Deli Hikmet ve Galatasaray Sorunları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Deli Hikmet ve Galatasaray Sorunları

Kulübü yönetenlerin kafasi, deli hikmet kadar calistigi icin, tabiki ayni halde oluruz. Borc mu var ? "koy götüne rahvan gitsin."

deli hikmet mantalitesi bizim yönetimde olsa coktan çağ atlamıstık.
bizim yıllardan beri en ciddi sorunumuz sistemsizlik zaten.

Ciddi ciddi yazdirma bana simdi, fiktional karakter hakkinda yahu. Kastettigi olay orada dizilis sistem degil. Hadi o adam deli, gerisine ne diyeyim. yüzlerce yillik Sömürge politikalarindan dolayi sahladiklari düzenekleri, imkanlari bana versinler, üc bej iki onlarin olsun.

Ciddi ciddi yazdirma bana simdi, fiktional karakter hakkinda yahu. Kastettigi olay orada dizilis sistem degil. Hadi o adam deli, gerisine ne diyeyim. yüzlerce yillik Sömürge politikalarindan dolayi sahladiklari düzenekleri, imkanlari bana versinler, üc bej iki onlarin olsun.

istedigin kadar imkanın olsun, takım olmadan hicbir basarı elde edemessin.

takım olabilmek icinde yönetimden-teknik heyete prof. insanlar ile calısmak gerekiyor.

sistem diyoruz iste, bu sistem sadece parayla olan birsey degil.

bizi lisenin elinden alacak devrimci bir baskan, onun prof. futbol ekibi ile devrimci bir teknik hoca lazım..

istedigin kadar imkanın olsun, takım olmadan hicbir basarı elde edemessin.

takım olabilmek icinde yönetimden-teknik heyete prof. insanlar ile calısmak gerekiyor.

sistem diyoruz iste, bu sistem sadece parayla olan birsey degil.

bizi lisenin elinden alacak devrimci bir baskan, onun prof. futbol ekibi ile devrimci bir teknik hoca lazım..

Burada cok daha derin bir konudan bahsediyoruz. Avrupa´da halk refah icerisinde yasiyor... Burada kaliteli bir yasam sürmek icin, standart bir bicimde calisman yeterli. Türkiye´de insanlar ekmek, su pesinde. Burada calismasan bile, gayet rahat bir hayat sürebiliyorsun. Böyle bir Ülke´de insanlarin Spor yada futbol gibi "önemsiz" olaylara yönelip, o konularda calismalara yönelebilirler... Oradaki alt yapi hocalari, "ailemi nasil gecindirecem" stresi yasamiyorlar.
Türkiye´de oglunu futbol okuluna, kampina, yada takimina yazmak isteyen aileler bile bunu 5 kere, 6 kere düsünmek zorunda... Ana, baba calisiyor, nasil gönderilecek cocuk kücük yasta tek basina, taha bilmem nereye kadar. Bu yolculuk, ve kulüp masraflarini karsilayabilecek bütce var mi ? Oralara gönderikten sonra, okulun verdigi zorluga dayanabilecek mi ?
Okuldaki performansi düser mi ?
Bunun disinda bir de evladina spor icin gerekli, düzenli ve protein eksenli beslenmeyi sunabiliyormusun ? Önemli yillarda cocugunun Adaleleri, kaslari, kemikleri avrupada spor yapan cocuklara nazaran, iyi bir alt yapiya sahip olabiliyor mu ?

Para ne demek ? Para imkandir... Paran yoksa, imkanin da olamaz. Bu imkanlar olustuktan sonra, diger detaylar gelir. Tabiki onlarda önemlidir, ama senin bastan itibaren imkanin yoksa, büyük bir dezavantaj ile baslarsin yolculuga...

Üst Alt