GSC Haber - Dursun Özbek: "Başarısızlık diz boyu olmuş, milattan önceki şampiyonlukları konuşuyoruz!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek: "Başarısızlık diz boyu olmuş, milattan önceki şampiyonlukları konuşuyoruz!"

images

Dursun Özbek, "Türkiye'nin en büyük spor kulübü Galatasaray'dır, bunu ilave etmekte fayda var. Umarım önümüzdeki 3 senede şampiyon Galatasaray olur." dedi.

"40-50 Milyon dolar sponsorluk geliri sağlamak istiyoruz. Bugüne kadar bunun %50'sini geçtik. Çok önemli projelerimiz var. Galatasaray, Türkiye'deki en büyük sponsorluk anlaşmasını yapacak. Yakında göreceksiniz. Açıklamaya korkuyoruz. Her transferimiz taklit edildiği gibi, her projemiz de taklit ediliyor. Sataşmalar oluyor."

1959 ÖNCESİ ŞAMPİYONLUKLARIN ARAŞTIRILMASI​

"Bu 5 yıldız konusunda söyleyecek hiçbir şey yok. Daha önce 'iflas etmiş tüccar' örneğini vermiştim. Olay net ve tartışmaya kapalıdır!' 20 senedir nerdeydiniz kardeşim? 1959 yılından itibaren deplasmanlı Türkiye Ligi başlamış. 2001 yılında da 5 şampiyonluk alana 1 yıldız verilmiş. Bu kararı alan kim? TFF. Bu kararı Galatasaray Kulübü almadı, TFF aldı. O tarihte Beşiktaş bir başvuru yapmış ve iki şampiyonluk hakkı verilmiş. Yahu 20 seneden beri neredeydiniz kardeşim? 20 senedir gündeme gelmeyen konuyu şimdi gündeme getiriyorsunuz. Bu işin noktası konmuş. TFF'nin aldığı son karar son derece hukuksuz. Bu konuyla ilgili Tahkim'e gideceğiz. Türk futbolunun ihtiyacı ne şu anda? Finansal kriz yaşıyoruz bunu konuşan var mı? Yok. Başarısızlık diz boyu olmuş. Nedir, 'Milattan önce benim yıldızlarım vardı, nerede?' konuşuyoruz."

Süper Kupa Tarihinin Açıklanmaması

Erden Timur: "Avrupa maçları çok erken başladı, belki ondan açıklanmadı."

Dursun Özbek: "Ben öyle düşünmüyorum. TFF'nin neyi, nasıl düşündüğü konusunda fikir beyan etmek çok zor. 20 sene önce verilen kararı da değiştirmeye çalışıyorlar. Süper Kupa tarihi bellidir. Herhalde kafalarında bir şey vardır, bir bildikleri vardı. Bu nedenle sene sonuna ertelemişlerdir. Kendi kararları. Bu soruyu TFF'ye sorun."

Ntv

Tahkime güven olmaz çoğu üyesi fenerli bir oluşum 2002 yılında bu olayı hem meclis hem tahkim reddetmişti sanırım eğer belgeleri var ise o belgeler paylaşılması çünkü tahkim kararları değiştirilemez hukmundedir
Tahkim kafasına göre yeni karar alamaz anlamında söylemiştim. 2002'deki karar şu anki Tahkim'in elini kolunu bağlar yani. Reddetmek zorundalar.

Keşke bir de şöyle bir şey söyleseydi:

"Ne zaman şampiyonluklarda geriye düştüler birden bu eski şampiyonluk tartışması başladı. Şampiyonlukta önde oldukları zaman hiç akıllarına dahi gelmedi bu konu.

Açın bakın Ali Bey'in 2018'de kendi açıklaması var "rakibimizin 2 şampiyonluk gerisine düştük" diye. "

Üst Alt