# Diego Ribas Da Cunha - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Diego Ribas Da Cunha

Cevap: # Diego Ribas Da Cunha

Diego tam bir problem çocuk aslında ama gayet iyi bir oyuncu. Misimovic tarzı bir oyun kurucu değildir. Oldukça dinamiktir, çok fazla koşar. Stil olarak oldukça farklılar Misimovic'le. Bu sebeple "Misimovic'ten farkı olmaz" tarzı yorumlar, boş yorumlardır.

Aynen. Diego'nun ben Werder Bremen'de oynarken defalarca kez stoperden gelip top aldığını, adam kovaladığını hatırlarım. Misimovic gibi statik bir futbolcu değil.

Pirlo gibi bir orta saha oyuncunuz yoksa bir 10 numaranız olması iyi olur...

diego la bu borumu. adam italya liginde oynamış baya gol ve asistte yapmış. ne yumusak olması yav onu anlamadım:)

Diego mükemmel bir oyucunu, ama son Wolfsburg olaylarindan sonra bu adamin karakter yapisi GALATASARAY'a uymadigini düsünüyorum. Bence 2. Lincoln vakasi olur.

Bizim sorunumuz 10 numara degil, Kim Kallstrom gibi, Selcuk gibi kilidi acabilecek 2 yonlu oyuncularin olmamasi sorunumuzdur.

Berbat bi transfer olur, takim zaten dibte birde bunun kaprisleriyle ugrasmayalim :)

Ben olsam Cana'yı takımda tutardım ve yanına hareketli bir defansif orta saha daha alırdım. Bu ikilinin önüne de Diego'yu alırdım.

Benim bildigim Diego, reis futbolcudur. Bunu söyler, bunu bilirim. :tiphat:

Diego Ribas da Cunha | 2010-2011 Sezonu

35 mac, 6 gol ve 12 assist

Diego Ribas da Cunha | 2009-2010 Sezonu

44 mac, 7 gol ve 16 assist

Diego Ribas da Cunha | 2008-2009 Sezonu

44 mac, 21 gol ve 12 assist

Diego Ribas da Cunha | 2007-2008 Sezonu

47 mac, 19 gol ve 16 assist

Diego Ribas da Cunha | 2006-2007 Sezonu

55 mac, 15 gol ve 16 assist

Diego Ribas da Cunha | 2005-2006 Sezonu

23 mac, 2 gol ve 1 assist

Hani son seneleri göz önüne koyarsak, sonuclar bence oldukca iyi.

bu takima iyi bir 10 numarayi verimli bir sekilde entegre etmeden basari imkansiz. bunu bilir bunu söylerim. 4-4-2 dönemi bitmistir.

Diego İtalya'da nasıl harcandıysa burdada harcarlar. İtalya'da nispeten topa sert giriyorlar burda direkt olarak adama giriyorlar.

Bu adamın transferi aklıma çok yatıyor nedense. Son zamanlarda eskisi kadar ön planda değil ve son zamanlarda aldığımız (Lincoln'de dahil) tüm ofansif oyunculardan çok daha yetenekli bir adam bu. Çok başka benim gözümde. Gelirse hakikaten bomba bir transfer olur başkanın dediği gibi flaş transfer yani. Yaşı da 26 ligimiz için ve bu tarz flaş bir transfer için muhteşem.

Cana - Selçuk

Diego

:)

Üst Alt