Doğu Ekspresinde Eğlence Dolu Dakikalar - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Doğu Ekspresinde Eğlence Dolu Dakikalar

Abi bu adamlar dünyaya özenmek ve taklit etmek için gelmişler ya.
-Doğu ekspresine katılmak, taklit.
-Doğu ekspresine katılıp pencerelere led ışık döşeyip fotoğraflar asmak taklit.
-Şu yaptıkları dangalaklık, hababam sınıfı taklidi.

Bu insanlarda yaratıcılık, özgünlük, kendine has fikir geliştirme ve uygulama gibi özelliklerin zerresi yok. Hayat boyunca başkalarının yaptıklarını görüp, "aaa bu güzelmiş ben de yapayım" diye birilerini taklit edip duracaklar. yazık...

Yabancıların "cringe"diye tabir ettiği durumu, iliklerime kadar hissettim izlerken.

Abi bu adamlar dünyaya özenmek ve taklit etmek için gelmişler ya.
-Doğu ekspresine katılmak, taklit.
-Doğu ekspresine katılıp pencerelere led ışık döşeyip fotoğraflar asmak taklit.
-Şu yaptıkları dangalaklık, hababam sınıfı taklidi.

Bu insanlarda yaratıcılık, özgünlük, kendine has fikir geliştirme ve uygulama gibi özelliklerin zerresi yok. Hayat boyunca başkalarının yaptıklarını görüp, "aaa bu güzelmiş ben de yapayım" diye birilerini taklit edip duracaklar. yazık...

Yabancıların "cringe"diye tabir ettiği durumu, iliklerime kadar hissettim izlerken.
Hocam seni şöyle alalım; popüler kültür. Şaka maka 2 sene önce popüler olmasa üstüne para versek gitmeyecek herifler popüler olduğu için aylar öncesinden bilet alıyor. Şaka gibi ülkeyiz. Özentilikte 1 numarayız.

Demek ki bekledikleri gibi geçmemiş Doğu Ekspresi...

Niye böyle sonradan görme ve özentiyiz anlamadım... Yolcuların çoğu da mütedeyyin olup kabuğunu kırmak isteyen tipler, hanım ablalar... Türkiye'de muhafazakarlık hem proları hem de conları için hep enigmatik bir şey olarak kalacak...

Yahu dünyanın her yerinde ve her çağda muhafazakar kabuğunu kırmayı bırak kendi kabuğuna çekilmek isteyenlerdir :) Ha yolculuk yapılmasın mı yapılsın da ne bu şaklabanlık... Gören de zannedecek ki ilk kez Kars'a tren kalkıyor hep bir özenti ayrıca evet Doğu Ekspresi Sapsan Treni değil St.Petersburg-Moskova arası seyahat etmiyorsun ve videodaki hanım ablalara da biri izah etsin kendileri Anna Karenina romanında değiller :( Özgün oldukça güzelsin...

Bu arada gezen kazın çevirmesi için gidilse yorumum farklı olurdu zira o özgünlük... Kaz Çevirme tavsiye ederim yılbaşında hindi yiyen liboşlara...

Son düzenleme:
Demek ki bekledikleri gibi geçmemiş Doğu Ekspresi...

Niye böyle sonradan görme ve özentiyiz anlamadım... Yolcuların çoğu da mütedeyyin olup kabuğunu kırmak isteyen tipler, hanım ablalar... Türkiye'de muhafazakarlık hem proları hem de conları için hep enigmatik bir şey olarak kalacak...

Yahu dünyanın her yerinde ve her çağda muhafazakar kabuğunu kırmayı bırak kendi kabuğuna çekilmek isteyenlerdir :) Ha yolculuk yapılmasın mı yapılsın da ne bu şaklabanlık... Gören de zannedecek ki ilk kez Kars'a tren kalkıyor hep bir özenti ayrıca evet Doğu Ekspresi Sapsan Treni değil St.Petersburg-Moskova arası seyahat etmiyorsun ve videodaki hanım ablalara da biri izah etsin kendileri Anna Karenina romanında değiller :( Özgün oldukça güzelsin...

Bu arada gezen kazın çevirmesi için gidilse yorumum farklı olurdu zira o özgünlük... Kaz Çevirme tavsiye ederim yılbaşında hindi yiyen liboşlara...

Kabugunuzun kırılmadıgını bu msjdan anlayalım

Sigara falanda mı kullanmıyorsun üstad?
Sigara bakmayın siz helaldir mekruh olması bile tartışmalı yani içilebilir ayrıca Türk kültürünün olmazsa olmaz bir parçası. Yurt dışında Türk deyince özellikle doğu avrupada hemen elleriyle sigara işareti yaparlar :) Birçok atasözü var Türk Gibi Sigara içmek diye ayrıca Türk Tütünü hakkında türküleri filan var bilhassa kozak türküleri.

Bense hayatımda sigara içmedim nargile vesaire dahil ama dumansız hava sahasına karşıyım faşizan bir uygulama zira üst solunum yolu rahatsızlığın yoksa, yaşlı yahut çocuk değilsen insanlar kapalı ortamda sigara da içse herhangi bir zararı yoktur... Bu yasaklar liboş bir zihnin faşizan tezahürü, özentilik...

Üst Alt