Dursun Özbek: "48 orta seviye oyuncu yerine 28 iyi futbolcuya para veririm" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek: "48 orta seviye oyuncu yerine 28 iyi futbolcuya para veririm"

NTV'de ise şampiyonluk payı gelirleri daha farklı. Bu hesaba göre 60-70 milyon dolara kadar çıkabiliyor gelirler.

Sıralama ödülü payı ise toplam 39 milyon 600 bin Dolar. Buradan şampiyon 13 milyon 200 bin, ikinci 10 milyon 560 bin, üçüncü 7 milyon 920 bin, dördüncü 5 milyon 280 bin, beşinci de 2 milyon 640 bin Dolar alacak.

Sıralama ödüllerinde bir değişikliğe gidilmiş olabilir. Bunu biraz bakmak lazım henüz bakmadım ancak TFF kendi payını düşürdü bu sene kulüpler daha çok kazansın. Ondan olabilir bu fark.

Ben de bunu okumuştum şampiyon olanın bu sene yayın geliri 65-70 milyon dolar civarında olacak diye.

İşte aldığın bu keyif oyuncuların iyi olmasından kaynaklanıyor. Yıllarca Sabri,Tarık gibi isimler ile yahu Veysel denilen adam ile almaya çalıştık keyfi, bu keyfi almak istiyorsak paraya kıyacaksın. Bu futbolun en temel gerçeğidir. İyi futbol,keyifli futbol kaliteli ve iyi isimler ile oynanır. :)

İşte aldığın bu keyif oyuncuların iyi olmasından kaynaklanıyor. Yıllarca Sabri,Tarık gibi isimler ile yahu Veysel denilen adam ile almaya çalıştık keyfi, bu keyfi almak istiyorsak paraya kıyacaksın. Bu futbolun en temel gerçeğidir. İyi futbol,keyifli futbol kaliteli ve iyi isimler ile oynanır. :)

Benim buna itiarizim yok ki... Ama sadece dursun döneminde yapilmasi bu transferlerin, dursuna minnet duyacagim anlamina gelmez. Halis muhlis kulübün sartlari ile, belki de zorlanarak yapilmis transferler... Dursun´un görevi mali yapiyi saglam tutmak, tutamaz ise ondan hesabimi sorarim. Basarili olursak, minnet duyacagim takimin futbolculari, ve hocasidir.

Ulan oyle ciddi bir harcama yok. Hesab kitapta bilmiyorsunuz zalimler sizi. Gelen bonsefvis paralarini cikardiginda harcanan 14 milyon euroluk bir para var. Onu da 25 milyon taraftari olan Galatasaray harcayamiyorsa kapatalim klubu gitsin.

Dogru olan tek sey, dedigim gibi , bu operasyon yapilacaktiysa bu sene yapilmasi cunku gecmiste buna benzer harcamalar yapildiginda karsiligindaki gelirler bugunden de dusuktu

simdilerde tekrarliyorum , ihale yenilenmesi ve oyuncu satisina baslanmasi ile biraz olsun acigi hizli kapatma sansi var

her galibiyet 2,2 milyon TL getiriyor , tabi ki faydasi olur , kayseri macindaki seyirci ortalamasi da fena degildi ama bunlari kombine ile daimi sekilde baglayip parayi garantilemek lazim , avrupa devam etseydi kombinelerde artis olurdu

fakat senelik ucretleri tum takim adina dusunup yil yil dusundugumuzde basarinin da surekliligi mecburiyeti var

mesela sinanin satilip selcuk un da 2 seneliginden kurtulmak buyuk ferahliktir , 10 milyon euro gibi bir para eder

1 sene şampiyon olup, şampiyonlar ligine gitmek yaklaşık 40 milyon euro demek ekstra.Bunu başardıktan sonra o harcamaların önemi yok.Kaldı ki 2-3 sene bu kadro idare eder rahat.

