Diğer Öneriler - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diğer Öneriler

Cevap: # Balazs Dzsudzsak

kewellın yerine düşünülüyor galiba yoksa onu göndermeyi göze almazlardı ayrıca hocamızın ismi ve hollandalı olması bizim elimizi güçlendirir bence imkansız deil bizzat oyuncuyu takip eden biri olarak 12 milyon euro ya kesin olur ayrıca fenerin krasici transferini düşünürseniz yönetim bu yıl bonkör davranacaktır yeni stad ve şampiyonlar ligi olursa gerçekçi buluyorum yoksa açmazdım konuyu.

kewellın yerine düşünülüyor galiba yoksa onu göndermeyi göze almazlardı ayrıca hocamızın ismi ve hollandalı olması bizim elimizi güçlendirir bence imkansız deil bizzat oyuncuyu takip eden biri olarak 12 milyon euro ya kesin olur ayrıca fenerin krasici transferini düşünürseniz yönetim bu yıl bonkör davranacaktır yeni stad ve şampiyonlar ligi olursa gerçekçi buluyorum yoksa açmazdım konuyu.

Kanatta düşünülüyorsa gereksiz transfer olur. İhtiyacımız yok bence.

# Giuliano Victor de Paula

brazil5vs0costarica_307535.jpg

Giuliano Victor de Paula

mayıs 31 de 20 yaşına girecek olan genç yetenek.Brezilya u20 milli takımının kaptanlığını yapıyor.

mevki: ofansif ortasaha (sağ ayağı daha kuvvetli)

belli başlı yetenekleri: genç yaşına rağmen sorumluluk almayı seviyor , mentalitesi yüksek zaten milli takım kaptanlığı yapıyor,hırslı ve taraftar için oynamayı seven bir yapısı var, etkili serbest vuruşları önemli bir silahı,oyun sitili olarak kaka ya benziyor, ceza sahası çevresinden şut çekmeyi seviyor ve şutları oldukça etkili, dribling yeteneği olarak aşırı süratli değil ama topa hakim bir keita kadar atletik değil ama baros kadar hızlı,fiziksel olarak da yaşıtlarına göre oldukça iyi bir yapıya sahip zaten resimden de anlarsınız

2009 mısır gençler şampiyonasında 2.ci olan brazilya takımında kaptan olarak sahaya çıkmıştır---u 20 de 12 maçta 7 golü var.

4 3 3 sisteminde forvetin kanatlarında oynayabiliyor.şu anda internacional takımında oynuyor ve 14 maçta 3 golü var.

Genç milli takımda oynarken nuluslararası turnuvadan bronz top ödülü kazanmıştır.o turnuvada hatırlarsınız gana şampiyon olmuştu.

boy: 1.72

tam adı:Giuliano Victor de Paula

henüz adı büyük kulüplerle anılmaya başlamadı malum daha 19 unda ama 2 seneyi bulmaz yıldız olması.

# Rafael Tolói

5c70ec550007c5193b9a8182e66449a4_medium.jpg

Rafael Tolói

yaş;19 doğum tarihi: 10 ekim 1990 boy: 1.85 kilo:75

mevkii:defans(orta), sağ bek de oynayabiliyor

özellikleri: güçlü fiziği ile u20 milli takımının savunmada en etkili silahı.Hava toplarında müthiş etkili ve defans oyuncusundan beklenmeyecek kadar süratli,uzun bacaklarıyla müthiş driblingleri var peki neden mi koşuyor ? hücum yapmayı ve kaptığı toplarla takımını kontra atağa çıkarmaya bayılıyor yani buda galatasarayımızda eksik olan defanstan top çıkarabilme ve oyun kurma kabiliyeti ister. zaten videosunu izleyince bana hak verceksiniz.hazırlayan arkadaş mükemmel bir şekilde ortaya çıkarmış özelliklerini.tek handikapı sayılabilecek özellik biraz ince yapılı olması olabilir gerçi 19 yaşındaki bir futbolcu için bu fizik aslında daha da iyisi nasıl olurdu dedirtmiyor değil.

brazilya u 20 de 13 maçta 4 golü var bu sene u 20 world cupta 2. olan takımda savunmada en önemli oyuncusuydu brezilyanın.

brezilya liginde goias da forma giyiyor ve 21 maçta 2 golü var. mevcut potansiyeli herhangi bir kulüp için yeterli düzeyde ve lig maratonuna alışkın bir oyuncu.

