Daum: "Galatasaray'ı şampiyon yaparım" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Daum: "Galatasaray'ı şampiyon yaparım"

Anlamadigim seyler var. Boyle adam gelsin isteyenlere soruyorum ozellikle. Neden Daum'a evet neden Riekerinke hayir?

İkisi arasındaki müthiş kariyer farkı. Daum 62 yaşında, Almanya, Türkiye ve Avusturya'da lig şampiyonlukları yaşadı. Türkiye'de yıllarca görev yapıp Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi şampiyon yaptı. Bir zamanlar Alman milli takımının en büyük td adayıydı. Ama bazı spekülasyonlar bunu engelledi. Riekerink 53 yaşında, bazı takımlarda antrenörlük yaptı. Daha çok alt yapılarda çalıştı. Tek kayda geçen başarısı Galatasaray'da ki Türkiye Kupası. Yani arada müthiş tecrübe ve td'lik farkı var.

İkisi arasındaki müthiş kariyer farkı. Daum 62 yaşında, Almanya, Türkiye ve Avusturya'da lig şampiyonlukları yaşadı. Türkiye'de yıllarca görev yapıp Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi şampiyon yaptı. Bir zamanlar Alman milli takımının en büyük td adayıydı. Ama bazı spekülasyonlar bunu engelledi. Riekerink 53 yaşında, bazı takımlarda antrenörlük yaptı. Daha çok alt yapılarda çalıştı. Tek kayda geçen başarısı Galatasaray'da ki Türkiye Kupası. Yani arada müthiş tecrübe ve td'lik farkı var.

Belki Riekering de o kariyeri bizimle yapacak nerden biliyorsun. Adam kariyerinin ilk ciddi işinde bizde kupa kazandı işte.

Riekering kalsın ısrarında diilim ama bu düşünce yanlış. Mourinho'nun Riekering'den az kariyeri vardı Porto aldığında, kupası bile yoktu ufacık bi takımda çalışmıştı. Andre Villas Boas'ın da kariyeri yoktu, yardımcı antrenördü.

Porto da bu 2'siyle 1 Şampiyonlar ligi 1 Avrupa ligi kazandı. Avrupa'da bütün kulüpler de böyle yapıyor. Biz de en büyük ve Avrupa'daki tek başarımızı bizden önce elle tutulur kulüp kariyeri olmayan Fatih Terim'le yaptık.

Kariyerinin başında başarılı olmak isteyen aç adamla risk almak her zaman daha iyidir, risk almadıkça televizyonda risk alan takımları izlemeye ve "keşke bize gelse" demeye devam edeceğiz, onlar da orda kendini gösterdikten sonra gelmeyecekler.

Daum gelirse elindeki kadro iyiyse takımını Türkiye'de şampiyon yapar, Avrupa'da birşey beklemem. Mercenary. Ben emekli oldu sanıyordum. Para lazım belki.

Ama Türkiye'de şampiyon yapar.

Son düzenleme:
kral

Skorer‏ @skorermilliyet 3 sa.
Daum, Bükreş'teki stadyumda, 'sigara içilmez' yazısının önünde sigara içerken yakalandı! Para cezası geliyor.

DHL7DQFWsAEEBeT.jpg

13-14 de Telekom da 6-0 yendiğimiz Bursa maçından sonra ki açıklamaları unutturmuyor bana kendisini

" Buraya gelmemiş olsaydık daha iyi olurdu. Evimizde kalsaydık daha iyi olurdu."

Üst Alt