Digitürk HD kampanyası - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Digitürk HD kampanyası

Cevap: Digitürk HD kampanyası

5 yıl digiturk abonesiydim.İptal ettirmeden evvel yaşadıklarımı özetleyeyim.

2010 eylülde tekrar abone oldum.Digiturk Plus kullanıyordum HD maç izlemek için.Fakat sinyal sorunu yüzünden HD kanallar göstermiyordu.DT teknik servis ailemin fertlerinden biri olmuştu.Her hafta çanak anten düzeltmeye geldiler.Kutu parasıda ödüyordum ve hizmeti alamıyordum.Bende iptal edip yeni abonelik aldım.Bu sefer kendi cihazımı kullanmak istediğimi söyledim.Olur kullanabilirsiniz size Cryptoworks kartı verelim dediler.Bende kabul ettim ve 12 ay taahhüt ettim Eutelsat w3 üzerinden.Sonrasında yaşananlar malum.3.gün kartımı bloke ettiler.Paylaşımlı cihazda kullandığın için bloke ettik dediler.İnterneti kullanmazsanız kart bloke olmaz dediler.bende internet'in fişini çektim.8.Gün yine bloke oldu kart.Baktım olacak gibi değil kendi kutularından izleyeceğim.Bana en eski philips kutularından verdiler.Ne kanal değişiyor ne sesi açabiliyorum.İnteraktif kanala gelince yanlışlıkla abartmıyorum en az 5 dakika o kanalda çakılı kalıyorum.Kapat/Aç fayda etmiyor.Tekrar MH aradım bana başka kutu verin yoksa iptal ettiririm.MH tamam siz iptal etmeyin size hediye HD kutu verelim.Bende tamam madem öyle HD kutu alayım dedim.faturanın hesap kesim tarihinden tam 1 gün önceydi bu olay ve ben digiturk'un 15 günlük abonesiyim ve topu topu 4-5 gün izlemişimdir.Neyse HD kutu muhabbetinden tam 1 hafta geçti ve halen ses seda yok.Bir arayayım dedim ve aradım kızdım bu akşam maç var yetiştirin şu kutuyu diye.Tamam dediler ve akşama ne kutu nede Teknik servis aradı.O sinirle akşam 11 gibi aradım ağzıma gelen bütün küfürleri yedirdim ve iptal edin dedim.

Tam 5 günlük izleme bedelim bana 210 TL'ye patladı.Ard arda faturalar gelmeye başladı.İlk iptal edin dediğimde ödeyeceğim para max.100 TL gibi bir rakamdı.Ama Müşteri hizm.bana HD kutu deyince bende o günü tamam deyince 1 günden bana tam 100 TL kitlediler.He birde iptal taleplerini ay sonlarında değilde Ay başında aldıklarını söyledi. :)

D-Smarttaki durum ne bilmiyorum ama Digitürkte çok fazla HD kanal yok maalesef. Yukarıda bir arkadaş kanalları yazmış ve onlara ek olarak Show Tv bazen HD yayını yapıyor, birde Atv ve A Haber de Digitürkte HD yayın yapıyor.

İkisi arasında tercih yapmak gerekirse Digitürk tabi ki. D-Smart'ın sinema kanalları fazla olabilir ama bir tercih yapmak gerekirse spor müsabakalarını HD izlemek daha mantıklı olacaktır. Ntvspor'un digitürkte HD yayına geçmesi Digitürk'ü 2-3 adım daha önce çıkardı bence. Ayrıca önümüzdeki günlerde düzenlenecek Kupa Amerika'da A Haber'de yayınlanacak ve A Haber de Digitürk üzerinden HD yayın yapıyor.

Sadece spor müsabakaları üzerinden d-smart ve digitürkün kıyaslamasını yapalım bence. Ben aklıma gelenleri yazıyorum...

D-Smart: Şampiyonlar Ligi, Uefa Ligi, 4 Büyüklerin Hazırlık Karşılaşmaları, İskoçya Ligi, Hollanda Ligi

Digitürk: Süper Lig, İngiltere Ligi, İspanya Ligi, Portekiz Ligi, Rusya Ligi, Brezilya Ligi, Beko Basketbol Ligi, Euroleauge, Ntvspor'da yayınlanacak NBA maçları

TRT'de yayınlacak ligleri yazmadım zira her iki platformda da TRT HD kanalı mevcut ama hangileri HD olarak yayınlanacak bilemiyorum. TRT'de yayınlanacak ligler; Bundesliga, BankAsya ve Türkiye Ziraat Kupası.

Bir de La Liga maçları geçen sene D-Smarttaki HD-EN kanalından yayınlanıyordu, acaba bu senede yayınlanacak mı?

A Haber HD olarak Teledünya'da da var.

A Haber sifresiz bir kanal zaten.

Sadece spor müsabakaları üzerinden d-smart ve digitürkün kıyaslamasını yapalım bence. Ben aklıma gelenleri yazıyorum...

D-Smart: Şampiyonlar Ligi, Uefa Ligi, 4 Büyüklerin Hazırlık Karşılaşmaları, İskoçya Ligi, Hollanda Ligi

Digitürk: Süper Lig, İngiltere Ligi, İspanya Ligi, Portekiz Ligi, Rusya Ligi, Brezilya Ligi, Beko Basketbol Ligi, Euroleauge, Ntvspor'da yayınlanacak NBA maçları

TRT'de yayınlacak ligleri yazmadım zira her iki platformda da TRT HD kanalı mevcut ama hangileri HD olarak yayınlanacak bilemiyorum. TRT'de yayınlanacak ligler; Bundesliga, BankAsya ve Türkiye Ziraat Kupası.

Bir de La Liga maçları geçen sene D-Smarttaki HD-EN kanalından yayınlanıyordu, acaba bu senede yayınlanacak mı?

HDen ve NTV Spor HD bu sezon maclarda ortak yayin yapacaklarmis.

Spor olarak tabiki Digitürk önde ama D-Smarttaki bir şampiyonlar ligi maçı da az birşey değil ama Digitürkün yine de istedikleri paralar çok ayrıca Digitürkteki o dediğiniz kanalların hepsi hd olarak açtırılsa bu fiyat bayağı uçar gibi

ben 40 tl veriyorum normal ligtv ve spormax e.normal yayın.nasıl oluyor bu 19 tl.heralde 2 ay sonra 60 lira yapıyorlardır.

edit: evet iki aylık 19 tl ardından fiyatta artış oldugunu öğrendim biraz önce.62 lira.

Üst Alt