video: YouTube - Rafael Tolói-Zagueiro 90-Goiás

# Milan Badelj

PA-7780084.jpg

Milan Badelj

klüp : dinamo zagreb

boy: 1.84

kilo: 76

pozisyon: merkez ortasaha alternatif mevkii: atak ve defansif orta saha

Tottenham a modric i satan zagreb onun yerini bedelj e verdi bu sezon ve modricin izinde geleceğin en büyük yıldız adaylarından biri.Hırvat olan ve 1989 yılı doğumlu badelj tamamen günümüz futbolunun modern ortasaha oyuncusu rolünü üstleniyor.Oyun zekası , akıl dolu pasları,teknik kapasitesi ve mücadeleci oyunu sayesinde taraftarlar tarafından dinamonun mücevheri lakabını aldı.

Geçen sezon 31 maçta oynadı ve 4 gol attı. Tecrübesiz sanmayın tam 12 Şampiyonlar ligi ve avrupa ligi maçı var geçen sezon-- bu müthiş bir rakam .

u 17 de 14 maçta 1 gol--u 19 da 8 maç---u 21 de 4 maç 1 golü var.

Hırvatlar hırvat milli takım hocası bilic in badelj e her an milli formayı verebileceğini konuşuyorlar, tabii o mevkii de 2010 dünya kupasında rakibleri oldukça dişli.Bu konu aslında bizim iştahımızı kabartsa da manchesterın izlemek için bir kaç kez scout gönderdiği haberler arasında--yine bayern münih ile bayern leverkusenin de oyuncuyla ilgilendiği söyleniyor ama henüz net bişey yok.

teknik özellikleri:abartı gelebilir fakat tam bir modern ortasaha yani tam aradığımız futbolcu. birebirde çok iyi çalımla adam eksiltebiliyor,teknik özellikleri oldukça iyi ki bu istatistiklerine yansımış halde,oansif oynamadığı halde gol sayısı oldukça yüksek.Bir diğeri top kontrolü ve topla koşuları çok şağlam ayağına topu yapıştırıyor.Ama herkes en önemli özelliği olarak böyle genç bir oyuncunun böyle sorumluluk alması ve sağlam karakteri olarak görüyor.

Mentalitesi çok yüksek sanki sahada 30 yaşında bir beyin var gibi.

Herşeyden önemlisi çevik,fizikli,mücadeleci,öldürücü pasları ve yüksek pas yeteneği hatta bazı yorumlarda onun için '' kimsenin görmediğini görür ve pası oraya atar'' gibi yorumlar okudum.Uzaktan şutları iyi fakat köşeye plaseleri harika denecek cinsten zaten birazcık aratırsanız videolarında bolca böyle golü var.

Hırslı ve sahada oldukça agresif ,çoğu kez hocası defansif ortasaha olarakta oynattı yani karşınızda bir lampard var arkadaşlar eksiği sadece lampard kadar topa sert vurmuyor ve frikiklerinin olmaması olurdu.

Kişiliği için bir sitede yazılanı aynen alıyorum bir scout sitesinden:16 yaşından beri zagrebde ve hiç bir zaman futbolu dışında anılmadı ,yedek kaldığı zaman bunu sorun ettiğini kimse görmedi , takımı için oynamayı ve takım oyuncusu olmayı biliyor.Tam bir profesyonel gibi yaşıyor ve buna özen gösteriyor , zaten kalırsa zagrebe kaptan olur.''

fiyatı: tabii ki günden güne artıyor fakat henüz kimse adım atmış deil tabii izleyenler var araştırmalarıma göre 3 takım izleme sürecinde ve henüz milli forma giymemiş olması ingiliz takımlarını biraz olsun saf dışı ediyor aslında,ama bu süreç her an gerçekleşebilir,kontratı 2011/2012 sezonunun sonunda bitiyor. ikna edilirse koz olarak kullanılabilir gelecek sezon için.

Badej - SAPO Vdeos

Cevap: Milan Badelj

Bu Badelj takıma büyük katkı sağlayacak bir oyuncu.Ben transfer önerileri kısmında yazmıştım fakat bizim ülkedeki yönetimler menajerlerin ellerinde oyuncak gibiler,bu tarz oyunculardan ziyade forma sattıracak,tribünlere oynayacak yabancı oyuncuları almayı tercih ederler.Ondan sonra da niye takım olamadık diye teknik direktör değiştirirler.Bu adamı almak lazım gerçekten.

