Çukurca’da Saldırı | 24 Şehit, 22 Yaralı | Kara harekatı başladı - Sayfa 31 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çukurca’da Saldırı | 24 Şehit, 22 Yaralı | Kara harekatı başladı

Cevap: Çukurca’da Saldırı | 24 Şehit, 22 Yaralı | Kara harekatı başladı

Verilsin arkadaşım n'olur yani...Devlet okullarında İngilizce,Almanca öğretilmesiyle Kürtçe ya da Lazca öğretilmesi arasında ne fark var?

Hakikaten yanlış bir benzetme yapmışsın.

Yukarıdaki paylaştığın resime karşı bende bir kaç resim eklemek istedim.

photo_US_NY_17_28956_6195.jpg

LivStrandRdSign7122.jpg

images

Verilsin arkadaşım n'olur yani...Devlet okullarında İngilizce,Almanca öğretilmesiyle Kürtçe ya da Lazca öğretilmesi arasında ne fark var?

Aşağıda almanyada ki türkler kendi dilleri ile ilgili falan filan birşey vardı. Bizim vatandaşlarımız ülkeyi bölmek istemiyor ama fark burda.

Özgürlük verirsen bu saatten sonra bitersin NOKTA . ki bop eşbaşkanı 2 yıl önce kırmızı halılarla karşılayarak gereken özveriyi gösterdi zaten.

İstemeyen gitsin kardesim bu ülkeden olay kürtce konusmak falan değil gayet özgürce konusuyorlar zaten.

Çok iyi olan kürt insanlarda var ama bir çoğu inanılmaz derecede vatan haini şerefsizdir.

PKK'ya tepki mesajı yazmıstım bir facebook sayfasında bana özelden küfür yağdırdılar.

Kuru'nun yanında yaşta yanıyor bu tip leş insanlar yüzünden bütün kürtler lekeleniyor kürt deyince insanlarda artık değişik bir algı oluşuyor bu benim yüzümden değildir sanırım?

Sözüm meclisten dısarı kardes

Vay ne güzel ya bende bunu bekliyordum. Katledilen bütün Türkleri unutup Ermeniyiz diye bağıran aydınlarımızdan sonra. Birileride çıkıp olayı buralara kadar çekmeliydi. BDP lanetlesin terörü bağrımıza basalım onu, bugüne kadar olanlarıda unutalım. Okullardan nutuğu kaldıralım bugün, yarında istiklal marşını kaldırırız olaki rum kökenli, ermeni kökenli vatandaşlarımıza ayıp olur. İsteyen istediği dilde konuşsun. Bir insanın anne dilinde konuşması tabiki engellenemez ama bu devletin tek resmi dili var. Türkçe bilmeyene Kütçe, lazca, Zazaca, Ermenice, İngilizce, Arapça bilen avukat tutulur. Beyler silkinin kendinize gelin. Siz verdikçe adamlar fazlasını istiyor. Bugün burda atıp tutmak kolay ölenlerden hiçbiri sizin kardeşiniz eşiniz evladınız değil. Adamlar birlikte yaşamak istemiyor. Adamlar insan gibi yaşamak bile istemiyor. Elektik faturası ödemezler, su faturası ödemezler hepsinin Sağlık masraflarını devlet karşılar, Askeri öldürürler, Öğretmeni öldürürler, Doktoru öldürürler, Kundaktaki çocuktan, hamile kadınına kadar herkesi öldürürler siz ne diyorsunuz? Zannediyormusunuzki bunların hepsini yaptığınızda bunlar duracak. Bu adamlara iş kuruyorsun yıkıyorlar, araç gönderiyorsun yakıyorlar. Çiçek veren polise taş atıp gencecik evlatlarımızı katlediyorlar. Hangi neden nasıl bir sebep kundaktaki bebeğe kurşun sıkmayı haklı gösterir!!! Ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyormu? Bu adamlar kimin maşası. Tarihleri boyunca neden hiç bir devlet kuramamışlar düşündünüzmü. Onlar duralım dese ABD, AB, İngiltere ,israil, İran Suriye nemalandıkları ülkeler buna izin verirmi. Halen vermekten bahsediyorsunuz. Bu ülkenin artık verecek ne bir tavizi kalmıştır nede bir canı. Heleki aydın ayaklarıyla peşkeş çekilecek vatanı hiç kalmamıştır. Bu devlet bu köpeklerle masaya oturdu. BDP yi zorla meclise soktu. Bu devletin Kürt başbakanı Cumhurbaşkanı İçişleri bakanı oldu. Hangi meslekte Kürt kökenli yok. Doktormu mühendismi askermi öğretmenmi. Hangisinin önü kesilmiş. Sen bakamıyorum diye 1 tane evlat yapmaya korkuyorsun bunlar 15-20 yapıyor. Devlet baksın diyor. Akıllanın artık.

