Deplasman Yasağı Hakkında Düşünceleriniz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Deplasman Yasağı Hakkında Düşünceleriniz

------

Arkadaşlar , malum yıllardır büyük takımlar arasındaki maçlarda deplasman takımına seyirci yasağı var.

Sizce bu yasak kalkmalı mı aynen böyle uygulanmaya devam edilmeli mi ?

Ayrıca bir ülkede bu yasak varsa suç taraftarın mı , yoksa bu durumda ortaya çıkacak sorunları önleyemeyen yetkililerin mi ?

Yani çok eski yıllardaki bir milli eğitim bakanının dediği gibi ;

" Şu okullar olmasa milli eğitimi ne güzel yönetirdim" tarzında bir durum mu ?

Futbolu yönetenlerin şike yapana göz yumup taraftar sorun çıkarıyor diye yasak koyması ne kadar doğru.

Ortadaki beceriksizlikleri örtbas etmek için , sorunları çözmenin en iyi yolu gerçekte bir sorun olmadığını iddaa etmek mi ?

Şıklar;

- EVET . Kalksın.

- HAYIR. Yasak devam etsin.

- EŞİT SEYİRCİ uygulaması yapılsın. ( Çok eskiden olduğu gibi )

Bu şık çok çok eskilerdeki gibi olsun diyenler için.

Açıkçası benim çocukluğumda bile hayal mayal hatırladığım bir durum. Fikrinizi almak için ekledim.

Futbolu yöneten kişiler fanatizmi körükleyen türden insanlar.

-Aziz Yıldırım için karakol basmayı düşünen topluluklar

-Fatih Terim için floryaya gidip başkanı tehdit eden topluluklar

-Bir mağlubiyete dayanamayıp sahaya dalan tribünler(BJK-GS)

olduğu sürece yasak devam etmeli.

Tolga'nin dediği doğru ama buna sebep olan da bunları önleyeceğiz diye atılan adımlar. Tff kendince düzen saglamaya çalışırken işleri iyice içinden çıkılmaz hale soktu.

-Tapatalk-

Yasaklarla işlerin yoluna koyulmadığını tarih bize hep gösterdi.

Bu yasak taraftarların birbirlerini düşman görmelerini daha da körüklüyor.

Kurumlar değişse de zihniyetler değişmiyor.

Deplasmana yasak koyacağına olay çıkaran taraftarlara ağır yaptırımlar yap.

tabii ki bu konuda suç her fırsatta fanatizmi körükleyen yöneticilerin ve medyanın.

tabii ki suç taraftar grubu adı altında, kulüpleri sömüren yapıları tribünlerden uzaklaştıramayan yöneticilerin.

çok ilkel bir durum deplasman yasağı ama gerekli çabalar gösterilmediği sürece devam etmesinden yanayım ben.

Kim olay çıkartıyorsa,20 yıl hapis cezası ver.

Olsun bitsin.

Yok 20 yıl yatmak istemiyorsan 800 milyar borçlan devlete.

4-5 Yıl bizim milletimiz için çok az.

Direk öldürücü cezalar koyarsan, kimse gıkını çıkartmıyor bu ülkede.

Bunu tarih gösterdi bize.

Aynen katılıyorum dediklerinize.

Bu şuna benzer; Sorunu yok sayarak veya "o zaman gitmezsin olur biter" diyerek sorun çözülmez.

Sorunu çözmek için sorunla yüzleşmek gerek.

Taşkınlık yapanlara gerekli ceza vermek yerine yasak koymak bence acizliktir. Beceriksizliktir.

Onların beceriksizliklerini, acizliklerini neden taraftar çeksin. Koyarsın kanunu nizamı uyan uyar uymayana dayarsın cezayı.

Belki birkaçının canı yanar ama geriye kalanlar ( tabirimi bağışlayın) adam olmak zorunda kalır.

Çünki adam olmayacaksa adam olmayanlara göre muamele görecektir.

Tolga'nin dediği doğru ama buna sebep olan da bunları önleyeceğiz diye atılan adımlar. Tff kendince düzen saglamaya çalışırken işleri iyice içinden çıkılmaz hale soktu.

-Tapatalk-

Yasaklarla işlerin yoluna koyulmadığını tarih bize hep gösterdi.

Bu yasak taraftarların birbirlerini düşman görmelerini daha da körüklüyor.

Kurumlar değişse de zihniyetler değişmiyor.

Deplasmana yasak koyacağına olay çıkaran taraftarlara ağır yaptırımlar yap.

Kim olay çıkartıyorsa,20 yıl hapis cezası ver.

Olsun bitsin.

Yok 20 yıl yatmak istemiyorsan 800 milyar borçlan devlete.

4-5 Yıl bizim milletimiz için çok az.

Direk öldürücü cezalar koyarsan, kimse gıkını çıkartmıyor bu ülkede.

Bunu tarih gösterdi bize.

Yalnız sanada biraz tedavi lazım. Eleştiri için değil, gayet dostane söylüyorum.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Futbolumuz 1 günde bu hale gelmedi ve 1 günde çözülemez. 2000 yılından bu yana holiganizm hızla arttı. Daha önce böyle nefret yoktu. Aziz'in yükselmesiyle paralel ilerliyor nefret. Mesela ben kadıköy deplasmanına bedava bilet bulsam gitmem. Can güvenliğim yok arkadaş neden gideyim.

Aynen devam etmeli. Voleybol maçlarında bile 2 ezeli rakip taraftarı karşı karşıya gelince neler olduğunu görüyoruz. Israr etmenin anlamı yok. Uzun yıllar yasağın devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yasağın hiçbir önemi yoktur. Kulüp başkanları ve kulüp yöneticileri, diğer kulüp taraftarlarını ve futbolcularını düşman askeri olarak gördüğü sürece istediğinizi yapın, sonuç değişmez. Önce şu düşüncenin değişmesi lâzım.

Bende kalkmasini isterim. Sonucta derbi'nin önemli bir parcasi da iki takimin taraftari ayni stat'da olmasi. Fakat öyle olaylar cikiyor ki ... kalkmamasi daha saglikli sanki. Gecmiste o kadar yasandi, hatta diger branslara da (hatta voleybol'a bile) yansimaya basladi bu olaylar. Kalkmamasi daha mantikli gibi. Zaten takimlarin kendileri de istiyor bunu. Sonucta (maddi) zarar gören kulüpler.

Kalkmasın diyorum ama kimse yanlış anlamasın. Schalke tribünlerinde bizim taraftarlarımızın rahatlıkla maç izlemesi çok güzel bir şey keşke bizim ülkemizde böyle olsa.

Üst Alt