D Grubu M:1 | Türkiye 0-1 Hırvatistan | M.S | 12 Haziran - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

D Grubu M:1 | Türkiye 0-1 Hırvatistan | M.S | 12 Haziran

Maçı ortasaha kalabalığına sıkıştırırsak her türlü Hırvatistan lehine olur. Çünkü çok daha iyi top kullanıcı oyuncular var. Ama savunmada kötüler. Oyunu Ortasaha ile defansları arasında oynamamız lazım. O bölgede topu tutacak Oğuzhan, Hakan gibi adamlara alan açacak ve aynı zamanda stoperlere basacak adam gerek. Yani Cenk.

Stoperlere basacak adam gerekli olduğunu katılıyorum ama öyle oynamak istiyorsan topu orada kaybetmeyeceksin. Topu kaybettiğinde 1 2 değil 3 tane kontra atak başlayabilen Hırvat orta saha oyuncusu var (Modric Rakitic ve Kovacic). O kontra atağı başarılı bir şekilde bitiren oyunculara sahip (Manduzkic, 2-3 kanat oyuncuları)

Biz onların bölgesinde top oynamak istiyorsak topu kaybettiğimizde çabuk geri dönmemiz lazım. Bunu forvetsiz ile daha çabuk ve daha iyi yapabildiğimizi düşünüyorum.

Dünkü oyundan sonra yenilgiyle başlarız gibi duruyor. Hırvatların kadrosu bana göre İspanya'dan daha iyi grubu 1. tamamlarlar.

spor0037.jpg

Defansi delik desik edilebilecek iki takim oynuyor , eger sahsen cok begendigim corluka nin sakatligi bizim macta oynamasina engel olursa bu sansimizi arttirir

hirvat macinda maglubiyet disindaki her sonuc ,son maclara girerken durumu ortaya koyacaktir , yeter ki 2 inci maclar sonunda puanlar 6-6-0-0 olmasin , bu olursa tek sansimiz 3 puanla grup ucunculeri icinde 6 da 4 e girmek olacak

Fakat son maclara 1 puanla bile girsek , hem 2 incilik , hem de 4 en iyi ucuncuden biri olma sansimiz canli kalir

ben kritik macin ispanya hirvatistan maci oldugu konusunda diretiyorum , umarim berabere bitmez cunku bazen beraberlik iki rakibin de 2 puan kaybetmesi demek iken bazen iki rakibin 1 er puan kazanmasidir da ayni mantikla .. hele de 3 mac oynayacagin kadar kisa vadeli gruplarda

Bu mac beni Ispanya macindan daha cok korkutuyor nedense.
Modric, Rakitic, Mandzukic, Kalinic, Perisic, Kovacic, Badelj, Srna, Corluka, Vida vs hepsi ust duzey takimlarda,ust duzey top oynayan adamlar.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Bizim orta sahayı övüyor herkes de ben öyle düşünmüyorum. Kötü demiyorum ama oyuncuları çok yanlış kullanıyoruz, yani tercihler çok kötü.

Ozan oynasın diye Topal stoper oynuyor (tabi bir de adam akıllı stoper olmadığı için), Selçuk final golünü attı diye oynuyor yoksa bu haliyle ilk 11 de işi yok, elinde Hakan gibi bir silah var ama kullanmasını bilmiyorsun adamı kanata hapsediyorsun, Arda desen berbat bir durumda, şu an oynayanlar arasında tek laf edilmeyecek adam Oğuzhan gibi.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Bence bizim orta sahamız iyi fakat bir şeyler eksik. O da şu hep aynı tip orta sahalar var ve iki yönlü oynayan,sert,tempolu teknik bir orta saha ihtiyacı var.
Bu tip bir orta saha yok bizde maalesef.
Hoca Ozan Tufan'dan bunu bekliyor ama değil işte :)

Bu tarz bir oyuncumuz olsa orta sahamız çok kaliteli bence ha bir de Hakan Çalhanoğlunu artık doğru yerde kullanması lazım hocanın
İnşallah dün ilk başlattığı şekilde çıkıpta hücum etkinliğimizi baltalamaz Fatih hoca yine

Hoca'nın Hakan'ı doğru yerde kullanması için Selçuk'u kesmesi lazım ki yapmaz. Ozan ya da Topal tarzı biri mutlaka oynar. Oğuzhan'ı kesmek en anlamsız şey olur. zira ortasahada topla öne doğru hareketlenen tek adam.

Bence bizim orta sahamız iyi fakat bir şeyler eksik. O da şu hep aynı tip orta sahalar var ve iki yönlü oynayan,sert,tempolu teknik bir orta saha ihtiyacı var.
Bu tip bir orta saha yok bizde maalesef.
Hoca Ozan Tufan'dan bunu bekliyor ama değil işte :)

Bu tarz bir oyuncumuz olsa orta sahamız çok kaliteli bence ha bir de Hakan Çalhanoğlunu artık doğru yerde kullanması lazım hocanın
İnşallah dün ilk başlattığı şekilde çıkıpta hücum etkinliğimizi baltalamaz Fatih hoca yine
Bizim orta sahada top kapan adam eksik. Bu takımda bu işi en iyi beceren adam Topal, onu da kalkıp stoperde oynatıyorsun Ozan denen gereksiz jerif sevdası yüzünden.

Selçuk-Ozan top kapma özürlü iki adam, hadi Ozan çabalıyor adam kovalıyor falan da Selçuk bizdeki gibi aynı. Resmen Izlanda ya attığı golün ekmeğini yiyor.

Topal oynamalı ön libero da aslında çünkü Topal defansif anlamda Selçuk+Ozan ikilisi kadar oynar, yanına da artık Ozan mı koyulur( bunun pek taraftarı değilim) ya ya Oğuzhan mı olur bilmiyorum ama birşeyler değişmeli orada. Hakan da mutlaka merkeze geçmeli.

burak , ozan ve hele hele arda denen mal herif oynamasın yeter. barça'da götünü yırtan adam ( yine işe yaramıyor da ) milli takımda rezil.

Bizim orta sahada top kapan adam eksik. Bu takımda bu işi en iyi beceren adam Topal, onu da kalkıp stoperde oynatıyorsun Ozan denen gereksiz jerif sevdası yüzünden.

Selçuk-Ozan top kapma özürlü iki adam, hadi Ozan çabalıyor adam kovalıyor falan da Selçuk bizdeki gibi aynı. Resmen Izlanda ya attığı golün ekmeğini yiyor.

Topal oynamalı ön libero da aslında çünkü Topal defansif anlamda Selçuk+Ozan ikilisi kadar oynar, yanına da artık Ozan mı koyulur( bunun pek taraftarı değilim) ya ya Oğuzhan mı olur bilmiyorum ama birşeyler değişmeli orada. Hakan da mutlaka merkeze geçmeli.

Mehmet evet iyi top kapıyor iyi bir kesici onu ben de diyecektim fakat bence hem iyi kesici hem de oyununun hücum yönünde de yaratıcı bir oyuncu lazım milli takıma

Ben milli takımın orta sahasında ki esas eksikliğin komple bir orta saha olduğunu düşünüyorum
He tabii eldekilerden Mehmet Topal orta sahada ki direnci arttıracak nadir oyunculardan biri orası kesin

Ömer Toprak gelmiyor, Serdar Aziz yok, o yüzden diğer stoperlere güvenmediğinden bu Mehmet Topal zorlamasını yaptığını düşünüyorum.
Ha bide tabii hoca böyle garip devşirmeler yapıp kendini hep tatmin etmiştir o da başka bir şey tabii :)

Üst Alt