Rabbim mekanını cennet eylesin. Bugün konuşulanları duymadığı için şanslı. Acısı kat kat artardı. Şehidime erken kavuştu. hakkını helal edin anacım sende şehidimde. :sad007:

Çorum'daki Şehidimizin Annesi Oğlunun Acısına Dayanamayıp Vefat Etmiş...

Allah rahmet eylesin...

Bordo bereliler PKK kamplarını kuşattı. Uçaklarımız PKK uçaksavarlarını vuruyor. Allah yardımcınız olsun Aslanlarım. Bu sabahı göstermeyin köpeklere.

bügün tam 1 saat boyunca agladim o gencecik benden daha kücük olan kardeslerimizin böyle ölmesine dayanamiyorum

yokmu bu isin kökünü kaziyacak bir allahin kulu !!

Çorum'daki Şehidimizin Annesi Oğlunun Acısına Dayanamayıp Vefat Etmiş...

Allah rahmet eylesin...

Böyle cesur evlat yetiştirmis ALLAHIM inşallah onun da mekanını cennet eyler o acıyı çekmektense oğluna erken kavusması daha iyi olmus bence ruhları şad mekanları cennet olsun evlet acısı dayanılacak birşey değil çünkü.

Belki hatırlarsınız bundan 1-2 sene önce CENGİZ SARIBAŞ isimli şehidimiz benim çocukluk arkadaşımın amcasının oğluydu babası üzüntüden felç oldu dayanılacak birşey değil çok kötü birşey :/

[video=youtube;p_MMOQQ3MF8]https://www.youtube.com/watch?v=p_MMOQQ3MF8&feature=related[/video]

Bugün bunu tekrar izledim tamamını izlemeye yüreğim dayanmadı.

Sizin İçin Verdim Bacağımın Tekini... Adımı Bile Bilmeyen Şehirler İçin Verdim... Haberleri Yoktur Bundan Olmazda Zaten Ama Bugün Olsa Yine Veririm Bacağımı HELALİ HOŞ OLSUN..
.

"Çorum'da evladının acısına dayanamayan şehit annesi vefat etti"

[video]https://www.facebook.com/photo.php?v=161914030556038[/video]

kingdom of rust' Alıntı:
ister facebook'ta, ister şu günde dışarı çıkıp bir yerlerde "şehitler ölmez, vatan bölünmez" naraları atmış olsunlar, hiç fark etmez. teröre karşı durmak için aklı ancak bugün başına gelmiş olanlara, daha kendine hayrı dokunmazken, vatanı kurtarabileceğini sanan herkese:

merhaba,

beni tanımazsın. beni boşver. sana geçelim. 23 yaşındasın. üniversitedesin. geleceğine dair en küçük bir planın, kaygın yok. sorumsuzsun. ailene, geleceğine, kendine karşı sorumsuzsun. önemli olan çevre yapmak. arkadaşın olmalı. gezmeli, tozmalısın. sadece bunu yapmalısın. kendini geliştirmekten uzak durmalısın. ülkeni kalkındırmak sana mı kalmış? seni okutmak için şu yaşlarında hala ağır işlerde çalışan aileni umursamamalısın. okul zor. hayat zor. boşver derslerini. kal sınıfta. 4 olmadı, 5 olmadı, 7 senede bitirirsin okulu nolacak, ailen okutur seni. eğer sana o ay para gönderemezlerse anne babana da bağırıp çağırmalısın.

