# Daley Blind - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Daley Blind

Overrated kelimesinin en çok yakıştığı futbolculardan birisi,Yıllardır Manuda falan oynuyor bir tane ekstrasını görmedim,Hollandayı 3-0 yendiğimiz maçta elek olmuştu mesela Shaw ve Blind ikiside yetersiz elemanlar ki Ashley Young oynuyor.

Yavaş bir oyuncu olduğu için bizim aradığımız sol bek değil ama izleyenler bilir bunu sadece. Stoper de Maicon ile de olmaz iki tane ağır oyuncu kaldıramaz orayı. Orta saha da her türlü iş görür. Blind öyle çalım yeteneği ve hızıyla meşhur olmuş bir oyuncu değil, biraz da buna gül istersen.

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

PL'de hele ManU'da yavaş bir oyuncu oynayamaz. Adam 4 Senedir Manu'da oynuyor. En basitinden Adriano.. çok mu hızlı oyuncu? Hayır. Her bekten Marcelo hızı beklenemez.

Bu ligde her türlü fark yaratır.

PL'de hele ManU'da yavaş bir oyuncu oynayamaz. Adam 4 Senedir Manu'da oynuyor. En basitinden Adriano.. çok mu hızlı oyuncu? Hayır. Her bekten Marcelo hızı beklenemez.

Bu ligde her türlü fark yaratır.
Man Utd ile bizim oyun anlayışımız farklı. Bizim takım bu ligde defansı Terim'le kaleden 40-50 metre ileride kuruyor. Mourinho'nun takımları daha kompakt ve geride bırakıyor. Onun orada önünde ve yanında oynayan oyuncuları burada bulamayacak.

Ajax zamanında orta sahaya geçtikten sonra parladı. Sol bekte sürekli eleştirilen oyuncu haline geldi. Bunun sebepleri de çok açık. Zeki ve teknik kapasitesi gayet iyi ama çevik ve hızlı değil. Milli takım da da 6 numara pozisyonunda kullanmaya çalışıyorlar.

Bu yorumları yaparken bunların hepsini dikkate alıp oyuncu hakkında değerlendirmede bulunmak gerek. Lato olayıda ondan daha yetersiz bir oyuncu olduğu anlamı çıkmasın, ben oyuncu profilini dile getiriyorum. Bizim ideal solbekimiz Hakan Ünsal'ın Brezilyalı versiyonu bana göre. 5. vitese taktımı uçacak, teknik kapasitesi ile de hem topu ileriye taşıyabilecek hem de bildiğin muz orta açabilmeli. Böyle bir oyuncu bulup getirmek gerek.

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

8 numara olarak orta sahada iş yapabilir ayakları iyiydi diye biliyorum.
Dün maicon satılsın konusuna da yazmıştım 10 üstü teklif gelirse beleşe bunu alalım diye.

joker orta saha - stoper-sol bek oynar

Kardeşim bıktık artık ayağı iyi ortalama oyunculardan..Biz de fırtına gibi oyuncular alalım..Bir bruma geldi kaç senedir onun da tadı damağımzda kaldı gitti.. 32lik ashley young bunu 10 kere donunda sallar .. Manu iyi bir sol bek alsa da ashley younga çöksek adam hala fırtına gibi o yaşında..

isteyenlerin kacı bu cocugu izledi merak ediyorum ? cünkü izlemiş olsalar bizden uzak dursun derlerdi

bu adam tank gibi agır o yüzden zaten sol bekten sol stopere devsirilidi sol bek oynadıgı zaman bulundugu kanat ya acık veriyor ya da hic calısmıyor

Temposu ile sol beki 6-7 yıl forse eder. Mariano gibi teknik ama temposuz bekin yanına tam gidecek tarz ikinci bek. Forumda gömülmüş ama gelirse anlarsınız. Keşke olsa

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yok buna harbi gerek yok. Ayağı iyi da iyi değil. Çok ağır. Bunun sol bek oynadığı maçları hatırlıyorum facia idi. Ortalar desen sabriden beter.

merkez bölgelerde oynadığında top class olduğunu defalarca belirtmiştim

sol bekte falan oynarken sırıtması yüzünden adamı çöp yapan renktaşlarımız ne yazık ki büyük yanılgı içindelerdi

Üst Alt