Direkt Kırmızı Kart Gören Alper Potuk, 1 Maç Ceza Aldı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Direkt Kırmızı Kart Gören Alper Potuk, 1 Maç Ceza Aldı!

Bariz gol sansi engelleme tarih boyunca hic bir zaman 1 den fazla mac ile cezalandirilmadi , cunku bariz gol sansi engelleme disipline sevki gerektirmez

Bariz gol sansini engellerken ayni zamanda asiri sert bir faul ,vurma vb durum varsa , o zaman disiplin sevki yapilir ve ilgili maddesine gore ceza artar

Bu durumda pfdkya sallamanin bir anlami bulunmuyor?

Samsung Galaxy S8+ via GSC Mobil

alper in hareketinin cezasi 2 mac olarak onaylansa daha dogru olurdu ama forumda dahi kirmizi kart yanlis gorulmustu , onunla bagdastirilirsa dogru denebilir 1 e inmesi

aykuta verilen ceza komik ama senola o kufurden 1 mac verince aykuta nasil 1 mac versinler ? yanlis yanlisi doguruyor

bize verilen para cezasi eh iste ,dogru , belki 1-2 bloga da ceza gelebilirdi ,gelmemis iyi olmus

Gs maçlarında köpek gibi oynuyor keşke olmasaydı

Aglamiyorum, sadece gözlerime birseyler kacti.

HTTP2ltYWdlcy5oZWxsb2dpZ2dsZXMuY29tL3VwbG9hZHMvMjAxNi8wOS8wNzA1MjQwNi9nbG92ZXItY3J5aW5nMS5naWYlog.gif

adamin ayagina bastigi icin hakem kirmizi verdi

centilmenlik disi/kontrolsuz hareket 2 mac ceza

neyi konusuyorsunuz

hakem yanlis gordu o yuzden 1 mac diyorsan videoda adamin ayagina bastigi belli

Direkt kırmızı 2 maçtan başlar ne 1 i direkt kırmızı 1 se sarıdan kırmızı kaç maç ?
Yok haberdar etsene biraz.
Nerede yaziyor direk kirmizi 1 mactan baslar diye?

serafettini kucakladilar maalesef
Belliki hayatınızda halı saha dışında maç yapmamışsınız

Eğitim, denetim ve uygulama şart

Bu durumda pfdkya sallamanin bir anlami bulunmuyor?

Ben öyle düsünmüyorum, siddetli foul sonrasi verilen kirmizi kartin cezasi 2-4 arasi.
PFDK zaten kendiside siddetli foul maddesi üzerinden degerlendirmis ama en alt seviyeden verdikleri yetmiyormus gibi, tesebbüse sokup bir maca düsürmüsler. Benim icin tesebbüs rakibe mesela dirsek sallarsin ama isabet etmez.

Besiktas macinda oyuna sonradan girip daha topu kontrol edemiyordu birak pas atmayi. Bu malin oynamasi daha iyi olur.

Ben kirmizi karti dogru bulanlardanim , bu yuzden indirim bana gore hatali

Ama forumda cok kisi kirmizi yanlis demisti , onlara gore indirim dogru bulunmali

3 uncu bir SIK yok

Konu kilit + çöp

Neden?
Bence su anda yaniliyorsun, misal kurallara cok hakim olmadigim icin ve direk kirmizi kartlarda genellikle verilen en az iki mac ceza algisina kapilip bende yanildim.
Direk kirmizi karti hangi sebep ile gördügüne bagli verilen cezanin miktari.
Alperin ki sert foul sebebi ile verildi ve PFDK tarafindan öyle degerlendirilmis.
Ama adamlar tesebbüs´de kaldi diye kitabina uydurup bir mac vermisler.
Halbuki pozisyon tesebbüs´de kalmladi, Alper rakibine sakatlama riski olan bir müdahelede bulundu.

Son düzenleme:
Neden?
Bence su anda yaniliyorsun, misal kurallara cok hakim olmadigim icin ve direk kirmizi kartlarda genellikle verilen en az iki mac ceza algisina kapilip bende yanildim.
Direk kirmizi karti hangi sebep ile gördügüne bagli verilen cezanin miktari.
Alperin ki sert foul sebebi ile verildi ve PFDK tarafindan öyle degerlendirilmis.
Ama adamlar tesebbüs´de kaldi diye kitabina uydurup bir mac vermisler.
Halbuki pozisyon tesebbüs´de kalmladi, Alper rakibine sakatlama riski olan bir müdahelede bulundu.
Pozisyonda faul bile yok hakem o pozisyonda oyunu devam ettirmeliydi. Türkiye'de oyunun çok durmasını başlıca sebebi hakemler düşen oyuncuyu hele büyük takım oyuncusu ise hemen faul veriyorlar lehine. Avantaj kuralları nadiren uygulanıyor

Üst Alt