gazete okumamalısın. gündemi takip etmemelisin. tekel konumdaki şirketler tek tek özelleştiriliyormuş, boşver. internetin birkaç saatliğine kesildiğinde türk telekom'a iki küfredersin, yeter. 1999 depreminden sonra "birkaç sene ödeyin bakalım, sonra kaldırırız" denilen ötv (bilmezsin sen şimdi, özel tüketim vergisi) hala kaldırılmamış, tersine "güncelleniyormuş," onu da boşver sen. ülkede siyasiler arası diyalog ilkokul 3 düzeyindeymiş, sana mı kalmış bunu düşünmesi? bir seçim olduğunda facebook iletine "bu türk milletinin yarısı gerçekten salak yaaa!!! aziz nesin haklıymış!!" yazarsın olur biter, politik görünme sürecine ayak uydurabilirsin.

ülkeyi ilgilendiren diğer her şey gibi terörle de ilgilenmene gerek yok. boşver, napacaksın haziran ayından beri terör olayları almış başını gidiyormuş. şehit haberinin olmadığı gün yokmuş, bu ülkenin canları birer, ikişer kaybediliyormuş gazetelerde satır aralarında verilen birkaç haberle, boşver. 5 aydır bu ülkedeki şehitlerin sayısı geçen senelerin çok çok üstündeymiş, terörün en çok yoğunlaştığı 1992-94 dönemine yakınmış, düşünme bunları. bir günde, bir anda 24 şehit haberinin gelmesini bekle. bugün gibi. böyle bir anda, normalden (normal?! neyse boşver, düşünme sen) fazla şehit haberi geldiğinde, vatanını, milletini seven ülkenin geleceği rolünü üstlenmelisin. "bu pkklı şerefsizlerin hepsinin .... ....!!! ..... ....!! bekleyin, mezun olayım hepinizi doğramaya geleceğim ..........!!" cümlelerini kurabiliyor, facebook'ta ileti olarak giriyor olmalısın. korkma, arkadaş ortamında "yaa abi ne hakkari'si, kıbrıs'ta yapsam askerliğimi var ya of of, denizci olsam ya da yatsam bir güzel" muhabbetini yine çevirebilirsin. ancak unutma, bu milliyetçiliğin arttığı süreçte facebook'ta atatürk resimleri paylaşman, profil resmini türk bayraklarıyla süslemen de lazım. merak etme, çok beğenilen profil resmine kısa zamanda geri dönersin. bir kaç gün bekle, insanlar profil resimlerini eskisi gibi yapmaya başladıklarında sen de değiştir kendininkini. laf eden olursa, "ne olursa olsun hayat devam ediyor, şimdi hep birlikte durma zamanı" dersin, sorun olmaz.

iki güne unut, hayatına devam et. apolitik yaşa. hayat güzel. sana güzel.
.

Yine söylüyorum tek çare kürtleri Türkleştirmek.Bu kürt bilinci sürdüğü sürece bu devam eder,durdu sanırsınız birgün gelir en zayıf anınızda vurur sizi.

Bordo bereliler PKK kamplarını kuşattı. Uçaklarımız PKK uçaksavarlarını vuruyor. Allah yardımcınız olsun Aslanlarım. Bu sabahı göstermeyin köpeklere.

Amin!!

Sehitlerimizin kani yerde kalmayacak insAllah!