Aslında forumu etkin kullanıp yönetime buradan transfer konusunda yardımcı olabiliriz --özellikle admin arkadaşlar bazı gsli yöneticilerle forum üyelerini biraraya getirecek etkinlikler yapabilmeli..yabancı forumlarda transferlerde üyelerin görüşleri taraftarın istediği futbolcu taraması yapılıyor ve kulüpler bunu göz önünde bulunduruyor.

örneğin; liverpool ve arda hakkında çıkan haberler liverpool taraftar forumunda açılan başlıklardan yola çıkarak yapılmış haberlerdir.ingilizcesi olan arkadaşlar takibini yapabilir.Ya DA göreceğiz ki di maria ya da sanchez seneye united da olacak çünkü yine taraftar forumunda büyük bir uğraş var bu konuda büyük kulüpler scout incelemelerine ve taraftar isteklerine büyük önem veriyor...madem ki yeni yapılanma süreci yöneimde bu işe biraz olsun zaman ayırsın hiç olmadı gerçek gs scoutları forumla fikir alış verişi yapsınlar.

Bence düşünülmesi gereken ilk isimlerden birisi. Sebepler:

1:)Yeter artık Avrupada bir Türk adını duymak istiyorum.Bunu da gerçekleştirecek olan isim Arda Turan'dır.

2:)Kewell; gerek yaşı gerekse sakatlığı dolayısıyla sözleşme yenilenmeyecek.

3:)Caner'i örnek vermeyin; o daha çok orta sahanın ortasında görev alabilecek; ihtiyac olursa açıkta da oynayabilecek bir isim ve sağlam bi yedek olur.

4:)Giovanninin yaşı henüz çok genç seneyi de rotasyonla geçirir çünkü sağ kanatta daha iyi oynadığını söylüyor.Ancak Keita'yı kesmesi düşünülemez bile.yine bir sezon sonra o Keita'nın yerini alır Balazs ise sol kanadı kullanır.

Sonuç itibariyle eğer düşünülürse rahatlıkla gelebilecek bir oyuncu..

Cevap: # Giuliano Victor de Paula

Çok güzel bir isim.Alınmasında büyük bir fayda var.Güney amerikalı olması sorun çıkarmaz; çünkü henüz çok genç; istediğin gibi yontarsın..

Gary Medel ( pitbull )

gary-medel.jpg

Gary Medel​

Klub : boca juniors (Catolica dan kiralık)

uyruk: Şili

mevkii: defansif ortasaha ( ortasaha sağ sol orta , defans sağ )

boy: 1.72 kilo : 71

istatistik: 28 maçta 7 gol 1 asist milli maç: 21 maçta 3 gol

transfer ücreti: 2.5 mill. euro (transfermarkt)

arjantinde taraftarın haklı övünç kaynağı bir futbolcu 200 bin euroya kiralandı.Taraftarlar ona pitbull adını vermişler.Gerçektende sahada rakibi dişleyen bir hali var.Bir diğer lakabı da şilinin gattuso su olarak geçiyor.Bizde ise oyun stili ile emre belözoğluna benziyor tabii daha karakterlisi :D Onunla ilgili genel yorum enerjisinin hiç bitmediği ve müthiş bir top kapma, mücadele isteği olduğu yönünde , banaysa davidsi hatırlatıyor.

Bu performansıyla milli takımda da formasını garantilemiş brezilyaya karşı arjantine karşı maçlarını bizzat izledim 2010 elemelerinde acaba büyük takımlara karşı sönük kalır mı diye fakat aksine sanki hepsine gıcık oluyormuş gibi üstüne üstüne oynadı 2 takımında.

Çok saldırgan fakat kırmızı kart sayısı bu sezon sıfır , yalnız 10 sarı kartı var gerçi o mevkii için çok abartı deill.Peki bu yetenek neden avrupada deill çünkü kendisi için '' futbolcu olmasaydım ya uyuşturucu taciri ya da hırsız olurdum'' diyor.Sert yapısı hayatında da aynen sahadaki gibi

25.08.2007

Universitario derbisinde Universidad de Chile’nin ilk golünde hatası bulunan Medel, takım arkadaşı Eros Perez ile saha içinde tartıştı. Perez’in damarına basan Medel, bunun bedelini sert bir kafa darbesi alarak ödedi. Hakemin gözünden kaçan bu olay O'nu ateşlemiş olacak ki karşılaşmanın ikinci yarısındaki 2 golüyle galibiyette önemli rol oynadı.

01.09.2007

Universidad Catolica – Deportes Concepcion karşılaşmasında Patricio Almendra’ya tükürdü ve 6 maç ceza aldı.