70 degilse bile 50 milyon dolara yakin bir para kazanacak sampiyon takim

zaten soylemistim baska basliklarda da, bu yonetimin yatirimlarinda 2 lehte durum var

birincisi yayin gelirlerinin ciddi artisi

ikincisi de fesih ve satislarla elde edilen kaynak . o yuzden dedik brumanin 15 milyon euro su onemli diye , sana gomis-maicon-feghouli yi aldirdi belki o para ... semih podolski sana belhandayi aldirdi ... gibi..

yine soyledigim gibi , sampiyon olursan, CL ye katilacaksin ayrica , gisen artacak ,evet bu durumda bu transferleri yaklasik 3 sene gibi bir dilimde amorti edersin

zaten bu operasyon ancak bu yayin ihalesinin yenilenmesinden sonra yapilabilirdi fakat ciddi bir risk , cunku bu harcamalari yaparak tepeye talip olan 4-5 takim var ... biri haric hepsine patlayacak bu giderler
yoo hiçte böyle şeyler yazmadın, tam aksine vasat bile olmayan oyuncuları önerdin.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Sinan Bilgin'in istediği boş tribünler saha da Sabri,Selçuk ve Tarık Çamdal gibi ne olduğu belirsiz ve yatarak milyonlar kazanıp Galatasaray'ı soyanların kadro da olması gibi geldi. Bir insan standart üstü bir kadro kurulduğu zaman eğer maliyet hesabı yapıyorsa ya Galatasaray üzerinden geçiniyordur veyahut Galatasaraylı değildir ve kıskançlıktan krize giriyordur.
Sadece maliyet hesabı yapmıyor üstüne birde şimdi yalan konuşuyor. Kendisi vasat olmayan oyuncuları tavsiye edip, o oyuncuların bile belirli bir maliyeti olacağını ve orta sıralara oynayan bir Galatasarayın bu maliyeti bile çıkaramayacağını anlamayan birisi.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Sinan Bilgin'in söylediğin bazı şeyler doğru ama Mustafa Durak'ı alalım sözleşmesi bitti bedava oyuncu diyen birisi o günden beri ciddiye alamıyorum :) Demirspor maçlarına da giden biriyim yani canlı canlı kaç maçını izledim adamın futbolla alakası kalmamış ciddi ciddi Galatasaray'a önerdi ya

Sinan Bilgin'in söylediğin bazı şeyler doğru ama Mustafa Durak'ı alalım sözleşmesi bitti bedava oyuncu diyen birisi o günden beri ciddiye alamıyorum :) Demirspor maçlarına da giden biriyim yani canlı canlı kaç maçını izledim adamın futbolla alakası kalmamış ciddi ciddi Galatasaray'a önerdi ya

Yazdiklarimi iki sekilde ele alin .. Biri nesnel , biri oznel seyler .. Rakamlari , veya hesaplamalari kaale almaniz yeterli . Geri kalani yorumdur , yorum da sahsidir . Ben diyorum diye bir kiymeti harbiyesi yoktur

Hesap ortada, sampiyon olursan 50-55 milyon dolar gibi bir gelirin olur , sampiyonlar ligine direk katilirsan ve diger takim katilamazsa da gruptan cikamama durumunda 25 civari, cikar isen 30-35 milyon euro arasi gelirin var

Bunun disinda gise gelirin tamamen kombine ve bilet satislarina bagli , urun gelirlerini pek kaale almiyorum cunku oldukca kucuk kaliyor

Bir de en onemli kalem oyuncu satisi .

Bu arada bruma gibi satis degil , arda gibi satis gerekli .. Brumadan sadece zarar etmedin , veya 1-2 milyon kazanmissindir. Ama arda gibi bedavaya mal edip satabilirsen onu arti hanene yazabilirsin

Tabi bonservisle bile aldiysan elinde patlamayip satis yapabilmek de en azindan notr lesmek anlaminda onemli

Orn. Amrabati satildi diye kimse sevinmemistir herhalde, alirken ne para verildigi ortada ,ama satamazsan o kadarini da kurtaramazdin

Üst Alt