DK 18 Elemeleri Play-Off M:2 | İtalya 0-0 İsveç | MS | 13 Kasım | TV 8,5 - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

DK 18 Elemeleri Play-Off M:2 | İtalya 0-0 İsveç | MS | 13 Kasım | TV 8,5

Gia Ventura (İtalya T.D.):

"Italya Ligi'nin ortalama yaşı 29-30 arası. Avrupa'nın yaş seviyesinden yukarıda. İtalya, Avrupa'da gençlere en az şans veren ülke. Avrupa'da hiçbir ülkede, Italya'deki kadar yabancı oynamıyor. Bu şekilde mücadeleci bir milli takım kurmayı nasıl başarabilirim? Yabancı-yerli sayısı kağıt üzerinde yüzde 50-50 ama sahada yüzde 85-15 oluyor.
Yabancı sınırlaması şart"

Son düzenleme:
İtalya'sız bir World Cup düşünemiyorum
ce1f2f7b692a95bb928329a0384fdbe2.jpg
75a9529ee2995037dc71f89406837072.gif

İsveç'e karşı gole ihtiyacı olan İtalya'da ısınmaya başlaması istenen Daniele De Rossi, Insigne'yi işaret ederek "Benim neden bu s..... maçına girmem gerekiyor? Beraberliğe değil, kazanmaya ihtiyacımız var!" diyerek tepki gösterdi. Tribun Dergi

Son düzenleme:
Gia Ventura (İtalya T.D.):

"Italya Ligi'nin ortalama yaşı 29-30 arası. Avrupa'nın yaş seviyesinden yukarıda. İtalya, Avrupa'da gençlere en az şans veren ülke. Avrupa'da hiçbir ülkede, Italya'deki kadar yabancı oynamıyor. Bu şekilde mücadeleci bir milli takım kurmayı nasıl başarabilirim? Yabancı-yerli sayısı kağıt üzerinde yüzde 50-50 ama sahada yüzde 85-15 oluyor.
Yabancı sınırlaması şart"
Çok komik (!)

Sent from my Galaxy S8+ using GSCimbom mobile app

Var , bu mactan 1 mac oncesi ve 1 mac sonrasi kadrolarla bu mactaki kadro

sen baskalarini ilgilendiren bir macta 9 oyuncunu yedege cekip yenilirsek yenilelim ne kaybederiz ki diyorsan , ve bundan istifade eden ulke de beni geciyorsa bunun ismi nedir ?

bugun GS ile BJK yarista iken son hafta bir deplasmana gittiginde , o takim 9 oyuncusunu tatile gonderse normal bakar misin ?

cikar normal kadrosuyla oynar , kotu performans sergiler yenilir , onu anlarim , ama sen dk 1 butun kadronu yedege cekersen , o macin bir anlami olmadigi mesajini vermis olursun

tabi buna canak tutan asil kurum UEFA idi , son gun maca cikanlar kendilerine hangi skorun gerektigini bilerek ciktilar . takim sayisi arttigi icin bu 6 grubun en iyi 4 tane takimi muhabbeti surdukce her turnuvada bu haksizlik olacak .
Son hafta tabi ki normal bakılmaz. Lig bitmiş zaten, oyuncu dinlendirmelerine vs gerek yok. Ama mesela Başakşehir'in Avrupa için ligde rotasyon yapmasına en ufak bi tepkin oldu mu? O maçlar da başkalarını ilgilendiren maçlar sonuçta.

İtalya yapması gerekeni yaptı. Yorucu bi fikstüre en iyi şekilde devam etmek için kendileri için önemi olmayan bi maçta as oyuncularını dinlendirdiler. Gayet normal.

Ha koskoca FIFA'nın en büyük organizasyonlarından birinde bazı takımların kaderinin böyle alakasız maçlarla belirlenmesini eleştirecek olursan katılabilirim.

İtalyanın isveçe elenmesine şaşırmadım. İki maçta da gol atamadı. İtalyanın savunması dünyanın en iyisi ama işin ofans tarafında çok kötüler. Kadroları öyle ahım şahım değil. Son 10 yıldır akılda kalan forvetleri bile yok. Cassano vardı emekli oldu gitti. Yinede isveç dışında kim çıksa elerlerdi sanırım. Kötü kura çekmişler.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Vay be 2006 Dünya Kupası şampiyonu İtalya şimdi turnuvaya bile katılamıyor. Buffon için üzüldüm onun için son dünya kupası olacaktı. İsveç ise hak etti.

Keşke İtalya ve İsveç'i birlikte Dünya kupasında görebilseydik. Yazın Dünya kupasında İsviçre gibi torpilli ülkeleri izlemek zorunda kalacağız. İsviçre'yi hep saçma sapan kolay gruplara bilerek düşürüyorlar. FIFA'nın merkezi Zürih'te zaten her şey çok açık

Emir bu benim de cok dikkat ettigim bir detay . Hatta bununla alakali bir sey yazmistim gecmiste de

Halen bunun mumkun olmadigini , tesaduf oldugunu dusunmekle beraber , sistem su sekildeymis gibi

Guclu ama turnuvada olmasi rating sebebi olan ulkeleri hep mumkun oldugunca 2 li dagitiyorlar

Portekiz-isvicre mesela , ikisi de 27 puan aldilar

Italya-ispanya . 28 ve 23 puan , ucuncu arnavutluk 13 puan

Almanya ve ingiltereyi ise ikinci bir takimin bile zorlayamayacagi kolaylikta gruplara koymuslar

Burada istisna hollanda fransa isvec grubu denebilir

Fakat guc dengesi yakin ve birbirini kirsin denen ulkeler 3 lu hatta 4 lu sekilde gruplarda

Ukrayna hirvatistan izlanda turkiye

Sirbistan galler avusturya irlanda

Cok daha detayina girilir eski gruplara da bakilsa ama 10 maclik seride 25 puan ve uzeri alanlar hep bu grup dengesizliginden yararlanmislar sonucu cikarilabilir

Ve bu senelerdir boyle

Bir de o donemin x faktor takimlari hep bize denk geliyor

2004 civari yunanistan oyle ya da boyle iyiydi , 2006 ve 2008 gruplarinda yunanistan vardi

Sonra bosna bir cikis yapti , 2008 ve 2010 gruplarinda bosna vardi

Son donemde izlanda ayni ilerlemeyi kaydetti , yine 2 gruptur ust uste izlanda cekiyoruz

Turkiye milli takim duzeyinde rezil durumda kabul ama biraz da grupta almanya olsun ingiltere olsun italya olsun fransa olsun ama diger 4 takim da sansi hic olmayan takimlar olsun

Almanya 28 turkiye 22 , atiyorum israil , k irlanda , moldova , kazakistan mesela diye biter

Yine play off ta eleniriz belki ama biraz grup adaleti olur

Turnuvalarda da oyle , zaten az gidiyoruz

7 de 7 yapan brezilya ile eslesiyoruz , ustelik 2 mac yapiyoruz

1996 , 2000 ve 2008 e hadi neyse diyorum da 2016 mesela

Ispanya , hirvatistan , cek cum ile eslesiyoruz

E buradan 3 uncu de olsan kotu averajla elenirsin tabi

Statu lehimize derken oyle gruplar cekiyoruz ki pes dedirtiyor

Üst Alt