Devrim mi, Terim mi? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Devrim mi, Terim mi?

Cevap: Devrim mi, Terim mi?

Rijkaard ile devam edersek neler yapılmalı? Sabredilmeli. Bu Barça'da da öyleydi. Rüştü'lü Barça'yı bi hatırlayın. Şimdi herkes o takıma gıpta ile bakıyor.

Hangi futbolcular gitmeli? Elano(Daha iyisi alınır), Franco(gelmesine bile karşıydım, bana klavyesi olan yazıyor diyenlere selam olsun. Zira onlarda aynı fikirdeler artık), Servet(para için), Baros(Para için), Topal(sistem için)

Yerlerine kimler transfer edilmeli? Kim Kallström(Elano'nun yerine), Kuranyi, Hamit (hepsi beleşe alınabilinir), Halil(bonservisli)

Terim gelirse neler olmalı? Terim bütün kadroyu satıp kendi kadrosunu kurma egosuna girer. Kesinlikle gelmemeli.

Ya ne Terim'i bırakın ya. Gelecekse Abdullah Avcı gelmeli. Takım Barcelona gibi tıkır tıkır pas yapar, çatır çatır top oynar.

Devrim adı güzel de kim uygulayacak ? Bazı arkadaşlar menagerlik oyunlarından takım kurmayı bıraksın artık . Sizlerin o egolu dediğiniz Fatih Hoca Galatasaray'da bir ilke imza attı . Milan'dan kovulma sebebinin başında futbolcular gelir çünkü Fatih hocanın anlayışında sırt sıvazlamak yoktur . Ayrıca unutmadan Almaguer'den Saar'dan bahseden arkadaşlar Galatasaray'ın o sezon ki transfer bütçesini yazabilir mi ? Senin elinde bir liste vardır, 5 kuruştan başlarsın 1 kuruşa kadar futbolcu listesi, kulübünün bütçesi hangisini sağlıyorsa onla idare edersin . Onun ve futbolcuların zamanında yaşadıkları sıkıntıları kim inkar edebilir . Futbolcuların paraları geç ödendi vs vs ..

Lucescu başarılı,kariyerli,babacan biri eyvallah ancak o yıllar da Galatasaray'ın mali durumu, Fatih Terim'in 2. kez geldiği zaman ki kadar kötü değildi . Lucescu'nun elinde 29 milyon dolar sadece bonservisi ödenen Jardel vardı . Gelişini dün gibi hatırlarım dosta düşmana nazire yaparcasına helikopterle . :(

Fatih Hoca en azından gönülden Galatasaray'lı, bu formayı senelerce giymiş terini akıtmış biri .. Yıldızları mı idare edemeyecek ? Hagi-Popescu neciydi ?

Hadi o olmadı, Eric Gerets son yaptığı basın açıklaması vedası dün gibi aklımda, ağlayacaktı neredeyse adam .. :(

Frank'ın geçmiş kariyeri bizlerin adeta gözlerini kör etmiş, esir olmuşuz ..

Derbide yaptığı hatalı değişiklikleri saymıyorum, her maç sonrası yaptığı anlamsız basın açıklamaları . Servet-Emre arasında sürekli değişim, orta alanda sorunu görüp ısrarla forvet diye diretmesi . Kaleci Ufuk'un Leo'nun ardında unutulması .

Geleceği hazırlıyor desek, geleceği hazırlayan Emre Çolak'a şans verir. Sen haftalarca çocuğu unut sonra Eskişehir maçında kurtlara yem et kurtarıcı olarak oyuna al . Sene başından bu yana yaptığı olumlu işleri toplasak bir elin parmağı kadar bile olamaz .

Geçen hafta maç sonrası basın açıklamasında gazeteciler soruyor "Bu maçta Servet'i neden tercih etmediniz ?" Bizim dahi hocamız "Neden tercih etmeliyim" tarzında ciddiyetsiz bir cevap veriyor . Bir hafta sonra derbide Servet oyunuyor ! 1 haftada ne değişti hoca ?