Zap Suyu

Karanlık gecede kara sudan zap suyuna giden yol

Dolunay azaplığında vatanımın

Ay örgüsü saçlarına vurgun düşmüşüm

Alın yazımıza vatan ve bayrak şehitlik yazılmış

En güzel türküyü kurşun söyler özüme

Ola ki Tendürek ağıdı Cudi Gabar türkülerinde

Muhabbeti bulurum bir zaman

Şahadetse aslanların savaşında

Ölümsüzlük şehitlik bayrak hilalinde

Can veren kan veren yiğitler

Yar gönlümüze düşende çıktık dağların başına

Karanlık gecede el uzattık hilale

Vurgun yedik seher rüzgarında

Gurbet türküleriyle selam ettik yar diyarına

Savaş türkülerinde kendimizi bulduk

Vatan türküsüyle huy eyledik her zaman

Kürşat baskınlarında şahadetime destur verilirken

Tekbir-i ilahi ki bayrağımdaki iman

Yıldız yüceliğinde vatan olası gönül

Neylerim neylerim sensiz acep?

Seninle gezerim Şavşat’ı Kars’ı

Seninle inerim Bingöl’den Van’a

Muş’tan el ederim Adıyaman’a

Ben deli sevdalar yaşar uykusu geçerken

Keleş sesinde yas tutarım

Ölen şehitlerin ardından

Mimarisi olduğum Anadolu’yu gezerken

Nasibim bir kurşun olup da düşersem toprağa

Eğer eğer toprak bana asmışsa bağrını

Damla damla düşüyorsa toprağa kan

Bayraklara sarılıyorsa tabutlar

Analar analar ağlıyorsa yitik erlerinin ardı sıra

Gelinler gelinler yas tutuyorsa yiğit erlerinin ardından

Ki Türk devleti öksüz kalacaksa eğer

Koyuver şahin misali saldırsın İbrahim’in delilerini

Mehmetçesine çakal sürüsüne

Ay gökte kaldıkça

Ulu kocaların ak sakalların duası

Üstüne olsun.

(alintidir)

:bayrak:

Ağladım izlerken. Vatanı ne kadar kolay bölmeye kalkıyorlar bugün, nekadar kolay veriyorlar bazı şeyleri. Oturdukları yerden şunuda böyle yapalım, bak buda böyle olsun demek kolay, bir yakınını sevdiğini kaybetmeyene. Kimse bilmiyor ne acılar çekildi çekenden başka. Rabbim bu uğurda kaybettiğimiz tüm evlatlarımızın mekanını cennet eylesin. Gazilerimize kolaylık versin inşAllah. Evlatlarımız sınırın öteki tarafında. Hepsi Allaha emanet olsun.

[video=youtube;p_MMOQQ3MF8]https://www.youtube.com/watch?v=p_MMOQQ3MF8&feature=related[/video]

Bugün bunu tekrar izledim tamamını izlemeye yüreğim dayanmadı.

Sizin İçin Verdim Bacağımın Tekini... Adımı Bile Bilmeyen Şehirler İçin Verdim... Haberleri Yoktur Bundan Olmazda Zaten Ama Bugün Olsa Yine Veririm Bacağımı HELALİ HOŞ OLSUN..
.

sabah 09:00 ıtıbarıyle alınan les sayısı 58 oldu.

Şerefsizler sitelerinde olayda ölen asker sayısının 87 olduğunu ve infialin önlenmesi gizlendiğini söylüyorlar. Başbakan medyayla yaptığı görüşmede olayın çok üstüne gidilmemesini istemiş filan. Güya bir AKP nin Van millet vekiline dayandırıyorlar. Dün Bersan bu rakamın 42 olduğunu söylemişti. 9 noktaya saldırı yapıldı. Eğer Bersan tek bir noktadan bilgi aldıysa geri kalan noktalarla beraber kaybımız büyük olabilir. Umarım bu şerefsiz köpekler yalan söylüyordur.

Çatışma anında mevzilerinde olması gereken korucular bu mevzileri çok önce terk etmişler ve askerlerimiz bu mevzilerden yoğun ateş altına alınmış :( Biz kime silah, maaş veriyoruz?

Üst Alt