Dev GSC Hareketi: Köpekleniyoruz - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dev GSC Hareketi: Köpekleniyoruz

Köpek sahibi olmak istiyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    19
- aşısı , salyası , yemeği , işeği , boku , hastalığı ,hırlaması , havlaması bir sürü şeyi var.
kuzenimde arjantin dogo var. çok sevdim ama çok zor. kendine ayrılan balkonu resmen bok götürüyor. her gün temizlenmesine rağmen balkon iptal olmuş durumda. bahçeye de götürüyorlar ama şehre geldiklerinde getiriyorlar.

hayvan çok güçlü kaslı bir şey ama gerçekten eziyet.
köpek sahibi olacağınıza yapın çocuğunuzui onunla oynayın . gavur muyuz arkadaş ?
bekarsanız da evlenin sizle mi uğraşacağız ? apartmanda gece yarısı hav hav çekemem kapansın bu başlık .

Bir tane yok, yüzlerce köpeğim var diyebilirim. Bir daha hayvan sahipleneceğimi düşünmüyorum, ömürleri kısa ne yazık ki öldüklerinde boşlukları dolmuyor çok kötü koyuyor adama.

Ayrıca insanların %90'nından falan çok daha faydalılardır dünyaya.

Gerçekten sahiplenmeyi düşünen varsa da sahiplenmeden önce mutlaka bilgilenmeli, mesela en basitinden balkonda dogo beslemeye kalkmamalı.

Köpekleri de çok severim ama benim kedi dışarı çıkmak dışında köpeklerin yaptığı her şeyi yapıyor zaten :DD Eve gelince üstüne tırmanmak ve top atıp ağzında getirmek dahil.

Köpek bakımı zaten zor iş, çok ilgilenmek, üzerine düşmek gerek. Yoksa sahiplenirsen hayvana eziyet olur, yazık.

Geniş bi evim var ama apartman dairesi
Geniş de balkonum var.
Dogoları çok seviyorum.
Dışarısı yeşillik ve koşup oynayacağı alan müsait.
Alırsam çok mu sıkıntı yaşarım?

Arkadaşımın pug yavruları olacak.
Puglar da en az Ersininki kadar ufak

Bende pug almayı düşünüyordum ama Ersinin şu mesajı kafamı karıştırdı;

Benim bleu. (asigim osuruklu gotluye :))
Kopek almak isteyenlere Fransiz Bulldog tavsiye ederim. Cok canayakin, sakin ve uysallar.

blu.jpg

Geniş bi evim var ama apartman dairesi
Geniş de balkonum var.
Dogoları çok seviyorum.
Dışarısı yeşillik ve koşup oynayacağı alan müsait.
Alırsam çok mu sıkıntı yaşarım?

Aynı durumda arkadaşımın dogo'su var, arada bir benim evdede kalıyor yurtdışına falan çıktıklarında. En ideali bahçe olması ama ev genişse ve bakımını tam olarak üstlenebileceğini düşünüyorsan sıkıntı olmaz, ama dediğim gibi bakımını tam üstlenmek gerekiyor mutlaka günlük yürüyüşünü falan yapması lazım. Enerjisini boşaltamazsa sıkıntı olur.

Çok vahşi derler şöyle böyle derler de uzaktan yakından alakası yok tamamen yetiştirmeyle alakalı, birlikte büyümemiş olmalarına rağmen benim kedimle çok iyi anlaşırlardı, üstünde falan uyurdu ha keza çocuklarla da çok iyi anlaşıyor bu konularda sıkıntı yaşamazsın.

Ama sen yinede internetten iyice bir araştır istersen, dogo gibi güçlü ve büyük köpeklerin sorumluluğu biraz fazla.

Benim tavsiyem küçük köpek alman yönündedir.. Bu konu da Ersin Şen yardımcı olabilir sanırım

bende kucuk veya kucukle orta boy arasi kopek almani oneririm. apartmanin istedigi kadar genis olsun. it yavrusunun havlamasi komuslari uyutmaz. ustelik dogo mogo falan hepsinin havlama derdi var. french bulldog apartman icin en uygun cins. benim Bleu iki yasina basti. daha henuz iki kere havladigini gormedim. isi gucu butun gun uyuyup horlamak.. kalktiginda da gider ipini alir getirir koyar onume hadi oynayalim diye. pas vermezsem icini ceke ceke aglar. buna ben birde tabancayla vurulmayi ogretmistim. onu gordun mu?

YouTube

bende kucuk veya kucukle orta boy arasi kopek almani oneririm. apartmanin istedigi kadar genis olsun. it yavrusunun havlamasi komuslari uyutmaz. ustelik dogo mogo falan hepsinin havlama derdi var. french bulldog apartman icin en uygun cins. benim Bleu iki yasina basti. daha henuz iki kere havladigini gormedim. isi gucu butun gun uyuyup horlamak.. kalktiginda da gider ipini alir getirir koyar onume hadi oynayalim diye. pas vermezsem icini ceke ceke aglar. buna ben birde tabancayla vurulmayi ogretmistim. onu gordun mu?

YouTube

Eğitmekten ziyade yatışı seviyor sanırım :asd22:

bir gün köpek almaya karar verirsem uygun ortamım da olursa bu kesinlikle dogo arjantin olacaktır. öyle ersin'in köpeği gibi köpek olacağına hiç olmasın . ne öyle anahtarlık gibi. cebine koy gezdir cinsinden . o kadar ufak köpek mi olur ? ha tabi ev ortamına en uygun köpeklerden biridir o ayrı. dogo'daki boya posa endama baksana .
kuzenim yavruyken aldı kesinlikle saldırgan falan değil çocuklarla aileyle uyumu harika.
ama tehlike anında hayvan son derece hassas . bamya gibi yavruyken bile tehlike anında bir dikiliyor :)

Üst Alt