donald trump - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

donald trump

İmpeachment olabilmesi için 2/3 oranında bir oy ile senatodan geçmesi lazım böyle bir kararın yani çok zor bir durum eğer yeni bir planı yoksa cumhuriyetçilerin çünkü çoğunluk cumhuriyetçilerde

Resim

bu adama güvenip operasyon yapılmaz bugün kürtleri sattığı gibi yarında bizi satabilir. bir dediği diğer dediğine uymuyor.

Tehditleri bu sefer kuru sıkı seçimler yaklaşıyor ve sansasyonlar sebebiyle halk nazarında etkisi zayıfladı deniyor yani ufaktan göt korkusu sardığı için dünyaya saldırmak yerine tamamen seçime yönelecektir seçime kadar
Temsilciler meclisinde azl edilmesi için önerge verdi
Senato da kıl payı partisi güçlü ama bıçak sırtı ortamda gibi ezici gücü yok bence

Aksine bu adam olduğu için çok şanslıyız, kurumlar arası çatışma yaratmasından çok ciddi faydalanıyoruz pentagon ile uyumlu bir başkan olsa çok daha büyük sıkıntı olurdu, sözlerinin de bir ağırlığı yok çekilme kararı ve sdf/ypg'nin yanında yer almayacaklarını açıkladıktan sonra ABD kamuoyunda tepki oldu, bu açıklama da büyük oranda iç kamuoyuna yönelik. Şu ana kadar olabilecek en zayıf tepki ile iş yürüyor problem yok.

Bazı noktalarda kıbrıs barış harekatına benzerlik var iki tarafta kararlılığı test etti ve zımnen veya doğrudan bir harekat sınırı çizilmiş gibi gözüküyor. Kıbrısta da 14 ağustos harekatına kadar ortada ciddi bir tepki yoktu ne olduysa ondan sonra oldu ve ambargolara maruz kaldık, aklınca bu mesajla TSK'nın çok derine inmemesi için uyarıyor aynı zamanda da yukarıda bahsettiğim üzere bir kısım iç kamuoyunun gazını alıyor.

adam bizim ekonominiyi göçerttikten sonra rusya'mı bizi koruyacak? rusya'nın kendini doyuracak parası yok. nato nun eskisi gibi bize ihtiyacı yok artık. adamların etrafımızdaki ülkelerde 50 tane üssü var.gidere gider yaparsak biz zararlı çıkacağız
Güç dengeleri önemli. Türkiye alandaki en önemli müttefik.
Bende incirlikten çekelim abdye demiyorum zaten. Gereken karşılığı vermen gerekir, Ecevit gibi el pençe durmanın anlamı yok.

Ata'm 10 sene daha ülkeniz için yaşayabilseydiniz acaba ne olurdu demekten kendimi alamıyorum. Bıraktığınız mirasın bu hale gelmesine izin verdiğim yeteri kadar mücadele edemediğim için sizden ve silah arkadaşlarınızdan özür diliyorum.

Başkalarının ağzına bakan, ekmek için dışarıya muhtaç kalan, hayatta ki zevkleri onurundan daha önemli olan ama sözde itibardan tasarruf etmeyen değerli yalnız yeni bir Türkiye olduk.

Güç dengeleri önemli. Türkiye alandaki en önemli müttefik.
Bende incirlikten s*ktiri çekelim abdye demiyorum zaten. Gereken karşılığı vermen gerekir, Ecevit gibi el pençe durmanın anlamı yok.
Şunu yapmayın yav.

Ecevit'in el pençe divan durduğu falan yok adamın nezaketi tamamen, ecevit dediğimiz adam kıbrıs barış harekatını ve haşhaş ekimini soğuk savaşın olduğu, katı blok siyasetinin olduğu dönem gerçekleştirmiş bunun bedelini ödemiş bir siyasetçi.

Aşağıdaki fotoğrafa bakıp usta lider ecevit karşısında abd diz çöktü mü diyeceğiz yani bunlar cidden gereksiz işler, ve her şeyden önce çok büyük haksızlık.

bush.jpeg

Üst Alt