# Didier Zokora - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Didier Zokora

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Didier Zokora

Daha yeni 30´una basmis. Niye 31 diyorsunuz? :) Ben bu Türkiye´nin yas belirlemesini hic anlamam zaten :) 18´e 19 derler, 30´a 31 derler :D Rahat 3 sene oynar.

Tottenham'da ikende istemiştik.Ama Afrika'lılara has olan bir hastalık vardı aklıma gelmiyor,ondan almamıştık galiba.Hatırladığım kadarı ile.Yada getiremediler bir kulp uydurup benim gibi taraftarları kandırdılar.

Hep soracam diyorum da Arouna Kone'ye ne oldu yahu? Hala gelsin isterim..

Edit:Hannover'de oynuyormuş.

Bende Zokora'yı beğeniyorum ama bu transfer 4-2-4'ün temellerini atar ki bu taktikle de başarı gelmesinin çok zor olduğu belli birşey.

Yada klasik Hagi'nin 3 ön liberolu taktiğini oynarız , onda da gol atma konusunda ki sıkıntımız açık.

Bize tam 2 yönlü adamlar lazım diye düşünüyorum. Mesela Honda ve Biglia ikilisi gelse Cana'nın önüne çok faydalı olurlar.

Yıl 2006 - Mayıs ; Galatasaray, Zokora ile ilgileniyor

Yıl 2011 - Ocak ; Galatasaray, Zokora ile ilgileniyor

Zokora devre arasında transferde adı geçen oyuncular arasında bize en çok lazım olan oyuncudur. Nokta transfer olur. Orta sahadaki konstipasyon biter....

Tottenham'da ikende istemiştik.Ama Afrika'lılara has olan bir hastalık vardı aklıma gelmiyor,ondan almamıştık galiba.Hatırladığım kadarı ile.Yada getiremediler bir kulp uydurup benim gibi taraftarları kandırdılar.

Hep soracam diyorum da Arouna Kone'ye ne oldu yahu? Hala gelsin isterim..

Edit:Hannover'de oynuyormuş.

Tottenham'dan önce St Etienne’deyken de istemiştik.

Not:Eski haber heyecanlanmayın :)

ZOKORA GALATASARAY’DA Ä°DDÄ°ASI)

Eski haber

[QUOTEFransız haber ajansı AFP, St Etienne’de forma giyen Didier Zokora’nın Galatasaray ile anlaştığını duyurdu. Fildişi Sahili doğumlu olan, daha sonra Fransız vatandaşlığına da geçen 25 yaşındaki orta saha oyuncusunun transferi ile ilgili iddialar, takımın başına yeni getirilen Adnan Sezgin tarafından yalanlandı. ][/QUOTE]

Adam yalanlamayı seviyor.Bune istikrar arkadaş.5 sene evvelde böyleymiş.

Ne açıdan kusursuz?

Zokora ve Biglia defansif açıdan sağlam, top çalan, çabuk oyuncular. Ayrıca pas yetenekleri ve özellikle Zokora'nın oyun kurma yeteneği var. Emana ise çabuk, delici,güçlü, dikine oynayan ve daha ofansif, gol atan bir oyuncu. Birbirlerinin eksiklerini tamamlayan oyuncular. İyi futbol oynamak isteyen, üretken ve aynı zamanda defansif açıdan sağlam bir takımın ideal orta sahası böyle olmalı bence...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt