona makine tabirine daha çok uyuyor sanırım.

dedikleri belki doğrudur ancak ben Ronaldoyu izlerken keyf almıyorum. Messi harici çoğu oyuncuyu izlerken keyf almıyorum artık. Eski stil yıldızlar daha cazipti son temsilci buffondur bu kategoriden. Artık oyuncuların çoğu makinalaştı ronaldoda bu makina topçuların başını çekiyor.
Hazard
Coutinho
O.Dembele

o boslugu bi nebze olsun doldurabilecek isimler.

Peki Ozan Hocam söylediklerinden yola çıkarak; Messi makinalaşmış ve belli bir sistematik düzen ile oynayan bir takımın en önemli çarklarından biri iken Ronaldo daha spontane değil midir ? Senelerdir izlemiş olduğumuz Barcelona makine tabirine daha çok uyuyor sanırım.
Yani bu işi messi mi ronaldo mu paradoksuna çekmeğe gerek yok. Messinin oyun stili beni heyecanlandırıyor. Oyun görüşü hızı ona has yeteneği v.s

Günümüz topçularının çoğu makina gibi işleyen sistemlerin içinde makinayı çalıştıran küçük mekanizmalar gibi. Eskiden gerçekten tek başına maç alan karizmatik oyuncular vardı şimdi ise maç kazanmak için bu yetmiyor. Günümüzde artık kabul edilen maçları yıldızlarla değil sistemlerin takımların kazandığı.. Takımın kötüyse messi ronaldo olsan kazanamazsın.

Futbolun zirve dönemini yaşıyoruz. Tempo güç ve kalite her geçen gün artıyor. Bu açıdan bugün messi Ronaldo nun yaptığı iş eski dönemlerde best in cruyffun maradonanın yaptığından daha zor. Çünkü artık sadece özel yetenek yetmiyor üst düzey fizik, taktik bilgi, pozisyon alma, yüksek profesyonel lik gibi şartları yerine getirmen lazım büyük topçu olabilmek için..
Bu açıdan Ronaldo ben gelmiş geçmiş en iyiyim diyorsa yadırgamam ancak dediğim gibi ben belirttiğim eski stil oyuncuları seviyorum. Zidane hagi buffon gibi adamlar beni daha çok cezbediyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mevzu en iyi santrfor ise, Mourinho' nun ''Gerçek Ronaldo, Brezilyalı olanı yani'' ifadesine katılırım...En iyi futbolcu kavramı ise karışık mevzu; kimi kaleci mevkiini önemli bulur, kimi orta saha vs vs...

Sebepleriyle açıklarsan sevinirim. Bir de bu herifin benim yapamadıklarımı başkaları da yapamıyor ifadesine doğru diyorsan onu da anlatırsan sevinirim.

Geçelim bunları M. Bey

Öncelikle hiç hoşlanmadığım şeylerin başında kıyas gelir. Çünkü kıyas genellikle görece yapılıyor. -e göre, -a göre...

Bilimsel olarak, matematiksel olarak kıyas yapalım ve konuyu kapatalım. Bu konuda Doruk Ata TANRIVERDİ bize yardımcı olsun. Döksün önümüze istatistikleri.

Bana göre, zevkime, futbol anlayışıma göre en iyi oyuncu Ronaldo. Bireysel yetenek ve en önemlisi katkı olarak bana göre Ronaldo daha önde. Çok klişe olacak üzgünüm ama Ronaldo olmasaydı Portekiz Avrupa Kupası'nı kazanabilir miydi?

CV'ye bakarım ben. Sayılara bakarım, kupaya bakarım. Kimin CV'si daha güçlü?

Öncelikle hiç hoşlanmadığım şeylerin başında kıyas gelir. Çünkü kıyas genellikle görece yapılıyor. -e göre, -a göre...

Bilimsel olarak, matematiksel olarak kıyas yapalım ve konuyu kapatalım. Bu konuda @Doruk Ata TANRIVERDİ bize yardımcı olsun. Döksün önümüze istatistikleri.

Bana göre, zevkime, futbol anlayışıma göre en iyi oyuncu Ronaldo. Bireysel yetenek ve en önemlisi katkı olarak bana göre Ronaldo daha önde. Çok klişe olacak üzgünüm ama Ronaldo olmasaydı Portekiz Avrupa Kupası'nı kazanabilir miydi?

CV'ye bakarım ben. Sayılara bakarım, kupaya bakarım. Kimin CV'si daha güçlü?
Bireysel yetenekten kastin nedir tam olarak?

Son düzenleme:
tumblr_inline_nh3tn99oom1t0h6ke.gif

En kötü dediğimiz maçlarda pozisyonlar yaratıyor. İki ayağını da kullanabiliyor. Topu ayağında tutabiliyor.
Anladim.
Ben özellikle bu konu özelinde Messi´yi daha önde görüyorum, hatta benim icin Hazard bile daha iyi.
Genele baktigim zaman bana göre Messi Ronaldonun önünde.
Arkalarindan Hazard ve De Bruyne geliyor benim icin.

Anladim.
Ben özellikle bu konu özelinde Messi´yi daha önde görüyorum, hatta benim icin Hazard bile daha iyi.
Genele baktigim zaman bana göre Messi Ronaldonun önünde.
Arkalarindan Hazard ve De Bruyne geliyor benim icin.

Kenan ikisi de çok iyi. Bunun keyfini sürmek lazım. Bu iki oyuncuyu ayıracak şey kişilerin futbol zevkleridir. Messi kötü diyen çarpılır. Keza Ronaldo da öyle. Bana şu aralar dünyanın en boş tartışması gibi geliyor.

Nerde su eski jenarasyonun tadı şimdiki apaçi bebeler kendini bişey zannediyor

a1e4259e0a34ad947306956cec728978.jpeg

2ac9c8d3fcd9b0d30013aa135543c3b8.jpeg

cff8be09689ec252d549969d135004d0.jpeg

1736cfd697b741bdc10ed91004eb845c.jpeg

629881dc1a0fa51422f0269026b7d844.jpeg

29c22bda5009156b0d5563596a54cc59.jpeg

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Bir Futbolsever olarak Futbol ile ilgili en büyük hayal kirikligim Ronaldo´yu (dokuz numara) doya doya izleyememek.

Üst Alt