26.10.2007

Otomobilinin kontrolü kaybetti ve yoldan çıktı. Alkollü araç kullandığı tespit edildi. Bu olaydan sonra kulübü, oyuncunun psikolojik yardım almasını sağladı.

27.06.2008

Medel’in kız arkadaşı Fernanda Reyes, sevgilisinin kendisine şiddet uyguladığını iddia etti. Birçok televizyon programında boy gösteren Fernanda, o dönemde hamile olduğunu ve kıskançlık krizleri yaşayan futbolcunun Toulon turnuvasından döndüğünden beri son derece sinirli olduğunu belirtti. Reyes, açıklamalarından 10 gün sonra şikayetini geri çekti.

03.01.2009

Otomobiliyle kaza yaparak araçtan dışarı fırladı. Şili basını oyuncunun alkol problemini yenemediğini iddia etse de polis bunu yalanladı. Medel ambulansla hastaneye kaldırılırken “1 yıldır alkol kullanmadığını” ve “uyuyakaldığını” söyledi. Arabada büyük hasar oluştu.

02.02.2009

18 yaşındaki Catalina Reyes Morales, Medel’in 9. Kattaki apartman dairesinin balkonundan atlayarak/düşerek/ittirilerek hayatını kaybetti. Medel olay anında evde bulunan diğer 4 kişiyle beraber mutfakta “pizza” pişirdiklerini ve Catalina’nın balkonda olduğunu bilmediklerini söyledi. Soruşturma devam ediyor...

Gece kulübü olayları yok fakat fazlasıyla ghetto bir hayata sahip yine de ben bunların meksikanın sosyal yapısıyla ilgili olduğu kanısındayım çünkü 1 yıldır özellikle izliyorum acaba takımına zarar verecek mi diye fakat aksine taraftarın sevgilisi oldu arjantinde ..İstanbula gelirse çok daha iyi şartlara sahip olacağını düşünürsek eski yaşamından eser kalmayacağına inanıyorum.

Özellikleri: Müthiş bir enerjiye ve pres gücüne sahip sahada her an rakibi rahatsız ediyor , çalım yesede kaleye kadar çalım atan futbolcunun yakasını bırakmıyor lakabını hak eden bir yapısı var gerçi buraları çok güzel de benim için ofansif yönü de oldukça önemliydi.Boyu 1.72 ama bir çok kafa golü var çünkü top ilerdeyken forvette top rakipteyken bizim sahada ve 90 dakika ileri geri çalışan bir dinamo .

Oyunu hızlı oynayabiliyor tek pasta ve oyun yönünü değiştirmede iyi pas atmada ya da rakibini geçmede zorlanmıyor çünkü çok çevik ve iyi düzeyde tekniğe sahip.Uzaktan şutları mehmet topal tarzı tek handikapı ise kafa toplarını kovalamasına rağmen bu konuda maalesef iyi deil fakat pozisyon alması iyi olduğundan ve boşluğa koşuları sürekli yapmasından bolca kafa golü var.Tabi ortasahada rakibiyle bu mücadeleye girmek zorunda old. havada etkisiz kalıyor.

Takımımıza katabileceğimiz makul fiyatlı ve kaliteli ortasaha oyuncuları paylaşmaya devam edeceğim doğru transfer avrupada işi bittikten sonra para kazanmak için miladını doldurmuş isimler deilldir

YouTube - Gary Medel - Boca Juniors

bir de söylemeden edemeyeceğim herkes kallstrom gelsin diyor söyleyeyim 2. elano olur gerçi bonservisi yok can acıtmaz ama o adam bize ilaç deill...zaten iyi olsa lyon bize bırakmaz :) size birçok neden yazabilirim sadece ismine bakıyoruz maalesef ama oyun tarzı bize lazım olandan çok farklı hatta ingilterede oynar ama burada zor diyorum ben.

Cevap: Gary Medel ( pitbull )

Bu adami bir kez izlemistim eger hafizam beni yaniltmiyosa. Oyun stili Manu'lu Carrick'e cok benziyodu.

bu adam futbol delisi gibi o ne mücadele öyle dünya kupası finaliymiş gibi oynuyor:D

Sorunlu birir gibi duruyor bizde daha kötü olabilir.

Ama tamda bizim ihtiyacımızı olan özelliklerde bir karaktere sahip,bu tarza sahip en az 2 oyuncu transfer etmeliyiz ortasahaya.

Üst Alt