Frank'la Devrim olmaz ! Işık olsa eyvallah ama ışık yok .. Hem, Sparta Rotterdam ne oldu ? Barça mı yaptı adamları ? Parça oldu daha çok ..

Sonuna kadar sana katılıyorum, Fatih Terim' in 2. döneminde o Almaguerli, Sarr' lı kadronun olduğu sene, Fenerbahçeye 6-0 yenildiğimiz sezon bile 77 puan toplanmıştı, bu sezon ligin bitimine daha 7 hafta varken o puana ulaşmak matematiksel olarak bile mümkün değil. Hiç bir şeye üzülmüyorum, Rijkaardcı, Lincolncü, Elanocu, şucu, bucu olmaktan Galatasaraylı olmayı unutmuş bizim taraftarımız, forumda da bir çok örneği var. İddia ediyorum bu sezon takımın başında Frank Rijkaard değil de, sallıyorum Feldkamp olsaydı, bu oyundan, bu sonuçlardan sonra bir allahın kulu istikrar, sabır demezdi.

Terim mi? dedin : duymamış olalım

2. Terim dönemi büyük bir başarısızlık ve büyük bir finansal yıkım dönemiydi. Daha sonra kendileri TR milli takımının başına devrim yapmak için geçirildi, ama orda da ite kaka basının zorlamasıyla doğru kadroları kurup çekirge gibi bir sıçradı sonrası yine fiyasko. GS ye ne Teirm ne Lucescu ne de benzer gönderilmiş biri lazım değil. Bu insanların heycanı motivasyonu değişim arzusu vb bitmiştir. Hİçbirşey veremezler.

GS ye lazım olan yeni başlangıc yapmaya aç, enerjik, işini seven, düzgün aile hayatı olan ama b korkmaz gibi negatif enerji yüklemeyen Gs li genç birileri uygun olur. Ben f terim i 2. döneminde uğrattığı mali zarar nedeniyle kulubün 5 km2 etrafına sokmazdım.

İkisi de değil : Akıl ve Hatalardan Ders

2. Terim dönemi büyük bir başarısızlık ve büyük bir finansal yıkım dönemiydi. Daha sonra kendileri TR milli takımının başına devrim yapmak için geçirildi, ama orada da ite kaka basının zorlamasıyla doğru kadroları kurup çekirge gibi bir sıçradı sonrası yine fiyasko. Ben olsam f terim i 2. döneminde uğrattığı mali zarar nedeniyle kulubün 5 km2 etrafına sokmazdım. GS ye ne Terim ne Lucescu ne de benzer şekilde gönderilmiş biri lazım değil. Bu insanların heycanı motivasyonu değişim arzusu vb bitmiştir. Hiçbirşey veremezler. Reklamda dendiği gibi geleceği yok o işlerin. Gönderilenlerin hiçbirinin geri getirilmesi doğru olmaz. Yeni birilerine bakılmalı.

GS ye lazım olan yeni başlangıç yapmaya aç, enerjik, işini seven, düzgün aile hayatı olan ama b korkmaz gibi negatif enerji yüklemeyen Gs li genç ve baskıyı kaldırabilecek kadar da deneyimli kendine güvenen birileri uygun olur. Varsa tabi. Örnek olarak :

Avcı-Şükür ikilisi, Vural-Şükür ikilisi gibi.

Ancak gerek avcı nın gerek vural gibi insanların öncelikle bir imaj danışmanına göre hareket etmeleri, daha sonra da kendilerine maç sonrası dışında basına çıkma ve konuşma yasağı getirilmesi gerekir. Avcı nın şüpheli tarafı, büyük baskı altında sakin kalıp kalamayacağı, sürekli oyun bozma taktikli tarzından büyük takım oyunana geçip geçemeyeceği.

Büyük dünya takımı olacaksanız defansif korkak oyun bozucu tarzı genlerinize sokmayacaksınız. İnisiyatifi rakibe vermeyeceksiniz. Bunlar avcı da var mı emin değilim.

Üst Alt